MSI A320M ler arasindaki fark

Bu konuyu okuyanlar

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
ikisi arasındaki en belirgin fark, A320M Bazooka'nın 4 RAM slotu ve beyaz led'e sahip olmasıdır. Evet arasındaki farka geleceğe dönüklük açısından değer. A320M Bazooka'nın eksiği, desteklediği RAM frekansı 3200 MHz değil de, 2666 MHz desteklemesidir, ayrıca PCI Express slotu'nun metal ile desteklenmemiş olmasıdır...

İyi Forumlar...

Sarp10

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,
ikisi arasındaki en belirgin fark, A320M Bazooka'nın 4 RAM slotu ve beyaz led'e sahip olmasıdır. Evet arasındaki farka geleceğe dönüklük açısından değer. A320M Bazooka'nın eksiği, desteklediği RAM frekansı 3200 MHz değil de, 2666 MHz desteklemesidir, ayrıca PCI Express slotu'nun metal ile desteklenmemiş olmasıdır...

İyi Forumlar...

Cevabınız için teşekkür ederim
4 ram slotuna kesinlikle ama kesinlikle ihtiyacim olmayacak beyaz led belki iste yani ama ram frekansi onemli oldu benim icin. Gelecege yonelik kismini biraz daha anlayabilir misiniz ve siz olsaniz hangisini alirdiniz?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Cevabınız için teşekkür ederim
4 ram slotuna kesinlikle ama kesinlikle ihtiyacim olmayacak beyaz led belki iste yani ama ram frekansi onemli oldu benim icin. Gelecege yonelik kismini biraz daha anlayabilir misiniz ve siz olsaniz hangisini alirdiniz?
Geleceğe yönelik kısmından şundan bahsediyorum,
4 RAM slotu, mesela 2 RAM slotu olduğunda 2 sine de 2 tane 8 GB bağladığın müddet dolacak, fakat 4 RAM slotu olduğu için 2 tanesi boşta kalmış, ileride yükseltmene imkan verecek şekilde olacak. Ha o kadar gerekmez ileride sistem değiştiririm dersen, ekran kartım ağır biraz dersen, PCI Express slotunun metal ile desteklenmiş olduğundan, desteklediği RAM frekansının yüksek olması nedeni ile, A320M PRO-VH Plus'u öneririm.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
İkisi de A320 chipset yani kutudan çıktıkları gibi ayar yapmadan baz frekansları 2667 mhz oluyor. İki anakartta ram overclock kilidi açılarak 3200 MHZ görüyor. iTopya eksik bilgi yazmış. Baz frekansın maksimum 2667, OC ile 3200 e çıktığını belirtmesi gerekiyor.

Sarp10

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hmm anladım teşekkürler