Modem Kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Airites sitesindeki RT204 modemin standart v2 yazılımı sizin modemle uygun olanı demek ki. Yine de Airtiesin yolladığı mail içerisindeki uyarıları ve yazılım programını paylaşmayı unutmayın. :D

Bildiğim kadarıyla Turknet Kullanıcı adı değişmez ama şifrenizi müşteri hizmetleri ile görüşerek değiştirebilirsiniz... Neden değiştirmek istiyorsunuz ki? Bir defa modeme gireceksiniz sonra kim bilir bir daha ne zaman kullanacaksınız. Sık kullanmadığı için kullanıcı adını şifresini unutan çok kişi tanıyorum :D

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Airites sitesindeki RT204 modemin standart v2 yazılımı sizin modemle uygun olanı demek ki. Yine de Airtiesin yolladığı mail içerisindeki uyarıları ve yazılım programını paylaşmayı unutmayın. :D

Bildiğim kadarıyla Turknet Kullanıcı adı değişmez ama şifrenizi müşteri hizmetleri ile görüşerek değiştirebilirsiniz... Neden değiştirmek istiyorsunuz ki? Bir defa modeme gireceksiniz sonra kim bilir bir daha ne zaman kullanacaksınız. Sık kullanmadığı için kullanıcı adını şifresini unutan çok kişi tanıyorum :D
paylaşmak ıçın programı upload mı etmem gerekıyor
diğer creatıve modemıme şifre ve kullanıcı adını gırmesı ıçın tanımadığım bılgısayarcıya bılgılerı verdımde ondan şüphelendım.yanı bu kullanıcı ve şifrenın onun elınde olması ona bışe kazandırır mı

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Şuan Samsung 5603'ü modem yaptım TTNET'ten farkı yok 2.5 megabit bağlanıyorum Turkcell ile, konu ile alakası yok ama modemi görünce diyesim geldi :)

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Şuan Samsung 5603'ü modem yaptım TTNET'ten farkı yok 2.5 megabit bağlanıyorum Turkcell ile, konu ile alakası yok ama modemi görünce diyesim geldi :)
ben burada santralden uzak olduğu ıçın 1 mb hızla bağlanıyorum.telefonu modeme nasıl çevırıyorsunuz?

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Pc studio programını inidirin, telefon'un bilgisayar kablosu olması gerek. Bilgisayarla telefonu birbirne bağlayın. Pc studio programına girin, telefondan bağlantı şekli olarak Pc studio olarak seçin. Programın için modem olarak kullanma bölümü var. İnternet olarak yazıyor. İnternet'e tıklayınca telefonu modem olarak kullanıp normal olarak nete girebiliyorsun.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Programı size nasıl gönderdiler? mail üzerinden mi yoksa indirme linki ile mi? Eğer indirme linki yolladıysalar o link'i paylaşabilirsiniz. Programı mail yolu ile yolladılar ise, o programı RAR'layarak HOTFİLE a upload edin. Upload işlemi bittikten sonra link listesi çıkacak, isterseniz URL, isterseniz FORUM LİNK satırını kopyalayın ve buraya yapıştırın. mailde belirtilen uyarıları da altına kopyalayın yeter sanırım.

Maalesef benzer sitelere erişim teker teker engelleniyor. İnşallah Hotfile da engellenmez...

