Monster'ıma aldığım HDD'lerin gözümün önünde vefat edişleri...

Bu konuyu okuyanlar

-LOGAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar arkadaşlar;
Başlıktada dediğim gibi 2.HDD mi sanırsam şuan can veriyor Laptobum yaklaşık 9 aylık Monster Abra A5 V9.3 240 GB SDDli olan arkadaşı satın aldım çok memnunum cihazımdan, Hafıza yetersiz kaldığı için HDD bakıyordum acildi ve 7200 rpm istiyordum ama bir türlü seagatete o sıra stok yoktu vatandan bakıyordum mecburen WD Black serisi WD 2.5" 1TB Black Sata 3.0 7200Rpm 32MB Cache olan arkadaşı yaklaşık olarak 330 tlye aldım ki şuan 398 tl olmuş az bir miktar da değil, Yaklaşık bir 3-4 ay sonra HDD açılmaz oldu çizim dosyalarım gitti ama ben bunu önceden fark edip yedek almıştım ama anlamadığım nokta windows C'ye kurulu lakin bu HDD windowsu bile etkiliyordu gürültülü de çalışıyordu, vatanda değişime gittiler iade almadılar bir daha yaşarsanız iade şeklinde gönderilim dediler tamam dedim Lakin şuan yine başladı bu harddiskin çöküşü Steam(D:) açıyordum açılması uzun sürüyor açılsa yanıt vermiyor oluyor hddden bir fotoğrafa bakacağım simge boyutundaki görüntü dahi gözükmüyor.
Buna nasıl çözüm bulurum bilmiyorum Bu 2. HDD laptobumda artık suç aramaya başladım bir sıkıntı olabilirmi acaba nasıl anlıyabilirim ya da bu diskler mi kronik hatalı anlıyamıyorum :( ve bu durumdan çok sıkıldım herşey yeni ama güzel çalışmıyor çok sinir bozucu bir durum HDD olmadığı zaman bilgisayar rahat çalışıyor anlamıyorum boş ekranda yenileme bile yaptığımda görüyorum normalde simgeler kıpırdamaz ama kıpırdıyor yani bir gecikme var.

Yardım edecek olan arkadaşlara teşekkür ediyorum şimdiden yorumlarınızı bekliyorum...
*Ekleme yapmak istiyorum aynı zamanda forza(C:) da çökmeler yaşıyorum bunarın resimlerini aşağıya bırakıyorum.
WhatsApp Image 2018-05-27 at 04.08.43(1).jpeg

*Bunu en son 1 ay önce sanırsam belki daha önce yaşadım
WhatsApp Image 2018-05-27 at 04.08.43.jpeg

*Bu arkadaşı ise diğerinden daha önce ve bir iki kez yaşadım diğer vefat eden HDD de de bu hatayı alıyordum bu yüzden temiz bir windowsta kurdum.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Şuan yaşadığınız problem hangi HDD de oluyor?

-LOGAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bilgisayar ile olacağını sanmam açıkçası olması çok zor bir durum. Şans ya iki üründe hatalı olmuş olabilir. Ben şahsen 2.5" ürünlerde Seagate Barracuda Pro veya Firecuda öneririm.

-LOGAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayar ile olacağını sanmam açıkçası olması çok zor bir durum. Şans ya iki üründe hatalı olmuş olabilir. Ben şahsen 2.5" ürünlerde Seagate Barracuda Pro veya Firecuda öneririm.
Çok pişmanım beklemediğime Seagate'i bezmiş durumdayım bu durumdan, yukarıya görsel bıraktım bir bakın isterseniz ne yapmamı önerirsiniz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
kargocunun gazabına uğramış tekrar ver değişim yapsınlar geçmiş olsun.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
onlara getiren kargocu da sorun var demek yada hatalı seri olabilir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
onlar iadeyi sevmez değişim yaparlar serinoyu 1000 farklı fersinler de.

-LOGAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Umarım para iadesi falan yaparlar :)

Hocam merhabalar konuyu cortlatıyor gibi olmıyayım ama hardiskten dosya kopyalayamıyorum yedek nasıl alabilirim acaba .mov .exe .rar gibi dosylarda bir takılıyor bir takılmıyor Fotoğraflarımı kurtarmak istiyorum nasıl yapabilirim ? Harddisk açılıyor

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
yok müsteşarın sekreteri işletim sistemi olan ubuntu www.ubuntu.com burdan indir rufusla usbye yazdır boot et dene ile devam et.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Hocam merhabalar konuyu cortlatıyor gibi olmıyayım ama hardiskten dosya kopyalayamıyorum yedek nasıl alabilirim acaba .mov .exe .rar gibi dosylarda bir takılıyor bir takılmıyor Fotoğraflarımı kurtarmak istiyorum nasıl yapabilirim ? Harddisk açılıyor
Normal yollarla veri aktaramıyorsan Linux dene. Oda olmassa kurtarma yazılımları mevcut.

-LOGAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kur demedim ki ubuntu ile kurtar demiştim hdd ne durumda? discs yada diskler de Ctrl+S ile smart data self,test var.

Rufus ile USB belleğe kurdum ubuntuyu açılınca biostan sonra ekranında install dedim bunu başka bir bilgisayarda yaptım ne olur ne olmaz diye, Disk açılıyor ama dediğim gibi kopyalama yapamıyorum
R studio ile tarama yapıyorum tarama sonrası umarım dosyaları program üstünden kopyalayabilirim
---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

-LOGAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ekli dosyalar

• rsz_2img_7026.jpg
    rsz_2img_7026.jpg
    118.9 KB · Görüntüleme: 564

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
HDDnin pcb çalışmıyor değilmi ? Ustam ben sizin kadar anlamıyorum pcb nedir onuda bilmiyorum ön yargılı yaklaşmayın bana lütfen:rolleyes:
hdd'nin altında ki devre kartı pcb oluyor o çalışmazsa pc onu görmez yada yazamaz...
2015-07-25 22.39.56.jpg

örnek pcb 1996'dan kalma...

Son düzenleme: