Modemde port açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Byethernet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ne yaptıysam yapayım port acılmıyor guvenlık duvarını devre dısı bıraktım 3 bılgısayardanda test ettım yok olmuyor 4444 portunu eskıden acmıstım aynı sekılde calısıyordu sımdı dınleme moduna alıyorum dogru yaptıgıma emınım ama hıc bır sekılde 4444 portu acılmıyor lutfen yardım edın linux kullanıcısıyım gufw ve benzerı neredeyse tum herseyı denedım bence sorun servıs saglayıcımda bı el atarsanız sevınırım
--- Gönderi Güncellendi ---
Aranızda ttnette calısan varsada bı bakabılırmı cıdden cok sınır bozucu bır durum?

Son düzenleyen moderatör:

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Rapor sistemini boş yere kullanmak yerine daha faydalı mesela modeminin marka ve modelini yazarsan bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olmaya çalışacaklardır mesajında port açmaya çalıştığın yazıyor ama nasıl yapmaya çalıştığın yazmıyor bunu da eklemen gerekli tabiki .

dazzly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Artık yeni sistemle birlikte modem arayüzünden bazı değişiklikleri yapamıyorsun. Örnek vereyim artık eskisi gibi modemi taktıktan sonra iki saat kullanıcı adı şifre girme işlemi bile yapmıyorsun. Artık modemi internet sağlayıcısının kablo hattına bağlıyorsun ve yaklaşık 30 saniye içinde modemin ayarları otomatik olarak yükleniyor. O sebeple artık modem üzerinde kablosuz ağ bağlantı ayarları dışında bazı erişimlere engelli olduğunuzu bilmeniz gerekmekte. Siz modemin ayarını değiştirdiğinizi sağlarsınız, kaydet dersiniz ve 30 saniye sonra bir bakmışsınız ayarlar yine aynı veri üzerinde işliyor. Sebebi internet sağlayıcınızın sizin 123456789 numaralı internet sağlayıcınızın ayarlarıyla eşitlenmiş olması.

Dediklerime inanmak istiyorsanız modeminizi sıfırlayın ve 30 saniye sonra hiç bir ayar yapmadan internette gezebileceğinizi görün. (Kablolu olarak) Sadece kablosuz ayarlamalar size kalmış olur.

Byethernet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Haklısınız ozur dılerım Modemım zyxel in VMG3312-B10B modeli wan adi MyISP_PTM_35 güvenlik duvarı devre dısı VDSL2 24 mps de ınternet hızına sahıbım
Modemin Nat Secenegınden 4444 portunu actım dmz den de dınlemeye alıcagım bılgısayarın ıp adresını yazdım ve dınleme moduna alıp open port check den kontrol ettım arkadasım uzerındede kontrol ettım yenı lınux bıle kurdum wındowstan denedım hıc bır sekılde dınleme moduna almama ragmen olmadı eskıdende aynı ayarlarda gayet ıyı bır sekılde portu dınlıyordum ama sımdı nedense olmuyor
--- Gönderi Güncellendi ---
Artık yeni sistemle birlikte modem arayüzünden bazı değişiklikleri yapamıyorsun. Örnek vereyim artık eskisi gibi modemi taktıktan sonra iki saat kullanıcı adı şifre girme işlemi bile yapmıyorsun. Artık modemi internet sağlayıcısının kablo hattına bağlıyorsun ve yaklaşık 30 saniye içinde modemin ayarları otomatik olarak yükleniyor. O sebeple artık modem üzerinde kablosuz ağ bağlantı ayarları dışında bazı erişimlere engelli olduğunuzu bilmeniz gerekmekte. Siz modemin ayarını değiştirdiğinizi sağlarsınız, kaydet dersiniz ve 30 saniye sonra bir bakmışsınız ayarlar yine aynı veri üzerinde işliyor. Sebebi internet sağlayıcınızın sizin 123456789 numaralı internet sağlayıcınızın ayarlarıyla eşitlenmiş olması.

Dediklerime inanmak istiyorsanız modeminizi sıfırlayın ve 30 saniye sonra hiç bir ayar yapmadan internette gezebileceğinizi görün. (Kablolu olarak) Sadece kablosuz ayarlamalar size kalmış olur.
pekiya ozaman ben hıcbır sekılde port acamıyacakmıyım eskıden oluyorsa sımdı neden olmuyor yada bunu ınternet servıs saglayıcım ıle konusup halledebılırmıyım

dazzly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
pekiya ozaman ben hıcbır sekılde port acamıyacakmıyım eskıden oluyorsa sımdı neden olmuyor yada bunu ınternet servıs saglayıcım ıle konusup halledebılırmıyım

İnternet sağlayıcısını arasanız bile özellikle Türk Telekom, müşteri hizmetleri hiç bir şey bilmiyor. Sadece konuşuyorlar, hiç bir işlem yapamıyorlar. Yine de söyleyin isterseniz belki otomatik ayar sistemi açılıp kapatılabiliyordur. " Modemim üzerinde ayar yapamıyorum, sürekli otomatik olarak sizin ayarlarınız devreye giriyor onu iptal edebilirmisiniz " diye bir soru yöneltin gerçi ne kadar anlarlar bilmiyorum. Anlamazlar ise Twitter üzerinden destek ekipime DM atınız onlar daha tecrübeli bu işlemde.

