Mozilla Firefox 'ta Klavye Kısa Yolları

Bu konuyu okuyanlar

gipsymoon01

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Mozilla Firefox kullanıyorsanız ve rahatlığını almaya başladıysanız hız kesmeden rahatlığa devam etmek için bu bilgileri sizinle paylaşmak istedim.

Artık internet sitelerini %70'i varan hız artışı ile gezebileceksiniz. Kısa yolların en çok kullanılanları aşağıdadır:

ctrl + L : Adres çubuğu seçilir.

ctrl + enter : Adres çubuğunda yazdığınız adresin başına www. sonuna .com ekler.

shift + enter : Adres çubuğunda yazdığınız adresin başına www. sonuna .net ekler.

ctrl + shift + enter : Adres çubuğunda yazdığınız adresin başına www. sonuna .org ekler.

ctrl + K : Arama kutusu seçilir. Seçildikten sonra ctrl + aşağı veya yukarı ile arama motorları arasında gezinilir.

alt + enter : Yeni sekmede açılır.

ctrl + R : Sekme yeniden yüklenir.

ctrl + fare tekerleği : Yazı boyutu ayarlanır ya da ctrl + artı tuşu veya eksi tuşu da aynı işlevi görür.

ctrl + f : İstenilen sayfa arama yapılır.

ctrl + tab : Bir sonraki sekmeye geçilir.

ctrl + shift + tab : Bir önceki sekmeye geçilir.

ctrl + T : Yeni sekme açılır.

ctrl + shift + T : İstemeden kapattığınız sekme yeniden açılır.

ctrl + F4 : Sekme kapatılır. Sekmeyi kapatmak için diğer bir yöntem de sekmenin üzerine farenin orta tuşu veya tekerleği ile tıklamaktır.

<LI sizset="72" sizcache="1">ctrl + D : Sekmeyi yer imlerine ekler.

Daha fazla kısa yol için Mozilla Firefox'un ilgili sayfasını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Firefox da en çok eklentileri ve bu kısayolları seviyorum gerçekten çok kullanışlı firefox ile tanıştığımdan beri explorer kullanmıyorum

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
bazı bilmediğim kısa yolları öğrenmiş oldum :)

ctrl + tab /ctrl + shift + tab bu iki kısayol, ctrl-tab eklentisi daha iyi bir özellik kazanıyor :)

agkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İE 8 ve chrome takipçisi yeni versiyonlarda onlarda koymuşlar :)

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
shiftdelete.shift+enter :)
güzel paylaşım ezberlemem lazım bunların hepsini çok lazım oluyor çünkü.

iamsemih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
diyelim ki 6 tane açık sekme var ve siz birinci sekmeden direkt 5.sekmeye gitmek için ctrl+tab yapmanıza gerek yok.. ctrl+5 yaparsanız dogrudan 5,sekmeye gidersiniz.. bilmeyenler için..

BlackSwords

Asistan
Reaksiyon puanı
0
firefoxun bu özelliğini çok kullanmaya başladım son zamanlarda özellikle fare yokken laptop kullanırken ... bu özellik? şu özellik ----> örnek film izleyeceksiniz ama karar veremediniz hemen shiftdelete.net gir bir yere tıklamadan ana sayfadayken: forum yaz enter bas sonra devam et sinema+enter , en soo +enter , sonuncu + enter derken gelmek istediğiniz yerdesiniz anlatması her nekadar uzun olsada firefox un bu yazmaya başlar başlamaz hızlı arama özelliği çok kullanışlı

ringo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güzel paylaşım bunlar çok iyi iş görür .D

Kooxpi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CTRL tuşuna basılı tutarak mouse ile sürüklerseniz o sekmenin kopyasını oluşturabilirsiniz :)

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Ctrl+Shift+V: Düz metin olarak yapıştır :)