Monitör bir anda renk gitmesi hakkında.

Bu konuyu okuyanlar

bariskender

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar bugün başıma gelen bir problem hakkında yardım isteyeceğim. Geçen aylarda bir hazır toplama pc aldım vatandan. Bugün ise cs oynarken şöyle bir sıkı yaşadım ekranda. Oyunsan çıkınca ekran bir anda karardı. Fakat simsiyah değil hafif transparan bir kararma. Ekranın sağından sadece ışık veriyor. Uyku moduna alıp açınca ya da pc yi kapatıp açınca düzeliyor. Hatta hdmi şar arasında geçiş yapımca da düzeliyor fakat belli bir zaman sonra yine bir anda aynı siyahlığa geri dönüyor. Ekran kartım gtx2060. Yazılımsal olabilir mi? Farklı portlardan da denedim aynı durum oluyor. Böyle bir sıkıntyla rastlaşan var mı? Fotoğrafı yükledim ama ekranın tamamı buradaki gibi çok net değil baya siyah. Burada sıkıntı yok gibi görünüyor fakat sağ üst kısımdaki gibi ekranın tamamı siyah. Anlamadım sebebini açıkcası.
c8797c2b7425de07aa57900a39caf99e.jpeg

Son düzenleyen moderatör:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Sorun ekranda da olabilir başka bir ekranda denedin mi?

bariskender

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Artık bir tane dvi - hdmi kablosu alıp deneyeceğim. Sorunun neyden kaynaklı olduğunu anlayamadım. Umarım ekran kartı ya da kasadan kaynaklı değildir. Bilgisayarı ilk açtıktan sonra belirli bir kullanımdan sonra kendi kendine bu hale geliyor. Sanki ekran kendini uyku moduna alıyor gibi. Hdim seçeneklerini değiştirip eski haline getiriyorum bu seferde çok kısa süre sonra 5 - 10sn içerisinde yine bu hale geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok hayır deniyemedim. Farklı bir ekranım yok sanırm televizyonda deneyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok hayır deniyemedim. Farklı bir ekranım yok sanırm televizyonda deneyeceğim.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
İşlemcinin dahili GPU'su var mı?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Sorunun ekran kartından olacağını zannetmiyorum.
Kablo ya da monitör kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor.
Bunları değiştirerek karşılaştığınız durumları bizimle paylaşın.

bariskender

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi televizyona bağladım elimden geldiğince yordum. Monitör üm asus vs278 . 2 hdmi kanalında da belirli bir sürede monitör de aynı problemi yaşıyorum. 2 farklı hdmi kablosunda da aynısı oldu. Sanki bi eşiği geçince ekran kendi parlaklığını yüzde10 a çekiyor gibi. Böyle bir otomatik ayar var mıdır monitör de? Fakat parlaklığa baktığımda orası yüzde100. Bir anda kullanım anında çat diye parlaklığı yüzde 10 a düşüyor ekranın. Cs go oynarken 1 oyun sonra, normal kullanımda 3 4 saat sonra yapıyor bunu. Çok enteresan gerçekten. Dün akşam olmaya başladı bir anda. Yine test ediyorum. Bulabilirsem bugün bir de dvia to vga kablosu satın alıp öyle de deneyeceğim.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Televizyonda sorun oldu mu peki?

bariskender

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdilik herhangi bir sorun yaşamadım. Cs:go After Effects, premiere ne bulduysam açtım acaba yüklemeden kaynaklı mı oluyor diye ama. Bu sabah pc yi açtığımda 4 saat normal işlerimi hallederken de bir problem yaşamamıştım. 4 saat sonunda bu sıkıntıyı çıkarmıştı. Şimdi televizyon ekranında herhangi bir aynı durum yaşanmıyor. Şimdi düşününce acaba diyorum monitor kendi kendiliğinden mi bu sorunu yaşatıyor? Ayrıca monitor de bu problem yaşanırken örnek vereyim, hdim 1 den 2 ye geçtiğimde o mavi ekranda da sorun yok. Böyle bir ayar mı var diye düşünmeden edemiyorum.

bariskender

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün inşallah vgi kablosu gelecek bir de o kabloyla deneyeceğim.