Monster A7 Alınır mı?

sizce hangisi

• monster

Kullanılan: 3 37.5%
  • msı

Kullanılan: 5 62.5%
  • asus

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    8

Bu konuyu okuyanlar

tolgamcsurgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
s.a arkadaşlar önümüzdeki hafta 7 bin tl civarında bir bilgisayar alacagım kullanım amacım fps/mmo tarzı oyunlar ve youtube video paylaşma amaçlı alacagım düşündügüm bilgisayarda monster a7 v11.1.3 (Abra A7 V11.1.3 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook) almayı düşünüyorum arkadaşlar konu ile sizden bilgi ve destek istiyorum alıncada 5-10 sene kullanacagım

Son düzenleyen moderatör:

Korkmazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Fena değil özelliklerde biraz yükseltme yaparsan çok daha iyi olur

tolgamcsurgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
RAM şuan 8 GB ben 16 olarak sipariş vereceğim başka iyileştirme yapılması gereken varmı ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu ürünün 480GB SSD içeren halini satın alın. Üstüne de 8GB eklerseniz çok iyi olur. 480GB SSD bir süre götürür sonrasında 1TB M.2 NVME SSD eklerseniz mükemmel olur.

tolgamcsurgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anladım haftaya satışa çıkacakmış inşallah hdd seçimide sunarlarsa yükseltirim

tolgamcsurgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Birde aklıma düşmüşken monster bilgisayarlarında hangi marka anakart kullanıyor ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Laptoplarda masaüstündeki gibi direkt anakart markası olayı yoktur. Genelde firmalara anakart üreten birkaç üretici vardır. Laptop markalarında değişen şeyse PCB kalitesidir ki bu da direkt ısınmaya olumlu veya olumsuz etki eder. Kısaca direkt bir marka yok yani anakart konusunda.

tolgamcsurgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Laptoplarda masaüstündeki gibi direkt anakart markası olayı yoktur. Genelde firmalara anakart üreten birkaç üretici vardır. Laptop markalarında değişen şeyse PCB kalitesidir ki bu da direkt ısınmaya olumlu veya olumsuz etki eder. Kısaca direkt bir marka yok yani anakart konusunda.
Anladım usta sitede PCB kalitesinden söz edilmemiş e-mail ile ulaşıp öğreneceğim teşkkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ürünün 480GB SSD içeren halini satın alın. Üstüne de 8GB eklerseniz çok iyi olur. 480GB SSD bir süre götürür sonrasında 1TB M.2 NVME SSD eklerseniz mükemmel olur.
Usta birde benim kendimde 1tb normal sata hdd var 2.5 inç 7200rpm onuda kendim cihaza taksam olur mu garanti dışı kalmıyor bildiğim kadarıyla

Korkmazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Anladım usta sitede PCB kalitesinden söz edilmemiş e-mail ile ulaşıp öğreneceğim teşkkürler

Usta birde benim kendimde 1tb normal sata hdd var 2.5 inç 7200rpm onuda kendim cihaza taksam olur mu garanti dışı kalmıyor bildiğim kadarıyla
Kendin ekleme yapabilirsin sorun olmaz

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Bizim PCB kalitemiz kötü diyecek halleri yok zaten :) Monster genel olarak bu konuda kötü sayılmaz. PCB kalitesinde Asus, MSI ve Alienware markalarının üst modelleri kendini biraz ayırır genel olarak. Diğer markaların da özel modelleri var tabi ki.

TheAzxtech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Monster A7 aldım mouse gelmediği için henüz daha oyun deneyimim olmadı ama genel kullanım da memnunum lakin. 2 x 8 GB ram yaparsan daha iyi olur.
Bide 480 lik SSD ekle. Diğer porta 1 TB HDD veya 256 lık SSD ekleyebilirsin.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Ya bu monsterlar çok kafa ütülüyor diyorlardı. Değişti mi bu durum?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ama ben y.dışından chromebook getirticem sanırım. En azından ofis ihtiyaçlarımı görür. Oyun felan oynamam zaten.
Her türlü görür hocam. Olmadı şu yeni çıkan Surface serisine de bakabilirsiniz.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Her türlü görür hocam. Olmadı şu yeni çıkan Surface serisine de bakabilirsiniz.
Hocam surface go alabiliriz o paraya anca :D ki o bile pahalı. (399$)
chromebooklar 159$ dan başlıyor gidiyor yukarı doğru ama 399$etmiyor.

tolgamcsurgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
beyler monster abra a7 v11.1.3 modelini aldım cihaz süper oyun oynamanın zevkini alıyorsunuz tek sorunu turbo modda çok ses cıkıyor ama i7 9750h işlemci gtx1650 ekran kartı var sogutması için gerekli benim görüşümce fan sesi hiç sorun degil leptop olarak düşünen varsa tavsiye ederim :)