Monitör Sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bende 17 " CRT monitör var.

Gece pc yi kapatıyorum ve monitörüde kapatıyorum.Arada 5 dk sonra monitör ün

içinden tak diye ses geliyo hemden az buz da değil çok.. Bunun nedeni ne olabilir

sizce?

(Açıkçası yılın ilk konusunu ben açmak istedim,bu sorun vardı kafamda hep sorim

bari dedim :) )

pcteknikservis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
monitörünün çok ısınıyor ondan genleşiyor ve sen kapadığında soyuyor ve sıkılaşıyor montiröün biraz yaşlıdır ondan kaynaklanıyor kesin çözüm yolu yok çok arahtsız oluyorsan kullanıyorken üsüne soğutucu pervane koy :)

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Tam olarak zamani belli ise dinamonun içinde duran elektriğin boşalmasındanda kaynaklanabilir sorun.

sinan_253

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bunun nedeni monitörünün çalışırken aşırı ısınması ve soğurken sıkılaşaraek ses çıkarması olabilir veya monitörde röle varsa kondansatörler boşalınca röle atıyo olabilirr ama bu bir sorun değildir monitörün üretimindendir.

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Teşekkürler..

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Monitörü fişinden çektiğinde bu ses gelmiyorsa sadece tuşundan kapatınca geliyosa monitörünün tamamen kapanmış ve elektrikle ilişkisinin kesilmiş olduğunu gösteren bi elektro mıknatıslı buton(Genellikle dokunmatik butonlu monitorlerde olması gereken çey bu). ama fişi çekince de aynısını yapıyosa sinan_253 arkadaşa tamamen katılıyorum .

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Çok sıcak bişi Ani soğumada genleşerek Tak tuk diye sesler çıkara bilir :)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Televizyondan da çıkar. genelde ondnan çıkar.. Tam uykuya dalacakken o sesi duymak küfür etme sebebidir :)

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
pesimist dedi ki:
Televizyondan da çıkar. genelde ondnan çıkar.. Tam uykuya dalacakken o sesi duymak küfür etme sebebidir :)

Sizin tv kaçıncı çağdan pesi :D

phy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mr.meseli dedi ki:
pesimist dedi ki:

Sizin tv kaçıncı çağdan pesi :D

her model tvde olur monitördede açıklamlar doğru ısınınca genleşen plastik yüzeyler soğurkan çat pat :D ses çıkartır:p