Monster abra a7 - tulpar t5 farkı nedir

Bu konuyu okuyanlar

Gorkemka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Herkese merhaba bi süredir araştırıyorum monster notebook almaya karar verdim
Arasında kaldığım modeller bunlar
Tulpar=
Abra=Abra A7 V10.2.2 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Abra da 2x8 gb ram bulunuyor bi de sanırım 1tb hdd ve 256 gb ssd var
Tulparda 1060 farkı var abrada 1050 ti
Arada ekran boyutu olarak fark var abra 17 .3 inç tulpar t5 15.6
Çok arada kaldım.
Ve çok bilgim yok bu makinaları alırken 8 gb ram ile 2x8gb yani 16 gb ram aşırı fark yaratırmı ssd kapasitesi aşırı önem yaratırmı çok fazla doldurmayı düşünmüyorum
Ve aynı fiyatlara daha iyi bilgisayarlar var mı masaüstü düşünmüyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Oyun ağırlıklımı düşünüyorsunuz.

Gorkemka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Oyun olayında zaten hiç bi şey farketmez. hdd ,olsun,ssd sata olsun. NVME olsun. oyunların yükleme süresi kısalır,hepsi o.
Sata SSD dediğimiz SSD ler ile NVME ssd LER arasında bi hız farkı vardır ama bunu normal ev kullanıcısının hisetmesi mümkün değil. Profesyonel işlerle uğraşırsınız,render alırsınız, şu bu, o zaman ,bi miktar farkeder. SSD nin zaten en kötüsü en yavaşı bile ,normal HHD ler arasında uçurum denilecek kadar hızlı.
250 gb alacağınız bi disk, 3-5 güncel oyunla dolar. Depolama için,yerinizde kalmaz.

Gorkemka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
{
Oyun olayında zaten hiç bi şey farketmez. hdd ,olsun,ssd sata olsun. NVME olsun. oyunların yükleme süresi kısalır,hepsi o.
Sata SSD dediğimiz SSD ler ile NVME ssd LER arasında bi hız farkı vardır ama bunu normal ev kullanıcısının hisetmesi mümkün değil. Profesyonel işlerle uğraşırsınız,render alırsınız, şu bu, o zaman ,bi miktar farkeder. SSD nin zaten en kötüsü en yavaşı bile ,normal HHD ler arasında uçurum denilecek kadar hızlı.
250 gb alacağınız bi disk, 3-5 güncel oyunla dolar. Depolama için,yerinizde kalmaz.
Anladım teşekkür ederim. Benim attığım sisteme windowsta dahildi yani 7300tl 256gb ssd si olana windowsu daha ucuza mal etme imkanım var mı ya da kendim yükleyebilir miyim? Bi de 256 gb olan ssdinin yqnına ilk sistem abradaki gibi 1tb hdd eklesem yine de 480 gb ssd satadan daha mı kötü olacak hem ram ekleyip hem hdd ekleyip bide windows koyarsam fiyat uçucak windowsla yine aynı paralara geliyor sizin attığınız

Gorkemka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Yani demek istedigim 8gb ram ekleyip windows ekledigimde 8bin lirayı az bi miktar geçiyor 480gb ssd olan.
Windowsu içinde olan benim sisteme 256gb ssd li olana ram artı hdd ekledigimde 8 buçugu geçiyor ve o kadar param yok ? gerçekten gereksiz mi bu 480gb sata işimi görecek mi sizin dediğiniz gibi

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
480 gb sata işinizi görür. 256 gb olan makinaya 1 tb daha eklersen benim yazdığım makinayı geçiyor.rami de 8 gb .

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
90 TL'ye Oyunfor aracılığıyla Windows 10 Pro alabilirsin yoksa çok pahalıya gelir. Birebir orijinal key veriyorlar kendim ve abime de almıştım hatta daha bugün bir arkadaşa daha aldırttım sorunsuz çalışıyor. Kalan parayla SSD'yi 480 GB yaparsın.