Modeme reset atmak

Bu konuyu okuyanlar

ademyasin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benım pc de bazen net gidiyo ve modeme res atmam gerekiyor ( herkese olur genel de :) ) Ama modemım komsuda oldugundan res atamıyorum ( bi yere gıdıyolar, evde olmuyolar vs... ) bnm bunu bi şekilde çözmem lazım !! modeme pc basından res atabilirmiyim ? ya da alternatif bir yol ? yardım eder misiniz !!

şimdiden çooook sağolun :)

saygılar...

Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp ! :)

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Modeme Res Atabilirsin Modemin IP Inı Öğrendikten Sonra Arkadaşından Modemin Kullanıcı Adı Ve Parolasını Öğren Kendi Bilgisayarından Modem IP Nosunu Tarayıcına Gir Çıkan Pencereye Kullanıcı Adı Ve Parolasını Yaz Ayarlar Kısmından Yeniden Başlat Veya Kaydet/Yeniden Başlat Yapabilirsin Bunun için Macrolarda Var Herşeyi Kaydediyor Kendi Sen Sadece Bir Dosyaya Tıklıyorsun Biraz Araştırsan Bulursun ayrıca Başlığıda Düzgün Atarsan Sevinirim

gvn

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
modeme pc den rest atabilirsin modeme girmen lazım ip adresinden yada ag baglantılarından girebiliyosun :D

olmadı komşunun sigortayı indir 30 sn bekle geri ver elektirigi :D

ademyasin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle çok saol ama onu bende düşündüm yalnız bi sorun var şifresini ve kullanıcı adını bilmiyo :) kagıdıda kaybetmiş

başlık uyarısı için saol ;)

---------- saat 13:44 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:42 eklenmişti ----------

modeme pc den rest atabilirsin modeme girmen lazım ip adresinden yada ag baglantılarından girebiliyosun :D

olmadı komşunun sigortayı indir 30 sn bekle geri ver elektirigi :D

:D mantık iyi onuda düşündüm ama evde alarm sistemi var sarteli indirdim mi Çalıo :D:D yanı bi kac sn içinde ayrıca makınalar çalısır durumdaysa zarar verıyomus :D

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Öncelikle çok saol ama onu bende düşündüm yalnız bi sorun var şifresini ve kullanıcı adını bilmiyo
Her Modemin Fabrika ayarları Şifresi Aynıdır Modemin Marka Modeli ne ise Onun Şifresi Bellidir Kağıda Filanda Gerek Yok

_abdulkerim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle çok saol ama onu bende düşündüm yalnız bi sorun var şifresini ve kullanıcı adını bilmiyo :) kagıdıda kaybetmiş

başlık uyarısı için saol ;)

---------- saat 13:44 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:42 eklenmişti ----------

:D mantık iyi onuda düşündüm ama evde alarm sistemi var sarteli indirdim mi Çalıo :D:D yanı bi kac sn içinde ayrıca makınalar çalısır durumdaysa zarar verıyomus :D

genelde bütün modemlerde bi reset düymesi olur, fabrika ayarlarına geri döndürür, kibrit çöpünün sıgacagı kadar bi yer oluyo ufacık. ordaya bi muddet basılı tut.
modeme en baştan ttnet ayarları yapılması gerekiyo bundan sonra,
sonrasında modem arayüzüne erişmek için yeniden kullanıcı adı ve şifre belirleyebilirsin.

XPPROF

Asistan
Reaksiyon puanı
7
İnterneti açıp 192.168.2.1 yazın sonra şifre isterse hiç bir şey yazmadan tamama basıp geçin.Orayı biraz inceledikten sonra modemi yeniden başlat seçeneğini görebilirsiniz.(Böyle olabilir)

ademyasin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
genelde bütün modemlerde bi reset düymesi olur, fabrika ayarlarına geri döndürür, kibrit çöpünün sıgacagı kadar bi yer oluyo ufacık. ordaya bi muddet basılı tut.
modeme en baştan ttnet ayarları yapılması gerekiyo bundan sonra,
sonrasında modem arayüzüne erişmek için yeniden kullanıcı adı ve şifre belirleyebilirsin.

çoookk saolun dediğini yaparım :)

ugurhanuslu

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
modemin ip adresi ile kullanıcı paneline girip yönetim bölümünden modemi yeniden başlay diyiceksin o kadar...

ademyasin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arklar çok saolun netten biraz araştırma yaptım bu sorunu baglantıyı yenılıyerekte yapabilirmişiz. bağlantının yanilenmesi için şunların yapılması gerekiyor:

Başlat -> Çalıştır -> cmd

Açılan dos penceresinde

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp !

_abdulkerim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
çoookk saolun dediğini yaparım :)

Komşun modem arayüzüne atadığı şifreyi bilmiyomuş, tahminim o ttnet şifresni de unutmuştur. Müşteri hizmetlerini arayınca kullanıcı adını ve şifreyi söylüyolar heralde. Onu bi öğren de öyle fabrika ayarlarına döndür modemi : ))

XPPROF

Asistan
Reaksiyon puanı
7
arklar çok saolun netten biraz araştırma yaptım bu sorunu baglantıyı yenılıyerekte yapabilirmişiz. bağlantının yanilenmesi için şunların yapılması gerekiyor:

Başlat -> Çalıştır -> cmd

Açılan dos penceresinde

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp !

O şekilde olamaz o sadece dns'i boşaltır.Şimdi buldum interneti aç

(10.0.0.2) gir kullanıcı adın ve parola yazan yere (admin) yaz böyle dene.

ademyasin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
192.168.1.1 den girip o bölümü biraz karıştır.Aİrties larda o bölümden modemi resetleyebiliyosun.

oraya girebilmen için şifre istiyo işte :rolleyes:

---------- saat 14:34 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:25 eklenmişti ----------

O şekilde olamaz o sadece dns'i boşaltır.Şimdi buldum interneti aç

(10.0.0.2) gir kullanıcı adın ve parola yazan yere (admin) yaz böyle dene.

sonuc bulunamadı :mad: girmedi bile:glare:

uyarı için sağol ;)

XPPROF

Asistan
Reaksiyon puanı
7