ms-gamingoverlay bağlantı hatası

Bu konuyu okuyanlar

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Arkadaşlar steam üzerinden cs go açtığımda her açılışta böyle bir hata ile karşılayıp oyun ekranı masaüstüne atıyor ve öyle oyuna giriyor. Oyun dosya kontrolünü yaptım, bilgisayarım yeni formatlandı driverlar dosyalar felan yüklenip güncellendi.
Her oyun açılışında masaüsüne geri dönüp oyuna tekrar dönmesi canımı sıkmaya başladı.
Şimdiden teşekkürler.
***Microsoft Store um çalışıyor.
Bilgisayar Özellikleri;
2gb Ekran kartı Nvidia geforce 920M, 8gb ddr3 ram, 1tb hdd, Windows 10 home single, i5 5.nesil
ms gamingoverlay.png

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Sorunum hala devam etmekte arkadaşlar. Bir bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen internette buna benzer bir sorun görmedim :) Kesin çözüm bilmesenizde aklınıza gelen çözüm yöntemleri varsa denerim. Her oyun açılırken bir kez masaüstüne dönüp kayboluyor bu hata ve oyuna geri dönüyor bu hata kalkmadan oyunu göremiyorum.
** Steam ve cs go dosyaları tek tek silinip yeniden kuruldu. Güncellemeleri kontrol ettim. Sistemde eksik dosya taraması yaptım. Yinede çözüm olmadı. Antivirüs daha yüklü değil Windows defender var sadece.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Çözüm bulunmuştur.
Windows 10 da Xbox ve oyun çubuğuyla alakalı bir problemmiş. Xbox yükledim sorun devam etti sunucu engellendi nat türü toredo felan yazıyordu. İnternette xboxın çözüm önerilerini denedim olmadı. Ama sorun kaynağı Xbox ve oyun çubuğu olduğunu öğrendiğim için şöyle bir adım izledim.
Başlat>Ayarlar>Oyun>Oyun çubuğu bölümünde "Oyun kliplerini ve ekran görüntülerini kaydedin ve oyun çubuğu kullanarak yayınlayın" seçeneğini Kapalı konuma getirin. Sorun çözülecektir.
***Konu açıp soru sorup günlerce uğraşıp çözümü bulup yine tek başıma paylaşınca kendimi şizofren gibi hissettim teşekkürler :D

zbeedy1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çözüm bulunmuştur.
Windows 10 da Xbox ve oyun çubuğuyla alakalı bir problemmiş. Xbox yükledim sorun devam etti sunucu engellendi nat türü toredo felan yazıyordu. İnternette xboxın çözüm önerilerini denedim olmadı. Ama sorun kaynağı Xbox ve oyun çubuğu olduğunu öğrendiğim için şöyle bir adım izledim.
Başlat>Ayarlar>Oyun>Oyun çubuğu bölümünde "Oyun kliplerini ve ekran görüntülerini kaydedin ve oyun çubuğu kullanarak yayınlayın" seçeneğini Kapalı konuma getirin. Sorun çözülecektir.
***Konu açıp soru sorup günlerce uğraşıp çözümü bulup yine tek başıma paylaşınca kendimi şizofren gibi hissettim teşekkürler :D

sağol valla iyiki yazmışın heryere baktım bi tek senin yöntem işe yaradı . bu sorunda ben o uygulamayı sildiğim için oluyodu bunuda dip not olarak söyliyim .

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
sağol valla iyiki yazmışın heryere baktım bi tek senin yöntem işe yaradı . bu sorunda ben o uygulamayı sildiğim için oluyodu bunuda dip not olarak söyliyim .
nedemek :) valla ben kafayı yemiştim senin ucuz yırtmana sevindim :)