Msi GT72S 6QD şarj almama sorunu

Bu konuyu okuyanlar

asiros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba SDN sakinleri. Yukarıda da belirttiğim gibi adaptörü laptopa bağlamama rağmen ne şarj göstergesi çıkıyor ne de şarj oluyor. Aslında bazen bu sorun oluyordu ama soketi çıkarıp takınca düzeliyordu. Son zamanlarda artık hiç olmamaya hatta bilgisayar kapanıncaya kadar şarj almamaya başladı. İşin garip yani ise bilgisayar kapandıktan sonra yani şarjı bittikten hemen sonra adaptörü bağladığımda şarj almıyor. Ama biraz zaman geçtikten sonra ki bu kesinlikle belirli bir zaman sonra değil kendi kafasına göre şarj almaya başlıyor. Bazen de şarj almaya başladığında uzun süre o şekilde kalabiliyor yani 1 hafta sorun çıkarmıyor ama bir anda laptop açıkken şarj almayı kestiği oluyor. Oyun oynarken de şarj almamadan kaynaklanan ani fps düşüşleri oluyor. Şarj almamasından kaynaklı diyorum çünkü bilenler bilir oyun laptopların da fişe takılı olmadığı sürece bilgisayar tam güçte çalışmaz ve fişten çıkardığımızda ise hem parlaklık düşer hemde performans azalır yani fps düşer. İşte böyle bir sorunla karşı karşıyayım sizce sorun bilgisayarda mı yoksa adaptör de mi?

echonia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Laptop içinde temazsızlık var gibi duruyor. Yani ben olsam ilk önce temas sorunu olup olmadığına bakarım daha sonra işin teknik detayına girerim.

Garanti devam ediyorsa servise götürün ya da sağlam bir bilgisayarcıya baktırın (kesinlikle mahalle arasındaki Ahmet-Mehmet abilere baktırmayın yazık olur güzelim MSI'ya)

asiros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop içinde temazsızlık var gibi duruyor. Yani ben olsam ilk önce temas sorunu olup olmadığına bakarım daha sonra işin teknik detayına girerim.

Garanti devam ediyorsa servise götürün ya da sağlam bir bilgisayarcıya baktırın (kesinlikle mahalle arasındaki Ahmet-Mehmet abilere baktırmayın yazık olur güzelim MSI'ya)
Garantisi var evet alalı 5 6 ay oldu. Mahalle arasındaki bilgisayarcılara götürmem ya yok :D Ama sizin dediğiniz gibi temassızlık olsa sürekli bir şarj almama olmazmıydı?

echonia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Temazsızlık geçici veya kalıcı olabilir. O nedenle bazen şarj olur bazen olmaz. Yazılım kaynaklı bir problem olabilir ancak pek ihtimal vermiyorum. Siz en iyisi yetkili servise gönderin. Tamir olabilir ise tamir edilir. Olmazsa yenilenir makina.
Ya da göndermeden önce imkanınız varsa orjinal başka bir adaptör ya da muadil (güç bakımından) adaptör ile şarj deneyin.

asiros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temazsızlık geçici veya kalıcı olabilir. O nedenle bazen şarj olur bazen olmaz. Yazılım kaynaklı bir problem olabilir ancak pek ihtimal vermiyorum. Siz en iyisi yetkili servise gönderin. Tamir olabilir ise tamir edilir. Olmazsa yenilenir makina.
Aynen göndereceğim yetkili servise. Bilgisayarın en çok lazım olduğu zaman bu sorun ortaya çıktı bide sınav dönemi falan oyüzden bekletmek zorunda kaldım. Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim :)

asiros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya da göndermeden önce imkanınız varsa orjinal başka bir adaptör ya da muadil (güç bakımından) adaptör ile şarj deneyin.
Adaptör orjinal ama başka bit adaptörle büyük ihtimal deneyemem çünkü msi ın adaptörü diğerlerinden çok daha büyük ağır bir adaptör. Aynısını bulabileceğimi zannetmiyorum.

logoless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@asiros hocam aynı sorun bendede oldu nasıl hallettiniz ?

