Monster tulpar mi HP Omen 15 mi

Bu konuyu okuyanlar

ZekiCTN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Monster hakkında tüm teknik bilgiler düzgün bir şekilde verilmiş ve iletişime çok kolay geçiliyor

Diğer yada HP var arkadaşlar
HP Omen 15-DH012NT model budur Erkan kartı 2070MQ mu bir bilgim yok bulamadım da yurt dışı incelemer de MQ olduğunu gördüm ama modeli kodu farklıydı

HP ile itişme geçip tam teknik bileğilerini öğrenemedim omen Türkiye ekibi yok galiba kaç adet depolama birimi var bilmiyorum

Sevgili dostlar size sorum hangi bilgisayar daha iyidir den daha çok omen hakkında ve tuplar hakkında deneyimleriniz omen tasarım olarak sevdim 15.6 inç olması çok güzel benim için monster 17 inç olmasına rağmen büyüklüğü ideal
Garanti ve teknik servis durum nedir omen ekran kartı bilgisi her sitede ayrı yazıyor kimi 8 GB kimi 6 gb olarak yazmış omen klveye mekanik mi bilgim yok birde omen de 256 ssd 1tb HDD alsam 2. Bir SSD için yer var mı ek olarak 512 GB takmak istiyorum ilerleyen dönemde bu bilgiyi nerden öğrenebilirim forum da ilgilnen ve cevap veren herkes e şimdiden teşekkürler ?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
1000Tl daha verebilirseniz şiddetle bu modeli tavsiye ederim. 9750H gibi ısınma derdi olmayan 8750H mevcut. Kasası süper bir model. RTX2070 var yine. 512GB SSD ve 1TB depolaması var.
Buda RTX 2060 içeren versiyonu. Bunda ek olarak 144Hz 3ms ekran bulunmakta. İki ürünün de ekranı IPS.

ZekiCTN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam dikkate alacağım teşekkür ederim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
1000Tl daha verebilirseniz şiddetle bu modeli tavsiye ederim. 9750H gibi ısınma derdi olmayan 8750H mevcut. Kasası süper bir model. RTX2070 var yine. 512GB SSD ve 1TB depolaması var.
Buda RTX 2060 içeren versiyonu. Bunda ek olarak 144Hz 3ms ekran bulunmakta. İki ürünün de ekranı IPS.
8750H de ısınıyor aslında bir nebze tamamen masun bir işlemci değil. Asıl olan artık ısınmadan ziyade yüksek ısıda stabil performans verebilmesi. HP'nin bu ürününü beğeniyorum esasen fakat acelen yoksa KDV indirimleri bekle önereceğim iki MSI'ın fiyatları bayağı düşüyor o zaman karar verirsin.

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
8750H de ısınıyor aslında bir nebze tamamen masun bir işlemci değil. Asıl olan artık ısınmadan ziyade yüksek ısıda stabil performans verebilmesi. HP'nin bu ürününü beğeniyorum esasen fakat acelen yoksa KDV indirimleri bekle önereceğim iki MSI'ın fiyatları bayağı düşüyor o zaman karar verirsin.
Kdv indirimleri Ne zaman oluyor biliyor musunuz? Bir de hepsiburada üstünden mi oluyor?

ZekiCTN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam çok teşekkür ederim KDV indirimi hiç alkılıma gelmemişti birde AMD yeni işlemcileri yüzünden fiyat düşer mi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Evet KDV indirimi HB üzerinden oluyor tarih hakkında net bilgi veremem sık takip etmek lazım. Zaten indirim zamanı cihazı hemen belirleyip satın almak lazım stok durumuna göre indirim yapıyorlar. Örnek vermek gerekirse istediğin laptop indirime girdi ama adamlar ortalama 3-4 tane cihazı indirime sokuyor o yüzden elini çabuk tutup cihazı hemen alman lazım yoksa indirim süresi içerisinde bile fiyatı artmış olabilir.

Hocam çok teşekkür ederim KDV indirimi hiç alkılıma gelmemişti birde AMD yeni işlemcileri yüzünden fiyat düşer mi
AMD mobil kısımda iyi değil o tarafa hiç bakmayın derim.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Kesinlikle alacağın 17 inç olsun inan 15 inçlerde oyun vs şeyler rezil oluyor. (=