Sadece Turknet Adsl şifrenizi değiştirmek yeterli olur, durumu müşteri hizmetlerine anlatın, büyük ihtimalle değiştirirler. Bu gibi durumlarda kimseye vermeyin şifrenizi, çok gerekliyse klavyeye geçip, başkalarının göremeyeceği şekilde kendiniz girin.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Pc studio programını inidirin, telefon'un bilgisayar kablosu olması gerek. Bilgisayarla telefonu birbirne bağlayın. Pc studio programına girin, telefondan bağlantı şekli olarak Pc studio olarak seçin. Programın için modem olarak kullanma bölümü var. İnternet olarak yazıyor. İnternet'e tıklayınca telefonu modem olarak kullanıp normal olarak nete girebiliyorsun.
telefonun bı tane kablosu var ama ne işe yarıyor bılmıyorum.kablonun bır ucunu usb girişe bı ucunu telefona takıyorum.ama ne işe yaradını anlamadım.bırde elımde telefonun kusutusndan çıkan kıngston mıcro adapter var ne işe yarıyor bılmıyorum.yarın bu konuyla ılgılenecem
Programı size nasıl gönderdiler? mail üzerinden mi yoksa indirme linki ile mi? Eğer indirme linki yolladıysalar o link'i paylaşabilirsiniz. Programı mail yolu ile yolladılar ise, o programı RAR'layarak HOTFİLE a upload edin. Upload işlemi bittikten sonra link listesi çıkacak, isterseniz URL, isterseniz FORUM LİNK satırını kopyalayın ve buraya yapıştırın. mailde belirtilen uyarıları da altına kopyalayın yeter sanırım.

Maalesef benzer sitelere erişim teker teker engelleniyor. İnşallah Hotfile da engellenmez...

Sadece Turknet Adsl şifrenizi değiştirmek yeterli olur, durumu müşteri hizmetlerine anlatın, büyük ihtimalle değiştirirler. Bu gibi durumlarda kimseye vermeyin şifrenizi, çok gerekliyse klavyeye geçip, başkalarının göremeyeceği şekilde kendiniz girin.
rarlı şekılde msnden maıl olarak gönderdıler.hotfıleye upload etmek ıçın uye olmak gereklı mı

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27

Ben de telefonumu modem olarak kullanıyorum, İnternet her zaman, her yerde yanımda :D Evde çok sık vakit geçiremiyorum o yüzden eve bağlatmadım internet. Eve geldiğimde netbook ya da masaüstüne takıp giriyorum nete.

ben burada santralden uzak olduğu ıçın 1 mb hızla bağlanıyorum.telefonu modeme nasıl çevırıyorsunuz?

Telefonun özellikleri önemli bu durumda, her telefonla olmuyor, Telefonda dahili modem olmalı, ayrıca 3G desteklemiyorsa ( 2G ) Edge çok da hızlı olmuyor. Telefonunuz 3G desteklese bile, operatör bulunduğunuz bölgede 3G hizmeti vermiyor da olabilir.

Hotfile üyeliği şart değil...

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Telefonun 3G'si varsa ve Turkcell ise deneyin. Diğer operatörlerin 3G'si her yerde yok ve daha yavaş.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Telefonun 3G'si varsa ve Turkcell ise deneyin. Diğer operatörlerin 3G'si her yerde yok ve daha yavaş.

malesef 3g lşı deği

airtıesın porgramın hotfıleye upload eetım.buaraya mı yazayım yoksa ye4nı bir konu başlığında mı ekleyım yanı herkes faydalanması ıçın

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bu konu uygundur, yeni konu açmaya gerek yok kanımca.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27

Airties RT206v2TT TTnet kilitli modem için tabiri caiz ise ''ÖZGÜR'' yazılımdır...

Bu yazılımı yükleyerek artık Adsl modeminizi istediğiniz İSS ile kullanabileceksiniz...

Teşekkürler beyzabetül, mailde belirtilen yükleme işlemi ile ilgili uyarıları da eklerseniz çok iyi olur, inşallah ihtiyacı olan kişiler buradan faydalanabilirler....

