Modem virüsü var mıdır?

Bu konuyu okuyanlar

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Merhaba arkadaşlar sorunumu anlatayım bilgisayarımızda kardeşim sanırım ya oyundan ya da bir şeyler indirmiş chrome da değişik sayfalar açmaya başlamıştı diğer tarayıcılarda da sıkıntı oluyor antivirüs yükledik ama tarayıcıları silemedi şimdi açmıyor sanrm ama telefondan tabletten girince de normal sitelerde telefona virüs girdi uyarısı vs çıkıyor chromeda. Modem markasını bilmiyorum ama ttnet kullanıyoruz internet şu sıralar gidip duruyor.modem de mi sıkıntı acaba? Ne yapmalıyız sizce?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Evet modeminde isletim sistemi linux oldugu icin zararli yazilimlar isletim sistemine erisebiliyor. Cozumu modemi resetleyip firmwaresini guncellemek. Modem marka model verirseniz uygun firmware surumunu paylasabilirim.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Teşekkürler cevap için ben çok anlamıyorum ama modemin üstünde airties modeli air 5650v2 yazıyor doğru yere mi baktım:) babama söyledimde resetleyelim falan diye bir düğme var o dedi ama o değil sanrm reset

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Müşteri hizmetlerini arıyorsun modemime virüs bulaşmış resetleyin duyorsun hallediyor. Yani superonline da bu sekilde çözdüm sorunumu sizinkini de cozee tt herhalde.

Neova

Asistan
Reaksiyon puanı
16
TTNET İse modem panelinden sıfırlayabilirsin.