Motorola Android'e Yapıştı

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Mobil iletişimin büyük amcası sayılabilecek olan Motorola, şimdilerde son kozlarını oynuyor. Firma Android uğruna nelerden vazgeçti?

İş gücünden kesintiler, iptal edilen modeller derken, Motorola şimdi de Google'ın mobil işletim sistemi Android uğruna Symbian'dan vazgeçti. Artık ana platform olarak Android'i kullanacağı söylenen Motorola, üst seviye iş kullanıcıları için ise Windows Mobile cihazları üretmeye devam edecek. Ancak Motorola Android'lerin 2009 sonuna kadar çıkmayacağı düşünülürse, yeni işletim sisteminin gelişmesi için hayli zaman var. O döneme kadar firma Android'i yeterli seviyede görürse, Windows Mobile'ın da listeden silinmesi işten bile değil.

Bu kesintiler aynı zamanda planlanan Symbian'lı cep telefonlarının iptal edilmesi ve bu cihazlar üzerinde çalışan personelin de işinden olması anlamına gelebilir ne yazık ki. Bir zamanlar mobil iletişimin devlerinden olan Motorola'yı bu halde görmek oldukça üzücü.

:: Motorola eski günlerine döner mi?

Yazan :
Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
android le yükselise gecer belki

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Motorola ne yaparsa yapsın, söz konusu android bile olsa benim beğenmediğim bir marka olmaya devam edecek.

GurenGursel

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Android'e yapışmaya devam ederse, kesinlikle yükselecektir :) Diğer türlü zor...

vabeste

Asistan
Reaksiyon puanı
0
birileri googleyı aşağı çekmeye çalışıyor birileride tutunmaya...bizim mahkemeler googleya karşı.goole nın linuxle çalışmasını çok isterim.az maliyetli.hayat bi dünyada bi google da var:)

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bencede dogru yapıyor son koz olarak butun gucuyle androıde yuklencek . ya hep ya hıc