Monitör görüntüsü kararıyor sonra düzelip tekrar oluyor

Bu konuyu okuyanlar

den100

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar
5 gün önce monitörümde böyle bir sorun oluşmaya başladı. İlkten monitör hiç görüntü vermiyordu, daha doğrusu arkada beyaz olan yerler hafiften gözüküyordu ancak gerisi karanlık. Tamire verdim monitörü ve aldığımda aynı sorun bu seferde 45 dakika 1 saat aralıklarla gitmeye başladı. Yani 1 saat monitör çalışıyor sonra kararıyordu. Ekranı kapatıp açtığımda görüntü geliyor 2 saniye sonra gidiyordu. 10 dakika falan bekledikten sonra yeniden görüntü düzeliyor ancak 1 saate yakın bir süre sonra yeniden gidiyor. Yapan adama yeniden götürdüm, bu sefer sorunun ekran kartından olduğunu söyledi. Harici ekran kartımı söktü ve anakartdaki ekran kartını kullanmamı söyledi. Dediğini yaptım ve anakarttakiyle kullanırken bu süre biraz daha arttı. Tam düzeldi dediğim anda aynı sorun yeniden başladı. Kafayı yemenin eşiğindeyim diyebilirim. Tahminimce sorunun sebebi anakart değil. Çünkü 8 senedir hiçbir donanımını değiştirmediğim bilgisayarda hiçbir zaman anakarttaki ekran kartını kullanmadığım halde bu sorun devam ediyor. Çok çaresiz bir durumdayım, sorunun neyde olduğunu bilsem onun yenisini alıcam, ama onuda bilmiyorum . Bide bu parasızlık döneminde komple bilgisayarı yenilersem vay halime. Bu sorunu veya benzerini yaşamış olan arkadaşlar eğer çözümünü buldularsa lütfen bana yardım edebilirler mi?