Mouse orta tuşu(scroll) kaydırma problemi

Bu konuyu okuyanlar

Kutluhan Özbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 aydır kullandığım Trust GXT markalı oyuncu mausumun son zamanlarda sayfalarda gezerken scroll tekerleğini sayfanın sonuna veya başına doğru sürekli bir şekilde kaydırırken , aşağı gitmesi gerekirken ara sıra bir kere üste çıkıyor ve tekrar aşağı inmeye devam ediyor . bu sorundan önceki mauselarımda da muzdariptim , yeni aldığım mausetada bu sorun oldu. Çözümünü bilen var mıdır acaba?

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Scroll tuşunun ortasına bastınızmı?

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 aydır kullandığım Trust GXT markalı oyuncu mausumun son zamanlarda sayfalarda gezerken scroll tekerleğini sayfanın sonuna veya başına doğru sürekli bir şekilde kaydırırken , aşağı gitmesi gerekirken ara sıra bir kere üste çıkıyor ve tekrar aşağı inmeye devam ediyor . bu sorundan önceki mauselarımda da muzdariptim , yeni aldığım mausetada bu sorun oldu. Çözümünü bilen var mıdır acaba?

Scroll tuşunuz kırılmış olabilir.

Kutluhan Özbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ama şöyleki fonksiyonunu yerine getiriyor sadece getirirken kafası karışıyor yukarı çıkarken 1-2 kere aşağıya inip tekrar çıkıyor

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Ama şöyleki fonksiyonunu yerine getiriyor sadece getirirken kafası karışıyor yukarı çıkarken 1-2 kere aşağıya inip tekrar çıkıyor

Scroll tuşunun orta kısmına bastığınızda işlev yapıyor olabilir fakat scroll tuşunun tırnağı kırılmış olabilir aşağı yada yukarı hareket ettirmiş olduğunuzda tırnak yerinden çıkarak işlev yapamaz ve sayfa aşağı-yukarı hareket eder. Bu durumu farklı bir mouse kullanarak test etmenizi öneririm.

Kutluhan Özbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Scroll tuşunun orta kısmına bastığınızda işlev yapıyor olabilir fakat scroll tuşunun tırnağı kırılmış olabilir aşağı yada yukarı hareket ettirmiş olduğunuzda tırnak yerinden çıkarak işlev yapamaz ve sayfa aşağı-yukarı hareket eder. Bu durumu farklı bir mouse kullanarak test etmenizi öneririm.

İlginiz için teşekkürler , sanırım yeni bir mause almam gerekiyor.

Veli Şenel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende çok uğraştım mouse yeni idi tozlanma ihtimalide yok o yüzden araştırdım ve şunu fark ettim bazı arkadaşlarımızı yeni aldığı mousenin her tuşuna basıyor ve dpi tuşuna basınca artık mouse dpi arttırıp azaltmaya başlıyo tekerlekle eğer gaming serisi bir mouse kullanıyorsanız sadece dpi tuşuna 5 saniye basılı tutmanız yeterli
74211