Msconfig önyükleme ayarları

Bu konuyu okuyanlar

ErdemKus

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaslar windows 7 bilgisayarım var bilgisayarımı hızlandırmak istiyorum çalıştıra msconfig yazınca bir sey acılıyor ordan önyükleme bolumune gelince youtubede izlediğim videolarda bir kac ayar degistiriyorlar işlemci sayısını degistiriyorlar o ne oluyor ve zaman aşımını degistiriyorlar onlar ne oluyor ve pcmi hızlandırmama yardımcı olurmu ? yanlıs anlatmıs olabılırım kusra bakmayın

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    215.5 KB · Görüntüleme: 889

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Youtube da izlediğin her şeye inanmayacaksın. Sonra "bilgisayarım artık açılmıyo" diye yeni bir konu açmak zorunda kalırsın. Donanımın yetersiz kalıyorsa, yapabileceğin tek şey daha iyi bir tane satın almak.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Oradan sadece tavsiye edebileceğim başlangıç uygulamalarını temizlemen olur. Bunun dışında yapacağın ayarlar donanımını sömürür ve bileşen ömrünü kısaltır. Hızlı olacam derken duvara vurursun.

ErdemKus

Asistan
Reaksiyon puanı
20
peki bu ayar ne işe yarıyor merak ettim zaten laptopumda ısınma sorunum var ondan yapmıyacagım su islemci şeysini

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows logosu ile birlikte Windows başlatılıyor gibi bir animasyon normalde ekrana geliyor, muhtemelen onun önyüklemesinin nasıl devre dışı bırakıldığına ilişkin bir video görmüşsündür. Bu ayarda bir değişim uzun vadede sorun yaşatır mı açıkçası denemediğim için buna ilişkin net bir şey söyleyemiyorum. Bence o ayarı olduğu gibi bırakın.
Birkaç öneri: Önceden yüklediğin fakat kullanmadığın programlar varsa öncelikle onları kaldır, yasal olmayan warez oyunları vs kesinlikle yükleme&kullanma, web tarayıcı geçmişini aylık periyotlarda temizle...

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
O ayarlar sistem yöneticilerini ilgilendirir. Senin kurcalamaman gerekir.