Monster Tulpar T7 V16.1.1 vs T5 V18.1

Bu konuyu okuyanlar

xeriphas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba. Bu sene bilgisayar mühendisliği bölümüne başlayacağım ve yeni bir bilgisayar alacağım. Uzun araştırmalar sonucunda Monster'ın iki modeli arasında kaldım. Tulpar T7 V16.1.1 ve ekranı 144Hz'ye yükseltilmiş bir Tulpar T5 V18.1. İki bilgisayarın işlemci, ekran kartı, SSD ve ram özellikleri aynı. İkisinin farkları şöyle:
Tulpar T7 V16.1.1: 17.3 120Hz ekran, RGB klavye, yanlardan yalnızca sağ tarafta havalandırma çıkışı var, 433 Mbps Wireless kartı var.
T5 V18.1: 15.6 IPS 144Hz ekran, mekanik klavye, iki tarafta da havalandırma çıkışı var, wireless kartının hızı diğerinin 4 katı civarında ve kasası çok daha estetik bir görünüme sahip, ayrıca turbo fan tuşu bulunuyor.
Ben daha önce 17.3 laptop kullanmadım hiç, sizce oyunlarda çok fark sağlar mı? (Oynadığım oyunlar genellikle LoL, Knight Online, ara sıra da CS GO)
Mekanik klavye benim için bir artı değil, çünkü gidip mağazada da denedim ve çok etkilendiğimi söyleyemem. Hatta bazı ortamlarda sesi sorun yaratır mı?
16.1.1 modelini bilen varsa, soğutma açısından dezavantajlı mıdır sizce?
Ve son olarak sanki 433 Mbps internetin mi var demeyiniz, zira bağlantı hızım evde 75 Mbps olsa da NAS kullanıyorum ve Gigabit kabloyla bağlanmam gerekiyor, o kart sizce 5 Ghz ağda kabloya yakın bir aktarım hızı sağlar mı?
Bilgisayarı bu gece alacağım, o yüzden çabuk cevaplar gelirse sevinirim. Ve lütfen şu kadar daha para koy veya şu markaya bak gibi yorumlar yapmayınız, çünkü başka model inceleyecek zamanım yok, bu ikisinden birini alacağım. Şimdiden teşekkürler.

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
T5 V18.1 olanı alırdım.
17.3" olunca hem ağır hem kalın oluyor.
Açıkçası biraz daha büyük ekran için değmez bence.

xeriphas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
T5 V18.1 olanı alırdım.
17.3" olunca hem ağır hem kalın oluyor.
Açıkçası biraz daha büyük ekran için değmez bence.
Yanıtınız için teşekkürler. Şu anda ben de ona yöneliyorum. Kafamı kurcalayan tek şey, ben yıllardır evde filmimi dizimi televizyondan izlerim. Şimdi yurtta bilgisayarı kullanacağım hep mecbur. Seyir zevkimi düşürebilir mi acaba o kadar küçük ekran?

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
Daha önceden yeterli geliyorsa 17.3"'e geçmenin pek bir kârı yok.
Çok da küçük değil aslında.

xeriphas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Daha önceden yeterli geliyorsa 17.3"'e geçmenin pek bir kârı yok.
Çok da küçük değil aslında.
Sağ olun hocam. Zaten benim aklım da 15.6 diyordu, sadece dışarıdan bir onaya ihtiyacım vardı sanırım. Aldım gitti. Yalnız mağazadan teslimat seçmiş olmama rağmen şu anda sipariş detayında Aras Kargo diyor, bu normal midir?

xeriphas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şu anda mesai saatleri dışında, sabah ilk iş arayacağım. Tüm cevaplarınız için teşekkürler.

Son mesajlar