Msi b250m mortar arctic sürücü sorunu

Bu konuyu okuyanlar

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dün almış olduğum anakarta bugün ne yaptıysam internet sürücülerini yükleyemedim. Anakartla birlikte gelen cd'yle diğer sürücüleri yükledim fakat bu internet olayı kafayı yedircek galiba bana.İnternet sürücüsünü yüklüyor daha sonra 'reboot your system' diyor bilgisayarı yeniden başlattığımda yine aynı sorun internete girilmiyor. Sorun gider dediğimde sürücülerinizi yükleyin diyor fakat denetim masasında sürücü yüklü gözüküyor. Ne yapacağımı şaşırdım yardım.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Modemin doğru çalıştığına ve wifiden bağlantığınız zaman herhangi bir sıkıntı olmadan internete eriştiğinizi varsayıyorum.

- Kullandığınız ethernet kablosunu kontrol edin veya değiştirin.

- Ethernet kablosunu başka slota takın, modemi resetleyin düzelmezse modemin yazılımını güncellemeyi deneyin.

- MyDrivers ile ethernet sürücüsünün kalıntılarıyla beraber silin ve MSI'ın sitesisnden ethernet sürücüsünü yükleyin. Yükledikten sonra aygıt yöneticisinden kontrol edin.

- Elle IP vermiş yada DNS girmiş olabilirsiniz. Onları kontrol edin.

- Sorun devam ederse Complete Internet Repair Tool ayarlarınızı bozmadan işinizi görecektir.

- Yüklediğiniz işletim sistemi mutlaka Windows 10 olmalı.

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam dün sistemi ilk kurduğumda hard diskte eski sürücü programlar olmasına rağmen her şey çalışıyordu şaşırdım hatta. İnternetten dosya indirdim oyun oynadım vs. bugün dedim temiz bi kurulum yapayım format attım win 10 pro 64 bit kurdum. Daha sonra cd' den internet sürücüsü hata verdi dediğin gibi Msi'ın sitesinden sürücü indirip onu yüklemeyi denedim oda hata verdi. Wifide kablolardada bi sorun yok kontrol ettim. Denetim masasında yüklü olan sürücüleri kaldırıp ccleaner'la kalıntıları temizleyip tekrar yüklemiştim ama yine olmamıştı.Dediğin gibi birde MyDrivers ile deneyeceğim.Oda olmassa Complete İnternet Repair Tool'u denerim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam sistem win 10 dediğin şekilde bugün kurdum hatta işte internet'e bağlanamıyorum, internet sürücülerini yükleyemiyorum.

Reaksiyon puanı
16,118
modemi sıfırlayıp dene modem sende ise...

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şaka gibi gerçekten ya hayatımda böyle bişe görmedim denemediğim şey kalmadı. Windows 10'u sıfırdan kurup sürücüleri yüklemeyi bile denedim herşeyi yüklüyor lan sürücülerini yüklemiyor yine. Modeme resette atamıyorum reset tuşu yok daha önce fişi çıkarım tekrar takmıştım ozaman da beyni silmiş bayiye götürüp tekrar yazılım attırmak zorunda kalmıştım tp link'in acayip bi modemi. Anakart bozuk dicem ama dün ilk sistemi kurduğumda hiç bişe yüklemediğim halde her şey çalışıyordu ne zaman format attım win 10 proyu baştan kurdum internete giremiyorum.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Şaka gibi gerçekten ya hayatımda böyle bişe görmedim denemediğim şey kalmadı. Windows 10'u sıfırdan kurup sürücüleri yüklemeyi bile denedim herşeyi yüklüyor lan sürücülerini yüklemiyor yine. Modeme resette atamıyorum reset tuşu yok daha önce fişi çıkarım tekrar takmıştım ozaman da beyni silmiş bayiye götürüp tekrar yazılım attırmak zorunda kalmıştım tp link'in acayip bi modemi. Anakart bozuk dicem ama dün ilk sistemi kurduğumda hiç bişe yüklemediğim halde her şey çalışıyordu ne zaman format attım win 10 proyu baştan kurdum internete giremiyorum.
Başka modem varsa dene kafayı yersin diğer türlü. Modemin arayüzüne sorunsuzca erişebiliyor musun ?

Reaksiyon puanı
16,118
bazooka mı o? meşhur şöhreti bu galiba iade etme şansın varsa kurtar kendini bazı modeller marka fark etmeksiz baş ağrıtması ile ünlü olabiliyor bu o karaktersiz mainboard birde 445TL.
MSI B250M BAZOOKA Intel B250 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart
v2-84864-5_medium.jpg

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Başka modem varsa dene kafayı yersin diğer türlü. Modemin arayüzüne sorunsuzca erişebiliyor musun ?
Vala bugünden beri uğraşıyorum hocam harbiden.Demek istediğini anlamadım hocam modemin arayüzüne derken. Modeme telefondan, laptoptan sorunsuzca bağlanabiliyorum dün format atılmadan önce kablolu olarakta giriyodum şuan kablolu ne yaptıysam internet yok. Sağ altta o kırmızı işaret gitmiyor.

