Modem Önerisi - TPLink Archer VR1200 - Asus Dsl AC750

Bu konuyu okuyanlar

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Türktelekom altyapısı için vdsl modem arıyorum. Hangisini önerirsiniz? İlerisi için fiber desteği olması da önemli.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Modem konusunda TP Link iyi firmadır. Archer serisi de gayet iyi bir seridir. Bir kere alayım tam olsun derseniz Archer C7 AC öneririm.

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Modem konusunda TP Link iyi firmadır. Archer serisi de gayet iyi bir seridir. Bir kere alayım tam olsun derseniz Archer C7 AC öneririm.
Dediğiniz model biraz bütçemi aşıyor, max 350 tl civarları bütçem var. Tavsiye için sağolun. Tplink tavsiye ediyorsun anladığım kadarıyla. Tşk ederim. Vakti zamanında 7577 dell almıştım önerinle , memnunum ondan :)

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Dediğiniz model biraz bütçemi aşıyor, max 350 tl civarları bütçem var. Tavsiye için sağolun. Tplink tavsiye ediyorsun anladığım kadarıyla. Tşk ederim. Vakti zamanında 7577 dell almıştım önerinle , memnunum ondan :)
Bir şanssız benim sanırım. Bende çok sorun çıktı, 7577'de. Tüketici Hakem Heyeti'nin vereceği kararı bekliyorum. :)

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
TP - link çok revizyona giren, bir iki sene sonra güncelleme vermeyen markadır.
Fiyatı uygunluğu dışında pişmanlıktır bana göre.
Şiddetle Asus tavsiye ederim.

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
TP - link çok revizyona giren, bir iki sene sonra güncelleme vermeyen markadır.
Fiyatı uygunluğu dışında pişmanlıktır bana göre.
Şiddetle Asus tavsiye ederim.
Asus hangi modelini önerirsiniz? Asus kullanıcıları asusu hiç önermiyor. Bir ara Asus dsl Ac750 düşündüm vazgeçmiştim.

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Asus hangi modelini önerirsiniz? Asus kullanıcıları asusu hiç önermiyor. Bir ara Asus dsl Ac750 düşündüm vazgeçmiştim.
Madem ki tp linke göre % 50 daha fazla ödüyorum, İki üç antenle dağ bayır gökdelen her yerden çeksin isteyen kullanıcılar var.
Bendeki en düşük model DSL N16, bir kat üstten çekiyor, ortalama 1-2 ayda bir güncelleme geliyor.
Trafik yonetimi çok kolay ,arayüz sade.
Tp link ile çok çekmişliğim var.
Modeme saldırılar olduğu için Arayüze giremiyorsun
Reset den başka çözüm yok.
Bir modelin en az 5 revizyonu oluyor
İlk revizyonlara güncelleme dilensende boşa.

Yalan yok dostuma ac1750 repeater aldım ucuz diye iş görüyor, şimdilik ama modem konusunda güncelleme, arayüz bence herşeydir.
Antenlere aldanıp koca apartmana sinyal gider beklentisi var insanlar da yok öyle bir şey. Hali ile Asus pahalı olunca çekmiyor yaftasi kalıyor üzerinde.

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Madem ki tp linke göre % 50 daha fazla ödüyorum, İki üç antenle dağ bayır gökdelen her yerden çeksin isteyen kullanıcılar var.
Bendeki en düşük model DSL N16, bir kat üstten çekiyor, ortalama 1-2 ayda bir güncelleme geliyor.
Trafik yonetimi çok kolay ,arayüz sade.
Tp link ile çok çekmişliğim var.
Modeme saldırılar olduğu için Arayüze giremiyorsun
Reset den başka çözüm yok.
Bir modelin en az 5 revizyonu oluyor
İlk revizyonlara güncelleme dilensende boşa.

Yalan yok dostuma ac1750 repeater aldım ucuz diye iş görüyor, şimdilik ama modem konusunda güncelleme, arayüz bence herşeydir.
Antenlere aldanıp koca apartmana sinyal gider beklentisi var insanlar da yok öyle bir şey. Hali ile Asus pahalı olunca çekmiyor yaftasi kalıyor üzerinde.
Hangi modem olursa olsun router şarttır bence, ev büyükse bir modem tek başına bir şey yağamaz bende. Ben bu zamana kadar tt nin, superonline ve kablonetin modemlerini kullandım. Güncellemeye uzak kaldım, yazılımı iyiyse modemde güncellemenin,güncelleme vermenin bir avantajı oluyor mu bilmiyorum.