MSI GP73 Ani FPS Düşmesi

Bu konuyu okuyanlar

Godless Alpha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba herkese.

Normalde çok oyun oynayan bir insan değilimdir, dün arkadaşım bize geldi beraber Zula oynayalım dedik. Oyuna girdik hangi odaya girersem gireyim tam çatışmaya girerken, rakiple karşı karşıya gelince FPS çok kısa süreliğine düşüyor ve donuyor. Sonrasında zaten ölmüş oluyorum. Arkadaşımın bilgisayarı da aynı model, beraber almıştık. Onda böyle bir problem yok oyun çok akıcı şekilde oynanıyor. Oyun içi grafik ayarlarındandır belki dedik ayarları tamamen aynı yaptık yine sonuç aynı. Grafik kartının sürücüsü de güncel. Fanlar açık, prize takılı, Turbo mod açık. Değişen bir şey yok.

Bunun sebebi ne olabilir? Bu arada FPS 115-120 seviyelerinden aniden 70-80'e düşüyor. Normalde 70-80 düşük değil bana göre ama aniden düşünce ölüyorum. Konunun başında belirttiğim gibi çok oyun oynayan bir insan değilim ama bir problem varsa servise göndereyim diyorum.

Bilgisayarım şu: MSI GP73 Leopard 8RE-601TR Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + Fiyatı

Son düzenleme:

tıgermsı

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Driverlar güncelse. (aygıt yöneticisinden fotograf atmanızı istiycem)
aygıt yöneticisi > ses.video.oyun denetleyicisi + kısmına tıklayıp ve aygıt yöneticisi > görüntü bagdaştırıcıları + kısmına tıklayıp fotograf atarsanız bakabilirim.
//
Bios güncelse.
aygıt yöneticisi > üretici yazılımı kısmına sag tıklayıp sürücü yazılımını güncelleştir > çevrimiçi ara derseniz bios güncellenmiş olur.
//
ısı degerleri normal bakım yeni yapıldı ise.
CPU 85 dereceyi geçmiyor ve sürekli yük binmiyor %100 kullanım yapmıyorsa normaldir.
//
oyun oynarken sistem yüksek performans modunda ve makine şarja takılı ise.
servis yolu gözüküyor.
NOT: laptoplarda yüksek performans modu almadan gpu turbo tam kullanım olmaz. ve şarja takılı iken %30 daha yüksek performans alırsınız.
pil de iken performans düşük olur.
Birde bios sıfırlayıp denemenizi öneririm.

Godless Alpha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@tıgermsı Yorumunuz için teşekkür ederim. İstediğiniz görseli yükledim. Bios güncel olup olmadığını bilmediğimden dolayı sizin söylediğiniz şekilde güncelledim. Oyunu sildim şimdi tekrar inmesini bekliyorum bakacağım değerlere. Ayrıca bilgisayar henüz 3 haftalık yani bakım isteyeceğini zannetmiyorum bu kadar kısa sürede. Sıcaklık değerlerine hiç dikkat etmedim tekrardan indiğinde test edip durumu bildireceğim buradan. Oyun oynarken şarjda kullanıyorum ve turbo fan açık oluyor. Bugün Paladins isminde bir oyun oynadım hiç FPS düşmesi yaşamadan 115-120 civarında oynadım. Turbo fan açık olduğu halde ısındı ama normal olduğunu düşünüyorum. Detaylı şekilde test yaptıktan sonra mesajınızı alıntılayacağım, tekrardan teşekkürler.
1.PNG

tıgermsı

Asistan
Reaksiyon puanı
37
@tıgermsı Yorumunuz için teşekkür ederim. İstediğiniz görseli yükledim. Bios güncel olup olmadığını bilmediğimden dolayı sizin söylediğiniz şekilde güncelledim. Oyunu sildim şimdi tekrar inmesini bekliyorum bakacağım değerlere. Ayrıca bilgisayar henüz 3 haftalık yani bakım isteyeceğini zannetmiyorum bu kadar kısa sürede. Sıcaklık değerlerine hiç dikkat etmedim tekrardan indiğinde test edip durumu bildireceğim buradan. Oyun oynarken şarjda kullanıyorum ve turbo fan açık oluyor. Bugün Paladins isminde bir oyun oynadım hiç FPS düşmesi yaşamadan 115-120 civarında oynadım. Turbo fan açık olduğu halde ısındı ama normal olduğunu düşünüyorum. Detaylı şekilde test yaptıktan sonra mesajınızı alıntılayacağım, tekrardan teşekkürler.
Ekli dosyayı görüntüle 63054
tamam normal şekilde.
MSI afterburner indirerek ısı degerlerinizi oyun oynarken canlı şekilde takip edebilirsiniz 85+ olmadıgı sürece sıkıntı yok.

Son mesajlar