Msi B450m Gaming Plus Anakart Pin Girişi Hakkında ?

Bu konuyu okuyanlar

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Merhabalar,

Aslında sorumu direk olarak @Utkuversus a soracaktım ancak belki başkaları da merak eder diye konu şeklinde açmaya karar verdim.

Başlıkta yazan anakarta sahibim. Merak ettiğim konu ise bu anakartın üstünde kaç tane fan için pin girişi bulunmakta ? COUGAR MX-350 MESH 700W 80 PLUS GAMING USB3.0 MidT ATX KASA - Vatan Bilgisayar Bu kasaya sahibim ve kasanın önünde bulanan fanla birlikte işlemci stok fanını taktığımda başka bir pin girişi kalmıyor. Kasanın arka kısmında bir fan yeri daha var. Oraya fan almayı düşünüyorum ama bu sefer onu çalıştıracak pin girişi var mı yok mu emin olamıyorum ?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
1 x 4-pin CPU fan kontrol
2 x 4-pin kasa fan kontrol

yani 1 işlemci için 2 kasa için fan destekliyor.
73399

Fan çoğaltıcı alarak gereğinden fazla fan takabilirsiniz.

Bu üründen kullanıyorum gücü molexden aldığı için slota fazla yük bindirmiyor bu sayede hiç bir sorun yaşamadan hepsini otamatik hız kontrolünde kullanabiliyorsunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Link bırakmayı unutmuşum ?

Son düzenleme:

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Ben ifade ederken yanlış etmişim çünkü önde 2 fan + işlemci fanı toplam 3. Ama çoğaltıcı olayı güzelmiş. Değerlendireceğim.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Ben ifade ederken yanlış etmişim çünkü önde 2 fan + işlemci fanı toplam 3. Ama çoğaltıcı olayı güzelmiş. Değerlendireceğim.
Bu model yerine bunun ATX versiyonu olan B450 Gaming Plus modelini öneririm ben. Mosfet ve çeve bileşenleri daha iyi. Bu olmasa En azından B450-A Pro modeliine bakabilirsiniz. İkisinin yapısı hemen hemen aynı.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Bu model yerine bunun ATX versiyonu olan B450 Gaming Plus modelini öneririm ben. Mosfet ve çeve bileşenleri daha iyi. Bu olmasa En azından B450-A Pro modeliine bakabilirsiniz. İkisinin yapısı hemen hemen aynı.
Zaten elimde mevcut olduğu için dedim. Yeni almayacağım... Teşekkürler genede :)