Monster Tulpar T7 V18.3.1 RTX 2080 4k Panel sorunu

Bu konuyu okuyanlar

_mehmet_bozoglu_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monster Tulpar T7 V18.3.1 modelini 05.02.2019 tarihî itibariyle siparişini verdim ürünü 08.02.2019 tarihinde teslim aldım. Ürünü ilk açtığımda ekranda ışık sızmasının olduğunu gördüm(Resim 1.0) ve sonrasında windows araç çubukları sekmesinde nvidia uygulamasına sağ-tık yapıldığında açılan küçük menu penceresinde aşırı bulanık bir görüntü yoğunluğunu gördüm (Resim 1.1) bu hataları not alıp panelimin değişmesi talebinde bulundum teknik servisele görüştüm ve iş yoğunluğumun nedeniyle 11.02.2019 tarihinde kargo ile cihazı gönderdim 14.02.2019 tarihinde tenik servisten gelen arama neticesinde talebim üzerine panelimin değiştiğini ve problemimin hala devam ettiği söylendi ve bu diğer T7 V18.3.1 modellerinde de böyle olduğunu bunun için yapılabilecek birşeyin olmadığını söyledi. Hatanın kısa ve öz açıklamsı Siyah ekranda ışık sızması bariz ve net bir şekilde görünüyor (Resim 1.0) 27 bin tl gibi bir fiyat verip boyle 4k ekrana aldanıp daha sonrası panel sorunu ile karşılaştım. 16.02.2019 tarihinde cihazımı kargodan teslim aldım eve Geldiğimde eksiksiz bir şekilde gönderdiğim kutu içeriği bana adaptörsüz olarak gönderildi adaptör tenik serviste unutulmuş. Ve yeni takılan panel (Resim 1.2) eskisinden daha da kötü olmuş ilk defa paramla mağdur duruma düştüm monster notebook'un tenik servis ekibinin özensiz çalışması beni ciddi anlamda zor durumda bıraktı... Iki haftadır cihazı almış bulunmaktayım ve bir gün bile kullanamadım yapmam gereken işlerimi ertelemek zorunda kaldım... Monster notebook'dan ürün alırken iki defa düşünün derim bugün ben mağdur oldum belki yarında sizler mağdur olabilirsiniz...

Resim 1.0
66525

Resim 1.1
66528

Resim 1.2
66531

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Bu tip bir cihazı Monster'dan almanız başta hata zaten.
Giriş seviyesi 1080P için öneriyoruz çokta iyi ürünleri var ama, bu seviyede bilinen markalardan şaşmamak gerekiyor. Sorunlu paneli kısa zamanda güncelleyeceklerini düşünüyorum. Müşteri memnuniyetini önemsiyorlar çünkü. Sorununuzun kısa zamanda çözülmesi dileği ile.

_mehmet_bozoglu_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu tip bir cihazı Monster'dan almanız başta hata zaten.
Giriş seviyesi 1080P için öneriyoruz çokta iyi ürünleri var ama, bu seviyede bilinen markalardan şaşmamak gerekiyor. Sorunlu paneli kısa zamanda güncelleyeceklerini düşünüyorum. Müşteri memnuniyetini önemsiyorlar çünkü. Sorununuzun kısa zamanda çözülmesi dileği ile.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben uzun zamandır masaüstü performansında değiştirile bilir işlemci ve ekran karti olan bir leptop arıyorum. Sabit biryerde olmadığımdan dolayı tanışnabilir bir performans canavarı istiyorum ozelliklere ve monster notebook'un gelmiş olduğu başarıya dayanarak bu ürünü seçtim bir önceki cihazımda buna benzer bir problem yaşamadım sizde haklısınız giriş seviyesi konusunda ama bir giriş seviyesinde olan kullanıcı değilim render işlemlerim için bu modeli seçtim daha kısa sürede render almak için yinde ilginiz için teşekkür ederim...

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
O fiyata Monster almanız hata zaten bana kalırsa. O fiyatlara paneli 4K olmasa da işlemci ve ekran kartı olarak harika olan MSI ürünleri mevcut. Zaten bu seviyede i9-8950HK ve RTX 2080 bulunduran bir laptop çok uzun süre performans sıkıntısı yaratmayacaktır. Ürünün ömrü dolduğunda da zaten piyasadaki donanımlar elinizdeki laptop ile uyumluluk göstermeyecek. Bence para iadesi almaya bakın ve MSI ürünlerine yönelin derim.

Reaksiyon puanı
16,109
bu arıza değil ışık sızması ips'lerin fıtratında var Monster'ın Msi'dan kalite eksiği düşüklüğü yoktur her türlü casper'ı cebinden çıkartır.

_mehmet_bozoglu_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Işık sızması olduğunu bende doğruluyorum lakin o kadar para verip siyah ekranda böyle bir görüntünün oluşması hiçte hoş karşılanacak bir durum değil... O yüzden hata olarak görüyorum bunu düzeltilebilir ve duzeltilmesi lazım...