Msi ge 62 laptop elektrik kaçırıyor galiba.

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet bilgic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar netten yeni aldığım msi ge serisi notebook adaptörünü elektriğe bagladigimda cihazın üstünde hafifçe elimi gezdirince klavye çevresindeki al alaşım yerler hafifce sanki puruzluymus gibi çarpıyor . Ama adaptoru prizden çekince kesiliyor bu durum
--- Gönderi Güncellendi ---
Sizce neden olabilir bu durum ve notebook a zarar verir mi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Arkadaşlar netten yeni aldığım msi ge serisi notebook adaptörünü elektriğe bagladigimda cihazın üstünde hafifçe elimi gezdirince klavye çevresindeki al alaşım yerler hafifce sanki puruzluymus gibi çarpıyor . Ama adaptoru prizden çekince kesiliyor bu durum
--- Gönderi Güncellendi ---
Sizce neden olabilir bu durum ve notebook a zarar verir mi
MSİ servisine e-mail at onlar sana daha detaylı ne yapman gerektiğini söylesinler.Belki üründe hata vardır belkide yeni aldığın için geçicidir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
toraklı prize tak şarjı ve aynı durum macbook larda da var kabaca aluminyum kasa olan herşey titretir...

Mehmet bilgic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DVD okuyucu kısmını kontrol kalemi ile kontrol ettim. Kontrol kaleminin ışığının yanması normal bir durum değildir herhalde .

Draker

Doçent
Reaksiyon puanı
60
Adaptörü taktığın prizin toprak hattı olmadığı için kontrol kalemindeki ışığın yanmadı son derece normal bir durum. Aynı laptopu, sağlam bir topraklamaya sahip prize taktığın zaman bu sorun ortadan kalkacaktır.

Mehmet bilgic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet öyleymiş başka bir arkadaşın evinde denedim. Evi daha yeni tesisatı da aynı şekilde. Onun elektrik hattinda olmadı
Benim bütün prizlerim topraksız daha doğrusu toprak bağlantısı yapılmamış hiç . Önceki laptop plastik olduğu için faketmemistim. Yardiminiz için cok teşekkürler