Monitör kapanıyor laptop açık

Bu konuyu okuyanlar

Sseelloo81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Uzun bir süre sorun hakkında internette araştırma yaptığım yine de bir çözüm bulamadım. Benim sorunuma benzer problemler var internette çoğunu denedim ama yine de bir çözüm bulamadım.

Sorunumdan kısaca bahsetmek isterim ana okulunda öğrencilerime belgesel dergi uygulamaları vs açmak İçin laptopumu getirdim ama ekran küçük olduğundan yine okulda bulunan bir monitöre bağladık, herşey normal giderken monitör kapanıyor ama laptopum açık kalıyor fare klavye aktif Fan çalışıyor. Laptopum Casper Nirvana Windows 10 yüklü. Laptoplar monitör arasında 3-4 metrelik vga kablo var. Kablo ve monitörde yeni paketlerini ben açtım.
Yardımlarınızı bekliyoruz ben ve öğrencilerinim... şimdiden herkese teşekkür ederim.

Reaksiyon puanı
142
Ram (tam takıldığına dikkat et), driverlar, ekran kartı, işlemcinin soğutucusunun işlemciyi soğutacak güçte olmaması, monitörün bozukluğu, kablo bağlantılarının tam takılmamış olması (özellikle harddiske), anakart bağlantılarının yanlış takılmış olması, genel donanım bozukluğu (hepsini çalışıyor mu diye kontrol et).

Sseelloo81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram (tam takıldığına dikkat et), driverlar, ekran kartı, işlemcinin soğutucusunun işlemciyi soğutacak güçte olmaması, monitörün bozukluğu, kablo bağlantılarının tam takılmamış olması (özellikle harddiske), anakart bağlantılarının yanlış takılmış olması, genel donanım bozukluğu (hepsini çalışıyor mu diye kontrol et).

Merhabalar. Öncelikle cevap İçin teşekkür ederim. Laptopum hiç açılmadı. Yani RAM ve anakartın yanlış takıldığını düşünmüyorum. Ama tavsiyeniz üzerine birde soğutucu bir fan ile deneyip tekrar sorunun devam edip etmediğini sizlerle paylaşacağım.

Reaksiyon puanı
142
Laptop olduğunu şimdi fark ettim. Laptoplar hakkında bir tecrübem yok.

Sseelloo81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Merhabalar. Laptop hiç açılmadı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yine de teşekkür ederim. İnşAllah çözüm bulunacak.

Son düzenleme:

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
2. ekran güç tasarufundan kapanıyordur... onu kontrol et... güç seçeneklerine bak... pil simgesinden...

Sseelloo81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2. ekran güç tasarufundan kapanıyordur... onu kontrol et... güç seçeneklerine bak... pil simgesinden...

Merhabalar güç seçeneklerini hiçbir zaman olarak ayarladım yine de kapanıyor. Hem laptopun ekranı açık hem monitör acaba ondan olur mu?

Son mesajlar