Son düzenleme:

logoless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaç güne geldi acaba 2 haftaya sınavım varda?

asiros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaç güne geldi acaba 2 haftaya sınavım varda?
Yani şöyle söyleyim normalde 15 iş gününde gelmesi lazım ama anakart hasarlı olduğu için yırtdışından getirtiyorlar anakartı. Oda baya sürmüştü hatta en son cihaz değişimi yaptıracaktım 2 ay sonra cihaz elime geldi anakartı tamir edilmiş şekilde.

logoless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani şöyle söyleyim normalde 15 iş gününde gelmesi lazım ama anakart hasarlı olduğu için yırtdışından getirtiyorlar anakartı. Oda baya sürmüştü hatta en son cihaz değişimi yaptıracaktım 2 ay sonra cihaz elime geldi anakartı tamir edilmiş şekilde.
2 ay çok uzun onun yerine yedek bir cihazda vermezler sizce 2 ay daha tutsam hiç açılmaz bir hale gelir mi sizce, sizde öyle bir belirti oldu mu?(mimarlık okuduğum için pc sürekli lazım projeler için)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
sonunda garantiye verecek notebook kalmazsa ne yapıcaksın? bir an önce vermelisin.

logoless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son sınıfım okul mayısın son haftasında bitecek o yüzden benim 2 ay servis bekleme imkanım yok. Bende bozulma riskinden korkuyorum. Ama bir sene daha uzatamam okulu.

asiros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 ay çok uzun onun yerine yedek bir cihazda vermezler sizce 2 ay daha tutsam hiç açılmaz bir hale gelir mi sizce, sizde öyle bir belirti oldu mu?(mimarlık okuduğum için pc sürekli lazım projeler için)
Maalesef ben servise gönderdiğimde artık hiç açılmıyordu. Sizde de olabilir bu durum. Tam olarak neden böyle olduğu konusunda da hiçbir fikrim yok. Yani o kadar para verip alıyorsun böyle sorunlar insanı üzüyor açıkçası. 2 ay daha tutabilirsin aslında çünkü bende zaman almıştı hiç açılmaması. İlk olduğu zaman cihazı aldıktan 2 ay falan sonraydı. Pek önemsememiştim o zaman ama 3 ay sonra iyice artmaya başladı zaten ondan sonra da hiç açılmadı. O yüzden biraz daha zorlayıp yazın gönderebilirsin belki. Sende ilk belirti ne zaman oldu?

logoless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef ben servise gönderdiğimde artık hiç açılmıyordu. Sizde de olabilir bu durum. Tam olarak neden böyle olduğu konusunda da hiçbir fikrim yok. Yani o kadar para verip alıyorsun böyle sorunlar insanı üzüyor açıkçası. 2 ay daha tutabilirsin aslında çünkü bende zaman almıştı hiç açılmaması. İlk olduğu zaman cihazı aldıktan 2 ay falan sonraydı. Pek önemsememiştim o zaman ama 3 ay sonra iyice artmaya başladı zaten ondan sonra da hiç açılmadı. O yüzden biraz daha zorlayıp yazın gönderebilirsin belki. Sende ilk belirti ne zaman oldu?
15 gün falan oldu olmaya başlayalı.

asiros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
15 gün falan oldu olmaya başlayalı.
Sizi yaza kadar idare edebilir. Zaten bilgisayarı kapandıktan sonra yani artık hiç şarj almamaya başladıktan sonra gönderin eğer garanti süresi varsa. Çünkü sizde şarj almaz ama oraya gittiğinde şarj alır bunda bir şey yok diye size geri gönderebilirler. Bende ilk belirtiden baya bir sonra sorun iyice artmaya başladı. Zaten sıklaşırsa bil ki yakında hiç açılmayacak (Tecrübelerime dayanarak böyle söylüyorum sende açılmama sorunu olmayadabilir.).