Modeme 2 tane ethernet kablosu bağlamak

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet43434343

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Merhaba modemime ethernet kablosu bağlamak istiyorum ve 4 portu var 1 tanesini bilgisayarıma bağladım diğer porta herhangi bir cihazın ethernet kablosunu takınca ilk taktigimi algılıyor modem ve 2. Ethernet kablosunu yok sayıyor yardımcı olurmusunuz
Tesekkurler

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
model isminin sonunda N ya da ND var mı? tp link markasından nefret ederim :(

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
1569741946239.png

modeme 4 tane bile eth. lan girişine kablo bağlasan çalışması gerek. tplink modemler benim kara listemde çünkü çok çabuk arıza çıkarıyolar bence ve elimde bozuk vardı bi tane, ne yaptıysam olmamıştı ben de çöpe atmıştım. Genelde modemin firmware güncellemesi filan yapılır, ,istersen bir dene...

Ahmet43434343

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Teşekkür ederim çok saol yardımın için ama sana hatayı soyle anlatiyim 1 eth kablosu takınca sıkıntı yok 2. Takınca 2. Ciyi algilamiyor 1. Yi algiliyor firmware guncellemesi ne demek oluyor acaba biraz sölermisin
Yardımın için saol
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 79429

modeme 4 tane bile eth. lan girişine kablo bağlasan çalışması gerek. tplink modemler benim kara listemde çünkü çok çabuk arıza çıkarıyolar bence ve elimde bozuk vardı bi tane, ne yaptıysam olmamıştı ben de çöpe atmıştım. Genelde modemin firmware güncellemesi filan yapılır, ,istersen bir dene...

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
2. Bagladigin cihazı Tak pc deki çıkar eğer algilarsa Sorun yok ama algılamazsa Taktiğin cihaz a ayar yapılması gerekebilir..

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
Bir şey soracağım ben 1 tane kablo kullanıyorum fakat ordaki yuvalardan herhangi birine taksam olur değil mi , ortadaki yuvaya takmak internetimin hızını etkiler mi ?

Ahmet43434343

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18

açıklamada nasıl yapılacağı yazıyor.

Video için çok teşekkürler yapınca olmassa sana sorucam yeniden tesekkurler:)

2. Bagladigin cihazı Tak pc deki çıkar eğer algilarsa Sorun yok ama algılamazsa Taktiğin cihaz a ayar yapılması gerekebilir..
Kardeş ilk bilgisayarı takınca bilgisayarı ilk ps4 u takınca ps4 u algılıyor onu demeye çalışıyorum 2. Yi takınca algılanıyor yok sayiyor

Bir şey soracağım ben 1 tane kablo kullanıyorum fakat ordaki yuvalardan herhangi birine taksam olur değil mi , ortadaki yuvaya takmak internetimin hızını etkiler mi ?
Etkilemez knk

açıklamada nasıl yapılacağı yazıyor.

Knk rica etsem bakarmisin bu dedini de videodan harfi harfine yaptım ama yine olmuyor yardın et bana nolur

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ps4 olayını bilmiyorum :D pc bağlayınca çalışıyor ama ps4 bağlayınca ikisi birden çalışmıyorsa ps4'den kaynaklı bir sorun olabilir veya ayar olabilir ama bende ps4 bilgisi yok...

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Senden öğrenmek istediğimde Buydu Ps4 o zaman Ayar kısmına bakacaksın orda bi sorun var Çünkü modem sorunlu olsa Veya Port Hiç biri çalışmaz Ps4 yerine başka cihaz bağlama şansın varsa dene derim..

Ahmet43434343

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
ps4 olayını bilmiyorum :D pc bağlayınca çalışıyor ama ps4 bağlayınca ikisi birden çalışmıyorsa ps4'den kaynaklı bir sorun olabilir veya ayar olabilir ama bende ps4 bilgisi yok...
Knk ben ps4 u örnek verdim taktım cihaz xiaomi mi box s 4k ve hangisini ince takarsam onu algılıyor yardım istiyorum ben senden

Onk ps4 u örnek ver
Senden öğrenmek istediğimde Buydu Ps4 o zaman Ayar kısmına bakacaksın orda bi sorun var Çünkü modem sorunlu olsa Veya Port Hiç biri çalışmaz Ps4 yerine başka cihaz bağlama şansın varsa dene derim..
Ps4 u örnek arak dedim xiaomi mi box s 4k takıyorum ve hangisini önce takarsam onu algılıyor pc yi ince takiyom pc box u önce takiyim box u algılıyor ne yapabilirim?