Monitör sinyal yok hatası

Bu konuyu okuyanlar

real981

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yeni ekran kartı aldım ve driverlarını kurdum.Sonra uyarı geldi ve pc yi restledikten sonra pc açılırken anakarttan normal seslerin aksine sesler geldi ve sinyal yok yazısı çıktı.Ne yapabilirim.Acil yardımlarınızı bekliyorum

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Sinyal yok işte.

ekran kartını söküp tekrar takmayı dene.

real981

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun ortaya çıkmadan önce pc yi açınca bir fan sesi ardından değişik tonlarda dıt sesleri geliyordu.Driverları kurunca hiç ses yok 3-4 saniye sonra 1.5 saniye aralıklarla bip sesler geliyo elektrik çekme sesi gibi pek anakarttan geliyo gibi degil ve bip sesleri 3 kere falan geliyo sonra tık yok.Düzgün haldeki sesler zaten gelmiyo.Anakarta gelince ekran kartı ile uyumlu öğrenmek için burada konu açmıştım.300 w psu kullanıyorum sorun onda diye düşündüm ancak driverları kurmadan önce çalıştı ?

haldunaksoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sürücüleri kurduktan sonra ekran kartın çok fazla güç çekiyor olabilir. Ayrıca gerçek anlamda maksimum 300w veremiyordur güç kaynağı. Bu arada ekran kartının modelini de yazarsan bir ihtimal daha gerçekçi senaryolar üretebiliriz diye düşünüyorum :)

real981

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sürücüleri kurduktan sonra ekran kartın çok fazla güç çekiyor olabilir. Ayrıca gerçek anlamda maksimum 300w veremiyordur güç kaynağı. Bu arada ekran kartının modelini de yazarsan bir ihtimal daha gerçekçi senaryolar üretebiliriz diye düşünüyorum :)
Eski ekran kartim ati x1550.Yenisi Sapphire amd hd6670 2gb.Biraz arastirdim hdd isigi yanmiyosa anakartiniz yanmis olabilir yaziyodu benim yanmiyo.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
sendeki cikan ses
asagidakilerden hangisi

BİOS SESLİ HATA UYARILARININ ANLAMLARI VE ÇÖZÜMLERİ

- Sürekli ses varsa güç kaynağınızın arızası var demektir.
- Birçok kısa bip sesi varsa anakart arızası var demektir.
- Bir uzun ses varsa bellek tazelenmesinde hata var demektir.
- Bir uzun bir kısa ses varsa anakart veya bios cipi arızalıdır.
- Bir uzun iki kısa ses varsa ekran kartı arızalıdır.
- İki uzun bir kısa ses varsa Ramdac arızalı demektir.
- İki kısa ses ise bellek parity hatası demektir.
- Üç kısa ses varsa belleğin ilk 64 Kb'lık bölümünde hata var demektir.
- Dört kısa ses ise timer hatası var demektir.
- Beş kısa ses ise işlemci hatası vardır.
- Altı kısa ses ise klavye işlemcisi hatası var demektir