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Bu yazılımı yükleyerek artık Adsl modeminizi istediğiniz İSS ile kullanabileceksiniz...
ben bu cümleyı anlamadım.açarmısınız?
ayrıca hep sız bana yardımcı olacak değilsınız ya bırazda benım foruma katkım olsun
ıçersınden uyarılar bölumu çıkmadı mı?o dosyaya nasıl ekleyebılırım yada yenıden diğerlerıyle bırlıktemı yuklemem lazım

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
paylaştığınız yazılım ile sizdeki modemin aynısını kullananlara, modemi güncelleyerek istedikleri İSS ( İnternet Servis Sağlayıcısı ) ile kullanabileceklerini anlatmaya çalışmıştım :D

Dosyayı indirip bakmamıştım, içinde uyarı olup olmadığına :D içinde uyarılar varsa gerek yok

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
galıba ıçersınde uyarılar yok.aırtıes maıl adresıme mesaj olarak göndermıştı ama şuan o yazıları göremıyorum.aklımda kalanları söleyım.antıvırus progrtamı devre dışı olacak, ağ bağlantılarımda otomatık dns secılı olacak

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Şöyle birşeymiydi? :D

Değerli Müşterimiz,

Ekte modemin kilidini kaldırmanızı sağlayacak programı gönderiyoruz.

Programın kullanımı ve dikkat edilmesi gerekenler;

- Programı tercihen XP işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda çalıştırınız.
- Kullandığınız modem wireless ise programın çalışabilmesi için modem’e kablo ile bağlı olmanız gerekmektedir.
- Bilgisayarınıza elle IP verdiyseniz (Manuel IP) IP’nin DHCP tarafından alınmasını sağlayacak ayarları yapınız.
- Eğer işlem başarısızlıkla sonuçlanırsa Firewall veya Antivirüs programlarınızı disable ediniz.
- Programın Windows7 ve Vista işletim sistemlerinde yönetici olarak çalıştırılması veya uyumluluk modunun aktif hale getirilmesi gerekmektedir.
Gönderdiğimiz dosya sıkıştırılmış bir dosya olduğu için öncelikle 7zip , Winzip veya Winrar benzeri bir program yardımıyla dosyayı açmanız gerekmektedir.
Ekte programın nasıl çalıştırılacağını anlatan dokümanı bulabilirsiniz.
Sağlamış olduğumuz doküman yardımıyla işlemin başarısız olması durumunda 7/24 hizmet veren 444 02 39 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.
Airties ürünlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Şöyle birşeymiydi? :D

Değerli Müşterimiz,

Ekte modemin kilidini kaldırmanızı sağlayacak programı gönderiyoruz.

Programın kullanımı ve dikkat edilmesi gerekenler;

- Programı tercihen XP işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda çalıştırınız.
- Kullandığınız modem wireless ise programın çalışabilmesi için modem’e kablo ile bağlı olmanız gerekmektedir.
- Bilgisayarınıza elle IP verdiyseniz (Manuel IP) IP’nin DHCP tarafından alınmasını sağlayacak ayarları yapınız.
- Eğer işlem başarısızlıkla sonuçlanırsa Firewall veya Antivirüs programlarınızı disable ediniz.
- Programın Windows7 ve Vista işletim sistemlerinde yönetici olarak çalıştırılması veya uyumluluk modunun aktif hale getirilmesi gerekmektedir.
Gönderdiğimiz dosya sıkıştırılmış bir dosya olduğu için öncelikle 7zip , Winzip veya Winrar benzeri bir program yardımıyla dosyayı açmanız gerekmektedir.
Ekte programın nasıl çalıştırılacağını anlatan dokümanı bulabilirsiniz.
Sağlamış olduğumuz doküman yardımıyla işlemin başarısız olması durumunda 7/24 hizmet veren 444 02 39 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.
Airties ürünlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

evet nerden bıldınız

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bu sorunu yaşayan çok kişi var, TTnet verdiği her marka ve model modem için yapmış bu uygulamayı.

Forumlardan birinde, sizin modemin v4 versiyonu için, yazılım ve uyarılar hakkında paylaşım yapılmış. O konuyu incelerken görmüştüm, size önceki mesajlarda tavsiye ettiğim RT206v4 yazılımının linkini de aynı konudan almıştım.

Son mesajlar