Byethernet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
sımdı komsunun modemdede denedım aynı sorun ondada var demekkı durum dazzly nın dedıgı gıbı bır sekılde halletmeye calısacagım

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Sorunun " CGN " kaynaklı olabilir.

Byethernet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sorunun " CGN " kaynaklı olabilir.
dogru dıyorsunuz alakalı olabılır bunu servis saglayıcımla konustugum zaman dırek olarak yapılabılecek bsymıdır yoksa 1-2 saat ınternetsız yada onay kodu gıbı ugrastırcı bır takım seyler oluyormu bılgılendırırsenız sevınırım

Byethernet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
musterı hızmetlerını aradım ılk gelen kısıye dedım hemen ekranlarımız bozuk dedı ne alakaysa yalan attıgı bellı neyse kapadım 2. ye tekrar aradım bu sefer bı kadın cıktı sadece modem resetleme dns gibi seyler yapıyormus yarım saat anlatmaya calıstım cgn blogu port acılmıyor fılan dıye tutturdu modem fırmanızla gorusun dıyo ben dıyorum ıss operotorunde sıkıntı var ısrar edıyor ozaman dıyorum neden cıkıs ip adresim ile kullanıcı arayumdekı farklı aynı dıyo router ıle alakalı dıyo off luyo puff yapıyo sozumu kesıyo sesını yukseltıyor ben ne yapmalıyım sımdı nasıl destek alıcam nasıl 4444.portumu acıcam?

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
musterı hızmetlerını aradım ılk gelen kısıye dedım hemen ekranlarımız bozuk dedı ne alakaysa yalan attıgı bellı neyse kapadım 2. ye tekrar aradım bu sefer bı kadın cıktı sadece modem resetleme dns gibi seyler yapıyormus yarım saat anlatmaya calıstım cgn blogu port acılmıyor fılan dıye tutturdu modem fırmanızla gorusun dıyo ben dıyorum ıss operotorunde sıkıntı var ısrar edıyor ozaman dıyorum neden cıkıs ip adresim ile kullanıcı arayumdekı farklı aynı dıyo router ıle alakalı dıyo off luyo puff yapıyo sozumu kesıyo sesını yukseltıyor ben ne yapmalıyım sımdı nasıl destek alıcam nasıl 4444.portumu acıcam?
Rapor sistemini boş yere kullanmak yerine daha faydalı mesela modeminin marka ve modelini yazarsan çok daha iyi olur. Hiçbirşey belirtmemişsin ilah gibi bilmemizi beklemiyorsun herhalde... Tam olarak sorunu bile anlatamamışsın. Bu şekilde yardımcı olmamız imkansız...

Byethernet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Modemım zyxel in VMG3312-B10B modeli wan adi MyISP_PTM_35 güvenlik duvarı devre dısı VDSL2 24 mps de ınternet hızına sahıbım
Modemin Nat Secenegınden 4444 portunu actım dmz den de dınlemeye alıcagım bılgısayarın ıp adresını yazdım ve dınleme moduna alıp open port check den kontrol ettım arkadasım uzerındede kontrol ettım yenı lınux bıle kurdum wındowstan denedım hıc bır sekılde dınleme moduna almama ragmen olmadı eskıdende aynı ayarlarda gayet ıyı bır sekılde portu dınlıyordum ama sımdı nedense olmuyor "CGN" yuzunden olabılır dedı bırı bende mantıklı buldum ve musterı hızmetlerı hıcbır sekılde yardımcı olmadı sorun modemde degıl servıs saglayıcımda nereye müracaat etmelıyım twıtterdan dm falan herseyı yaptım ayrıca RAPOR sıstemını bosyere mesgul ettıgım ıcınde sızlerden ozur dılerım

Byethernet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
sorunu buldum mudurluge kadar gıttım sıkıntı yasayan arkadaslar ıcınde sunu soyleyım benım gıbı her ay 15 tl bıze gecırmeden port acamıyorlarmıs kendılerı bu ne ya hızmet sıfır kalıte sıfır bılen kısı bulana kadar canım cıktı baska fırmalar cgn havuzundan cıkarabılıyor ısteyenlerı 15 tl gecırmeden ttnetı bırakmayı dusunuyorum artık

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
sorunu buldum mudurluge kadar gıttım sıkıntı yasayan arkadaslar ıcınde sunu soyleyım benım gıbı her ay 15 tl bıze gecırmeden port acamıyorlarmıs kendılerı bu ne ya hızmet sıfır kalıte sıfır bılen kısı bulana kadar canım cıktı baska fırmalar cgn havuzundan cıkarabılıyor ısteyenlerı 15 tl gecırmeden ttnetı bırakmayı dusunuyorum artık

Ben dsmartta btkya şikayette bulunarak cgn den çıktım. Şimdi turk.nete geçmeyi düşünüyorum lakin cgn den çıkış yok.