Monitör No Signal.

Bu konuyu okuyanlar

QuietUmut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Herkese merhaba arkadaşlar benim bir emektar var asil kullandim bilgisayar arizalandi simdi ona ihtiyacım oldu zamaninda bu monitör signal gondermiyordu tamirciye goturmustum yapmisti ama hayla sorunlari vardi tekrar ayni hata verince güç salterini kapatip 3 kere 5 saniye basip cekip oyle gücü baglayip calisiyordu simdi çalışmıyor öncelikle kablo bağlı eminim ram lerde bir sorun yok bios pilini takip cikardim ekran karti yok on board calisiyordu herhangi bir çözüm yöntemi var mi? Yeni bir ekran karti suan alamam sonra tamamen bastan aşağıya değiştircem

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
1999 yılında benim başıma gelmiş deneme yanılma sonucu kendi bulduğum bir yöntemdir
Bios'un sıfırlanma ihtimali az da olsa vardır (bende hiç sorun olmamıştı) uyarısını yaparak çözümü anlatayım.

Öncelikle bilgisayarınızı fişten çekin ve kasanızı açın.
Ana kart üzerinde bios pilinin yanında 3 tırnıklı girişe sahip bölümde 2 tırnaklı girişe sahip jumper adında bir parça bulunmakta
Alttaki resimde görüldüğü gibidir ve genelde eski kasalarda siyah renkte olurlar fakat sarı, kırmızı, mavi hatta yeşil renkleride mevcuttur.

gq3vpN.jpg

ZZbjRg.jpg

Bu parçayı bulunduğu tırnaklardan 1 ve 2. tırnaklardan çıkarıp 2 ve 3. tırnaklara takın ve ardından fişinizi takıp power düğmesine basın. Monitöre ekran gelsin veya gelmesin aldırmayın. Kasanın arkasındaki şalter aracılığıyla kasaya gelen gücü kesip fişinizi prizden alın ve jumperi eski yerine takın. Arka şalterdeki güc akışını tekrar açık hale getirip fişi takın ve Pc yi tekrardan çalıştırmayı deneyin.

Neticeyi bizlerle paylaşın.

Not : Uzun zamandır donanım arızalarıyla kısaca pc ile ilgilenmiyorum, anımsadığım kadarıyla aynı parçadan (jumper) farklı yerde de vardı. Eğer netice alamazsanız farklı bölgede olan jumperin yerlerini değiştirip sonucu bize iletirseniz sevinirim.

QuietUmut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
1999 yılında benim başıma gelmiş deneme yanılma sonucu kendi bulduğum bir yöntemdir
Bios'un sıfırlanma ihtimali az da olsa vardır (bende hiç sorun olmamıştı) uyarısını yaparak çözümü anlatayım.
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ve denedim malesef ki duzelmedi

Öncelikle bilgisayarınızı fişten çekin ve kasanızı açın.
Ana kart üzerinde bios pilinin yanında 3 tırnıklı girişe sahip bölümde 2 tırnaklı girişe sahip jumper adında bir parça bulunmakta
Alttaki resimde görüldüğü gibidir ve genelde eski kasalarda siyah renkte olurlar fakat sarı, kırmızı, mavi hatta yeşil renkleride mevcuttur.

gq3vpN.jpg

ZZbjRg.jpg

Bu parçayı bulunduğu tırnaklardan 1 ve 2. tırnaklardan çıkarıp 2 ve 3. tırnaklara takın ve ardından fişinizi takıp power düğmesine basın. Monitöre ekran gelsin veya gelmesin aldırmayın. Kasanın arkasındaki şalter aracılığıyla kasaya gelen gücü kesip fişinizi prizden alın ve jumperi eski yerine takın. Arka şalterdeki güc akışını tekrar açık hale getirip fişi takın ve Pc yi tekrardan çalıştırmayı deneyin.

Neticeyi bizlerle paylaşın.

Not : Uzun zamandır donanım arızalarıyla kısaca pc ile ilgilenmiyorum, anımsadığım kadarıyla aynı parçadan (jumper) farklı yerde de vardı. Eğer netice alamazsanız farklı bölgede olan jumperin yerlerini değiştirip sonucu bize iletirseniz sevinirim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Kusura bakma biraz yeniyim bu forumda verdiğin açıklama yazmisim cevabı bide buraya yazim :) Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ve denedim malesef ki duzelmedi

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Monitöre elektrik geliyormu ?

QuietUmut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Ekli dosyalar

• 1495306541445281256381.jpg
    1495306541445281256381.jpg
    777 KB · Görüntüleme: 487

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Evet kasayi açtığım zaman fanlar ve güç göstergesi ledler yaniyor

Ekran kartınızın yerine tam oturduğundan emin olun ve bi bakıverin çatlama kırılma vs bir hasar varmı.
Ekran kartının tırnaklarını kontrol edin.

QuietUmut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ekran kartınızın yerine tam oturduğundan emin olun ve bi bakıverin çatlama kırılma vs bir hasar varmı.
Ekran karti mevcut degil malesef ama teknik yardım aldığımda ekran karti yok diye bir sorun almamistim onboard çalışıyor benim arkadaşım söylemişti ekran karti yok diye
Ilk bozuldu zamanlar donanimsal olarak anlamiyordum bilgisayarlari sonradan ilgim oldu

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Eski pc olması hasebiyle onboard olması normal.

İlk dediğim çözüm ile yapabilirsin ki aynı şekilde bir video buldum
Lütfen harfiyyen ve dikkatli bir biçimde uygula ve geri dönüş yap.

QuietUmut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eski pc olması hasebiyle onboard olması normal.

İlk dediğim çözüm ile yapabilirsin ki aynı şekilde bir video buldum
Lütfen harfiyyen ve dikkatli bir biçimde uygula ve geri dönüş yap.

Denedim ve bekledim sonuçu aldim çalışmadi ama genede bütün yardımın için teşekkür ederim
Konununda kapatilmasi için rapor attim tekrardan teşekkürler

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Denedim ve bekledim sonuçu aldim çalışmadi ama genede bütün yardımın için teşekkür ederim
Konununda kapatilmasi için rapor attim tekrardan teşekkürler

Kapatılması için acele etme. El elden akıl akıldan konusuna göre üstündür.
Elbet işin piri çıkar şak diye çözüverir olayı.

Ayrıca ben de teşekkür ederim, sabredip çözümlerimi uyguladığınız için.