Monitör sinyal yok hatası [Çözüldü]

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru 6262

SDN Okuru
Arkadaslar ayni sorun b3ndede var acil yardim kasada kirmizi isik eskiden yaniyodu simdi yanmiyo ve ekrani pc başladıginda no cable connect diyo onceden kabloyu yenilemistim temiz kablo kablolari kontrol ettim hic bir sikinti yok ve bilgisayardan asiri anlamadigim icin ekran karti buyuk bisi ve cikarmakda zorlandim /herseyi yerine oturdumu diye kontrol ettm hersey tamam ama ne denesem olmadi no cabble connected diyo

Egecem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ayni şey bende temizlikten sonra oldu bilgisayar aciliyor fan sesleri geliyor ekranda sinyal yok diyor ardindan uyku moduna geciyor yukaridekileri denedim olmadi napmaliyim

Egecem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim de sorunum cozuldu olmayan arkadaslar bilgisayara bagli olan tum kablolari cikarin power dugmesine art arda 10 defa veya daha fazla hizlica basin kablolari geri takin (bu arada anakarttaki kablolardan bahsetmiyorum) kabloyu ekran kartina baglayin ve açin olmazsa diger cozumleri deneyin

ÇAYLAKPC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
NASIL ÇÖZDÜN BRO BENDEDE EKRAN GİTTİ SİNYAL YOK DİYOR EKRANDA YANİ KESİN ONBOARD BENİMKİ ANAKARTIM

Aqura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde PC ayağımla bıraz vurdum yanlışkıkla deydi sonra dondu ekran fişi çektim çıkardım sinyal yok diyo yarında temizleme filan yapcamda
Önelerinizi söylermisiniz kasadan açılma sesi geliyor monitör un ışığı yanıyor ama sinyal yok yazısı geliyor
Yardımlarınızı bekliyorum.

Goncis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sesli (ya da yazılı diyeyim) düşünüyorum.
Monitör sinyal yok diyor.
Bunu sesli söylemiyordur, görüntü olarak gösteriyordur. Yani monitörün aklı başında ve çalışıyor.
İkinci adım monitöre sinyal gönderen kart, ekran kartı, ya da onboard chipset.
Bu kart devre dışı olduğunda kasadan açılış sesi geliyor demiştiniz, o sesin birkaç düdük şeklinde olması gerekirdi 'ben yerimden çıktım, ya da çalışmıyorum' diyerek ciyak ciyak ötmesi gerekirdi ki sizin durumunuzda böyle bir şey de yok sanırım.
Biraz daha geriye gidelim...
kartın baglı olduğu kısım anakart.
Burada da herhangi bir sorun olsa gen ebir ötme söz konusu olurdu.
Muhtemelen sizin bilgisayarınız aslında açılmıyordur.
Bios donanımı test etti, donanım sağlam sinyali geldi ama sonrası kaldı ama bu görüntü bile gelmedi.
yok olmaz böyle. bu cihazlardan biri bizi kandırıyor.
Şimdi burada şu nokta önemli, 'hangi olazdan sonra bu sorun oluştu?'

Overclock ?
Temizlik?
Taşınma? (kasanın sert sarsıntıya, darbeye maruz kalmasından bahsediyorum)
Voltaj düzensizliği?
Baglantı noktalarındaki pinlerin kırılması ezilmesi gibi hasarlar?
Bunları araştırmak lazım
2020 den 2011 e bir teşekkür yolluyorum

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Benimde kasa çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor hdm vga ikisini denedim bios pilini çıkarıp tekrar taktım tüm kabloları söktüm taktım çalışmıyor fanlar herşey çalışıyor

Goncis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartını değiştirdim ben aynı sorunla çözüldü.
Benimde kasa çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor hdm vga ikisini denedim bios pilini çıkarıp tekrar taktım tüm kabloları söktüm taktım çalışmıyor fanlar herşey çalışıyor.

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
İki kasam var diğer kasaya takınca görüntü alıyorum diğer kasa no sinyal hatası veriyor ?

Goncis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
No sinyal yazan kasanın ekran kartını değîştirmeyi dene. Ya da çalışan kasanın ekran kartını ona takip deneyebilirsin. Olursa değişmesi lazım demektir.

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Ddr 3 anakartim daki ddr2 ekran kartına taktım ekran kartı sağlam çalışıyor ddr 3 te ama ddr 2 ye takınca görüntü gelmiyor

Barkinnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sesli (ya da yazılı diyeyim) düşünüyorum.
Monitör sinyal yok diyor.
Bunu sesli söylemiyordur, görüntü olarak gösteriyordur. Yani monitörün aklı başında ve çalışıyor.
İkinci adım monitöre sinyal gönderen kart, ekran kartı, ya da onboard chipset.
Bu kart devre dışı olduğunda kasadan açılış sesi geliyor demiştiniz, o sesin birkaç düdük şeklinde olması gerekirdi 'ben yerimden çıktım, ya da çalışmıyorum' diyerek ciyak ciyak ötmesi gerekirdi ki sizin durumunuzda böyle bir şey de yok sanırım.
Biraz daha geriye gidelim...
kartın baglı olduğu kısım anakart.
Burada da herhangi bir sorun olsa gen ebir ötme söz konusu olurdu.
Muhtemelen sizin bilgisayarınız aslında açılmıyordur.
Bios donanımı test etti, donanım sağlam sinyali geldi ama sonrası kaldı ama bu görüntü bile gelmedi.
yok olmaz böyle. bu cihazlardan biri bizi kandırıyor.
Şimdi burada şu nokta önemli, 'hangi olazdan sonra bu sorun oluştu?'

Overclock ?
Temizlik?
Taşınma? (kasanın sert sarsıntıya, darbeye maruz kalmasından bahsediyorum)
Voltaj düzensizliği?
Baglantı noktalarındaki pinlerin kırılması ezilmesi gibi hasarlar?
Bunları araştırmak lazım
Bende kasa acılırken otuyor 3 kere duduk gıbı ve sonra monıtor sinyal yok dıyor sebebı nedır