Ms office hakkında

Bu konuyu okuyanlar

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Arkadaşlar iyi forumlar öncelikle.
Şu anda lenovo marka, modelini tam hatırlamadığım bir laptop kullanıyorum.Amcam yollamıştı bana bu aleti,ihtiyacım vardı, o da sağolsun office yükleterek göndermiş.Orjinal olup olmadığından emin değilim.
İlk başta sürekli word donuyordu.Ben de sonunda sildim.Sonra tekrar denedim indirmeyi,indiremedim.Saçma sapan hatalar yüzünden hep.Amcama geri verdim, o da tekrar yükletti,alet elime geçince ben de bir heyecanla açtım, yazı yazamıyorum.Yazıyorum,ama donuyor ve ekranda gözükmüyor.Ne yapmam gerek?
Teşekkürler şimdiden.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Windows ve Office sürümünüz nedir?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Sorununuzun nasıl çözüleceğini bilmiyorum. Ama size MS Office alternatifi program önerisinde bulunabilirim.
Ücretsiz olan Libre Office'ı kullanabilirsiniz.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Word uygulaması açıkken görev yöneticisinden CPU değerlerinizi kontrol edin.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Şimdi baktım da biraz sunu hazırlama yönünden Keynote'a benzettim.:)
Bende portable olanı yüklü.
upload_2017-4-23_13-4-29.png

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Ofisiniz orjinal olmayabilir.
Donma hatasının nedeni büyük ihtimal bu.
Zaten Ofis 2013 sürümü ve 2016 sürümü yavaş ve verimsiz.
Ayrıca bu sürümlerde component seçmek de mümkün değil artık, illa gerekli gereksiz herşeyi yüklüyor, eğer profesyonel sürümse yavaşlığın nedeni bu da olabilir ama yapılacak birşey yok. (Student sürümünü deneyebilirsiniz gerçi)

O yüzden LibreOffice öneririm.
Yine de LibreOffice, MS Office dosyalarıyla %100 uyumlu değil. (İçerik olarak %100 uyumlu olsa da tema kısmında sıkıntı çıkıyor, yazılar zaman zaman sağa sola veya farklı yerlere kaymış haliyle çıkabiliyor)
O yüzden benim önerim bir çevirici kullanarak MS Office formatlarını Open Office formatlarına dönüştürmek, misal doc,docx-->odt
Ondan sonra LibreOffice ile düzenleyip kaydetmek.
Zaten Open Office formatlarını Microsoft Office programları da 2010 yılından itibaren sorunsuz destekliyor.

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Benim Google Drive'da Office 2007 vardı. İstersen link vereyim bir de onu indir, yükle ve dene. Tertemizdir :D Ben yıllarca ekmeğini yedim :D

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Office lisansım yok.
Acaba Libre office'ten yaptığım bir sunuyu PowerPoint yüklü bir bilgisayarda açabilir miyim?
Eğer Exe uzantısı olursa açılacaktır zannımca,olmadı yanlış hatırlamıyorsam çevirme sistemi vardı.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Eğer Exe uzantısı olursa açılacaktır zannımca,olmadı yanlış hatırlamıyorsam çevirme sistemi vardı.
Libre Office exe uzantılı dosyaları değil, odt, fodt, ott, docx, text, doc, xml gibi uzantılara sahip dosyaları açıyor.

Son mesajlar