Yardım Monitörümdeki renkler tuhaf bir şekilde bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

Deniz1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da anlatmaya çalıştığım gibi renklerde bir tuhaflık var. Parazitlenme gibi. Koyu alanlarda yeşillenme oluyor, bazen ise kırmızılaşma. Uzun süredir bu şekilde. Acaba sebebi nedir ve nasıl çözerim? Bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da anlatmaya çalıştığım gibi renklerde bir tuhaflık var. Parazitlenme gibi. Koyu alanlarda yeşillenme oluyor, bazen ise kırmızılaşma. Uzun süredir bu şekilde. Acaba sebebi nedir ve nasıl çözerim? Bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi
sistem özellikleriniz ve monitörünüz nedir?

Deniz1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Sıkıştırıp atmayı deneyin. Yada fotoyu çekip ss alıp atın. Sorun belkide monitör bağlantısıyla olabilir
Gördüğünüz gibi sağ altta yeşillenme oluyor. Bu ekranın siyah olduğu yerlerde daha fazla oluyor. Ekran görüntüsünü aldığımda bu bozulma görülmüyor. Bence sorun monitörden kayanaklı, siz ne düşünüyorsunuz?

Ekli dosyalar

• 20210925_121951-min.jpg
    20210925_121951-min.jpg
    76.5 KB · Görüntüleme: 58

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Gördüğünüz gibi sağ altta yeşillenme oluyor. Bu ekranın siyah olduğu yerlerde daha fazla oluyor. Ekran görüntüsünü aldığımda bu bozulma görülmüyor. Bence sorun monitörden kayanaklı, siz ne düşünüyorsunuz?
Ekran kartınız yanmış olabilir, aynı durum bende vardı.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Ben ekran kartı ile alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü, daha önceden de bu sorun vardı. Ekran kartım yeni. Acaba vga kablosu tam monitöre oturmuyor, bu oturmama sebebinden dolayı olabilir mi?
dönüştürücü var mı? dönüştürücüden de olabilir. Ayrıca tam oturtmayı deneyin.

Deniz1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
dönüştürücü var mı? dönüştürücüden de olabilir. Ayrıca tam oturtmayı deneyin.
dönüştürücü vardı evet ama önceden ekran kartı yoktu onboard olarak kullanıyordum. Sorun o zaman da devam ediyordu. vga girişine tam oturmuyor. vidaları çıkıntıya geçmediği için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acaba monitörün içerisinde anakart arızalanmış olup görüntünün sebebi de bu olabilir mi?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
dönüştürücü vardı evet ama önceden ekran kartı yoktu onboard olarak kullanıyordum. Sorun o zaman da devam ediyordu. vga girişine tam oturmuyor. vidaları çıkıntıya geçmediği için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acaba monitörün içerisinde anakart arızalanmış olup görüntünün sebebi de bu olabilir mi?
vga kablosunu elinizle tam oturtmayı deneyin. Bırakmadan ekrana bakın belki düzelir.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Sorun monitörden kaynaklı o zaman kesinlikle. başka kabloyla denedinizmi?

Son mesajlar