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bazooka mı o? meşhur şöhreti bu galiba iade etme şansın varsa kurtar kendini bazı modeller marka fark etmeksiz baş ağrıtması ile ünlü olabiliyor bu o karaktersiz mainboard birde 445TL.
MSI B250M BAZOOKA Intel B250 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart
v2-84864-5_medium.jpg
Yok hocam benimki Mortar arctic'ti ön siparişle fiyatıda 355 lira olunca almıştım. Ama pişman etti yemin ederim böyle saçmalık görmedim. Arkadaşın bitanesi Msi bulaşma sorunlu Gigabyte al demişti dinlemedim fiyatına da aldanarak aldım şimdi görürse diyodur ben sana demiştim diye:)
nerden aldın onu?
Nanokatalogdan aldım hocam.

Reaksiyon puanı
16,118
iade et ayıplı ürün diye diret gigabyte al µatx alma.

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iade et ayıplı ürün diye diret gigabyte al µatx alma.
Bide en çok canımı sıkan ilk defa sistem topladım binbir zorlukla oraya buraya bakıp bağlantısını kendim yaptım sen gel internete bağlanma. Vatanda 500 liraya yakın fiyatı var ayıp be Msi!

Reaksiyon puanı
16,118
v2-84848-1_medium.jpg
bunu alsaymışsın takır takır (klavye sesi) kullanıyordun geçmiş olsun MSİ marka imajı çok iyi ama Tayvan'lı kardeşler Çin'de üretim yapmasalar böyle olmazdı...

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
v2-84848-1_medium.jpg
bunu alsaymışsın takır takır (klavye sesi) kullanıyordun geçmiş olsun MSİ marka imajı çok iyi ama Tayvan'lı kardeşler Çin'de üretim yapmasalar böyle olmazdı...
Hocam sende böğrüme böğrüme vuruyosun:) Bunu almayı düşünüyodum bende hem kardeş baskısı hemde fiyat bizi bu hallere düşürdü işte.

Reaksiyon puanı
16,118
kardeşine ver düzelt de çık işin içinden...

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bios güncellemeyi dene. Bence anakartta sorun yok biostan kapatmışsındır

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam bios güncellemede sıkıntılı bulaşma diyolar ama. Acaba bios ayarlarından bi çözümü olabilirmi?Evet anakarttada sorun yok dün çalışıyordu çünkü bozuk olduğunu düşünsem uğraştığıma bakmıcam direkt iade edicemde öyle bi durum yok. İnternete dair seçenek bile yok bigisayarda aygıt yöneticisine giriyorum ağ bağdaştırıcı seçeneği yok. Sorun gidere tıklıyorum sürücünüzü yükleyin diyo sürücü yüklemeye çalışıyorum bu sefer onu yüklemiyor.

Reaksiyon puanı
16,118
değişiklikleri ara mı ne onu dene herhangibir şeyi sağ tıkla aygıt yöneticisinde biosu sıfırla onboard lan kapalı ise açılır reset jumperını kullan pili çıkartma.

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam şimdi biosa girdim.Settings'te integrated peripherals diye bi seçenek var.Orada onboard lan control enable, altında lan option rom ve network stack disabled durumda. Acaba bunları değiştirsem işe yarar mı?
değişiklikleri ara mı ne onu dene herhangibir şeyi sağ tıkla aygıt yöneticisinde biosu sıfırla onboard lan kapalı ise açılır reset jumperını kullan pili çıkartma.
Onboard lan enabled durumda hocam biosta. Altında lan option rom ve network stack disabled.

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Enable yapıp denedim oda olmadı:/

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bunu hakeder gibi duruyor o...
Usta harbiden hakediyo mortarı fırlatıcam bende kasanın içine en sonunda:) Aygıt yöneticisinde bilinmeyen sürücü vardı üstü sarı renk. Ağ bağdaştırıcı olduğunu düşünerek sürücü güncelle dedim. Flashdaki anakartın lan sürücülerini yüklemesi için seçtim. Yükleniyor dedi sonra şöyle bi yazı çıktı;
''windows aygıtınızın sürücü yazılımını buldu, ancak yüklemeye çalışırken bir hata oluştu.İntel(r) Ethernet connection (2) l219-V . Zaman aşımı süresi sona erdiğinden bu işlem geri çevrildi.''

Reaksiyon puanı
16,118
güvenli modda dene aynı işlemi fakat internet yerine dosyadan göster yada o ne diyorsa.

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ohh bee yaptım sonundaa:D İntel(r) ethernet conection l219-v programını win 10 64 bit sürümünü indirdim olmamıştı dedim birde win 7 için olanını yükleyim şükür o oldu hallettim sonunda ama canımdan bezdirdi beni:)

Reaksiyon puanı
16,118
Ohh bee yaptım sonundaa:D İntel(r) ethernet conection l219-v programını win 10 64 bit sürümünü indirdim olmamıştı dedim birde win 7 için olanını yükleyim şükür o oldu hallettim sonunda ama canımdan bezdirdi beni:)
geçmiş olsun.