Modem Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

MusicBy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun zamandır, League of Legends ve Black Desert Online gibi oyunlar oynuyorum. Son 2 haftadır (Özelikle LOL'de) ping sabit 27, FPS 220'lerde iken oyunda küçük kısa takılmalar oluyor ki bu çoğu zaman ölümle sonuçlanıyor.

Birçok şey denedim DNS ayarlarımı defalarca değiştirdim, ekran kartımı güncelledim hatta başka bir sebepten'de olsa Windows 10 temiz kurulum yaptım. Denemediğim tek şey modem'di.
TTNET'in verdiği eski modemi bağladım ve sonuç hiç bir problem kalmadı ne takılma var ne de donma.

TTNET Yalın İnternet sabit 8MB kotasız kullanıyorum, bugün alt yapımın fiberi desteklediğini öğrendim günün en güzel haberiydi :)
Sizden ricam şimdilik Yalın net'i kullanmaya devam edeceğim (Taahhüdüm devam ediyor) sonrasında fibere geçiş yapmayı düşünüyorum bu yüzden alacak olduğum modem hem ADSL hem VDSL'i destekleyecek şekilde olmalıymış sanırım, aşağıdaki 2 model ile ilgili güzel yorumlar okudum ama yinede tecrübeli ve kullanan kişilerden beni yönlendirmesini rica ediyorum.
Bu arada Asus ile ilgili güzel yorumlar okudum, biraz daha kafama yattı ama yinede tavsiyelerinize açığım :)

ZYXEL VMG3312
ASUS DSL-AC750