MSİ H81M-P33 Anakart RAM Slotu Arızası

Bu konuyu okuyanlar

sss855

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar allahını seven yardım etsın 20 gun kasaya bır anakart takıcam 4 tane ana kart denedım hep aynı sorun. soruna geçiyorum,
Şımdı bız Asus H81M-D anakartını aldık bu anakartı monte ederken x2 4 GB RAM'ı ustune taktık baktık makına calısmıyor dediki RAM slotunda sorun var bunu ıade ettık yerıne aynı modelden gene getırtık ama aynı sorun gene oldu.
Bu modelın K serısnı denedık aynı muhabet dedıkkı bızın RAM'lerımızde vardır sorun elımde 2 tane 4 GB RAM var RAM'ı alıp sol slota takıyorum PC calısıyor ama sag slota takıyorum calısmıyor bunu vatanbılgısayrdada denedık olmadı sonra asusu aradık ram sıralaması var dedıler he tamam dedik sorun buymus aldık Asus'u ıade etık yerıne MSI H81M-P33 modelını aldık elıme bugun ulaştı sorun Asus'ta oldugu gıbı bu anakarta da yasıyorum cozumu bılen allah askına yardım edın kafayı sıyırıcam...

Son düzenleyen moderatör:

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
O kadar değişimden sonra sorun hala değişmiyorsa, sorun büyük ihtimal RAM'lerde veya RAM'in birinde... Başka bir RAM ile denemenizi tavsiye ederim...

sss855

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O kadar değişimden sonra sorun hala değişmiyorsa, sorun büyük ihtimal RAM'lerde veya RAM'in birinde... Başka bir RAM ile denemenizi tavsiye ederim...
hocam ram ların ikisinide elime alıyorum sol slota takıyorum calısıyor ama saga takınca calısmıyor yanı suan sol slota ram takılı sekılde yazıyorum

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Ben de RAM'ların birinde arıza veya uyumsuzluk olabileceğini belirtiyorum...

sss855

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de RAM'ların birinde arıza veya uyumsuzluk olabileceğini belirtiyorum...
Hocam sunda hem fikir olalım ben 2 ramı da sol slota calıstırıyorum ama o 2 ramı neden sagda calıştıramıyorum ramlarda sorun olsa neden solda calısında sagda calısmasın...

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
hocam sunda hem fikir olalım ben 2 ramı da sol slota calıstırıyorum ama o 2 ramı neden sagda calıştıramıyorum ramlarda sorun olsa neden solda calısında sagda calısmasın
O zaman anakartta veya RAM'lerinde uyumsuzluk var.

Son düzenleme:

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
İlk olarak sağ slota tek bir ram takarsanız çalışmaz, çünkü öncelik ilk slottadır, iki ramide takınca çalışmıyor ise ramleriniz uyumsuz.

iki ramin modelini buraya yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

sss855

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk olarak sağ slota tek bir ram takarsanız çalışmaz, çünkü öncelik ilk slottadır, iki ramide takınca çalışmıyor ise ramleriniz uyumsuz.

iki ramin modelini buraya yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.
kıngston 4gb ddr3 1333 mhz

anakart degısmekten bıktım bu elımdekı x2 4gb satıp yerıne 1 tane dırek 8gb alayım