Modeme virus bulaşmış!!

Bu konuyu okuyanlar

maykuto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Pazartesi günü banka hesabıma giriş yapmaya çalıştığımda giriş işlemini reddederek modeme virüs bulaştığını yazılı olarak beyan etti. Günün bazı saatlerinde internet sitelerine girerken (Google ve YouTube hariç) bağlantı sıfırlandı hatası alıyorum bütün cihazlarımdan.

Bu virüsü temizlemenin yolunu bilen veya fikri olan varsa lütfen cevaplasın

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,306
Modem açıkken reset tuşuna basın ışıklardan resetlendiğini anlayacaksın modeme virüs bulaşabilmesi port falan açman gerekir ki bulaşsın

maykuto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Modem açıkken reset tuşuna basın ışıklardan resetlendiğini anlayacaksın modeme virüs bulaşabilmesi port falan açman gerekir ki bulaşsın

Ben port açmadım ama ufak bir araştırmadan sonra şu sonuca ulaştım;

Modem üzerinden modeme bağlı bütün aygıtlara aynı anda virüs atılıyormuş. Çözüm ise çok basit ve kısa vadeli imiş. Antivirüs programından tam tarama yapınca virüs ortadan kalkıyormuş. Çok garip bir şeydir Windows Defender kullanıyordum anlık koruma vs herşey açık olduğu halde virüsü ikinci taramamda algıladı trojan ve keylogger çıktı.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,306
Ben port açmadım ama ufak bir araştırmadan sonra şu sonuca ulaştım;

Modem üzerinden modeme bağlı bütün aygıtlara aynı anda virüs atılıyormuş. Çözüm ise çok basit ve kısa vadeli imiş. Antivirüs programından tam tarama yapınca virüs ortadan kalkıyormuş. Çok garip bir şeydir Windows Defender kullanıyordum anlık koruma vs herşey açık olduğu halde virüsü ikinci taramamda algıladı trojan ve keylogger çıktı.

Modeme normal yolla hiçbir türlü virüs bulaşmaz sen gidip onda sanal ortam kurarsan port açarsan virüs bulaşabilir sorun pc'de olması gerekiyor bende yakınlarda bilgisayarımı trojan virüsü yüzünden formatladım

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Bu tarz sorunların yüzde 99.9 u bilgisayara virüs girmesi...

Son mesajlar