MONSTER kullanan sorun yaşayanlar

Bu konuyu okuyanlar

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Herkese iyi akşamlar. Ben MONSTER pc almayı düşünüyorum bazı yorumları okuyorum kötü diyorlar fan sesinden geçilmiyor diyorlar doğrusudur acaba kullananlar sıkıntısı olanlar bi yorum yapsınlar bu konuya tavsiye eder misiniz etmez misiniz. Şimdiden herkese teşekkürler...

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Monster kullanmıyorum fakat yüksek donanımlı dizüstülerde fan sesi bence normal karşılanmalı. Msi GP60 kullanıyorum. GTA V gibi oyunlarda fan bayaa ses çıkarıyor. Ama kulaklık kullandığım için duymuyorum bile.

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Monster kullanmıyorum fakat yüksek donanımlı dizüstülerde fan sesi bence normal karşılanmalı. Msi GP60 kullanıyorum. GTA V gibi oyunlarda fan bayaa ses çıkarıyor. Ama kulaklık kullandığım için duymuyorum bile.
Peki hiç monster kullandınızmı acaba?

websercans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşım
Ben monster kullanıyorum 1 seneye yakındır herhangi bir problem yaşamadım fakat monster almayı düşünürken bende senin gibi çok araştırma yaptım.
Başta ki kafamı karıştıran en büyük problem ''FAN SESİ!'' her forumda bunu görüyordum. MSI, LENOVA diğer modellere yöneldim fakat bir yandan monster fiyatıyla beni cezbediyordu. Sonuç olarak İstanbul'da oturduğum için neden gidip yerinde bakmıyorum dedim ve dükkanlarına gittim 1-2 saat ortalama konuştuk inceledim kullandım. Fan sorununu kabul ettiler fakat fan sorununu sadece bir model serilerinde yaşadıklarını belirttiler. Baktığın zaman fan sıkıntısı yaşayan 1 model var bu modelin 1-2 serisinde görüyorsun.

Bununla birlikte fan sorununu çözdüklerini söylediler bende incelediğim modeli yeni olan bir modeli yani oradan aldım fiyat performans açısından çok güzel bir ürün. Garanti sistemleri ve bakımları çok güzel fakat fan sesi olayından korkma eskidendi o hikayeler. Şimdi gene görüyorum sağda solda adam turbo modda olan fan için çok ses yapıyor demiş bunun yorumunu da sana bırakıyorum :D ... Normal fanı yeterli oluyor fakat uzun sureli kullanımlarda bende turbo fana alıyorum en fazla 2 dk içinde 30 derecelere kadar düşüyor.

Neyse çok uzattım takıldığın bir şey olursa skype adresim : Sercansdiana veya buradan da ulaşabilirsin.

MONSTER PERFORMONSTER

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Merhaba arkadaşım
Ben monster kullanıyorum 1 seneye yakındır herhangi bir problem yaşamadım fakat monster almayı düşünürken bende senin gibi çok araştırma yaptım.
Başta ki kafamı karıştıran en büyük problem ''FAN SESİ!'' her forumda bunu görüyordum. MSI, LENOVA diğer modellere yöneldim fakat bir yandan monster fiyatıyla beni cezbediyordu. Sonuç olarak İstanbul'da oturduğum için neden gidip yerinde bakmıyorum dedim ve dükkanlarına gittim 1-2 saat ortalama konuştuk inceledim kullandım. Fan sorununu kabul ettiler fakat fan sorununu sadece bir model serilerinde yaşadıklarını belirttiler. Baktığın zaman fan sıkıntısı yaşayan 1 model var bu modelin 1-2 serisinde görüyorsun.

Bununla birlikte fan sorununu çözdüklerini söylediler bende incelediğim modeli yeni olan bir modeli yani oradan aldım fiyat performans açısından çok güzel bir ürün. Garanti sistemleri ve bakımları çok güzel fakat fan sesi olayından korkma eskidendi o hikayeler. Şimdi gene görüyorum sağda solda adam turbo modda olan fan için çok ses yapıyor demiş bunun yorumunu da sana bırakıyorum :D ... Normal fanı yeterli oluyor fakat uzun sureli kullanımlarda bende turbo fana alıyorum en fazla 2 dk içinde 30 derecelere kadar düşüyor.

Neyse çok uzattım takıldığın bir şey olursa skype adresim : Sercansdiana veya buradan da ulaşabilirsin.

MONSTER PERFORMONSTER
Websercans bey size çok teşekkür ederim en kısa sürede sizle iletişime geçicim

Myavuzdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba Monster Tulpar T5 v8.1.1 kullanıyorum. 2. sefer garantiye gönderdim, umarım problem çözülür..

huseyinbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladığım kadarıyla siz oyun için kullanıyorsunuz, normal olarak. Ben yazılım geliştirme ortamında kullanıyorum. Fan cidden normal seviyede bile yüksek sesli çalışıyor. Derece cpu 70-60 dereceyi arasındaki fan sesi efsane yani, turboya alıp öyle kontrol edebiliyorum. Bir de batarya tamamen oluyken 'battery saver' da çalıştırıyorum bir o zaman sessiz. Fan mevzusunda başarısızlar bence, bu arada Monster Abra A5 V11.1 kullanıyorum. Kullandığım uygulamalarda cpu da %20 anca oluyor, buna rağmen ses var. Oyun oynarken ne yapıyor bu makine denemedim. Daha da gürültücü bir hal alacağını düşünüyorum.

Fan normal kullanımda sessiz bir şekilde kullanmak için ne yapıyorsunuz ? Uyguladığınız ve denediğiniz bir yöntem varsa söyler misiniz? Oyunda çıkan sese itirazım yok hakkıdır, çıksın pc mi yansın yani :) Ama normal kullanımda niye böyle bir sorun var?

Merhaba arkadaşım

MONSTER PERFORMONSTER

Aytekinet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
monster laptop aldım turbo fan açmadan bile normal fan sesi çok rahatsız edici

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
hava akışının sesi o gürültü değil.