Modem Çekim Alanını Nasıl Yükseltirim

Bu konuyu okuyanlar

refikilhan

Freedom of meetups, no obligations
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Arkadaşlar, AirTies 5760 modemim var fakat 10 metre ötedeki oturma odasında telefonlar çekmiyor, çekse de en fazla 2 bakla, oda arada bir kayboluyor, kablo çekmeden modemin kapsama alanını nasıl genişletirim, bununla ilgili satılan iyi bir aparat varmıdır, veya ne tavsiye edersiniz ?
Teşekkürler

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
10 mt. de çekmemesi ilginç. İnternet sağlayıcı fisrmayı arayıp modem kontrolü yaptırabilirsin.

Şöyle bir seçenek mevcut:

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
10 mt. de çekmemesi ilginç. İnternet sağlayıcı fisrmayı arayıp modem kontrolü yaptırabilirsin.

Şöyle bir seçenek mevcut:

Her sorunuma cevap yazıyorsun dostum Allah senden razı olsun, modemi alalı çok oldu, yani garanti süresi doldu o bakımdan bir yanıt alabileceğimi sanmıyorum. tamir ettir diyecekler.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Her sorunuma cevap yazıyorsun dostum Allah senden razı olsun, modemi alalı çok oldu, yani garanti süresi doldu o bakımdan bir yanıt alabileceğimi sanmıyorum. tamir ettir diyecekler.
Hepimizden razı olsun.
Tamir konumuzun dışında; internet sağlayıcının vereceği destek, yeniden yapılandırma, kanal değiştirme vs. diyelim.

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Teşekkürler dostum, Benim modem AirTies 5760 senin verdiğin linkte bir çok var acaba hangisi uygun olur.

Al geç gitsin işte bunu. Ben kullanıyordum bozuldu, sonra modem de bozuldu modemi değiştirdim vs. Şimdi arkadaşımda mutlu mesut kullanıyor.

Bir diğer seçenek , antenleri (eğer destekliyorsa) değiştirmek. 5 dBi'lık standart antenler yerine daha güçlü antenler kullanmak.

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38

Al geç gitsin işte bunu. Ben kullanıyordum bozuldu, sonra modem de bozuldu modemi değiştirdim vs. Şimdi arkadaşımda mutlu mesut kullanıyor.

Bir diğer seçenek , antenleri (eğer destekliyorsa) değiştirmek. 5 dBi'lık standart antenler yerine daha güçlü antenler kullanmak.

TP Link Re 305 AC 1200 satın aldım yarın teslim edilecek ama hiçbir yerde Türkçe kurulum videosunu bulamadım,

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Hayırlı olsun, bizler buralarda oluruz. Elimizden geleni yaparız. Doğrudan Türkçe arayüz ile gelebilir, kolayca kurulum yapma ihtimalin de var.

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Çok teşekkürler dostum, iyi ki varsınız.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
TP Link Re 305 AC 1200 satın aldım yarın teslim edilecek ama hiçbir yerde Türkçe kurulum videosunu bulamadım,

Bak ürün açıklamasında ne yazıyor;

2 dakika içinde ağa kolayca bağlanmak için Router’ınızdaki WPS tuşuna ve 850RE ürününüzdeki Range Extender tuşuna basın. Var olan bir Router ile bir kere bağlandığınız zaman TL-WA850RE ürününüzü, extenderı yeniden yapılandırmaya gerek olmadan evinizdeki en iyi sinyal kalitesi ve kapsamı olan yerde basitçe çıkarıp takabilirsiniz.

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Bak ürün açıklamasında ne yazıyor;

2 dakika içinde ağa kolayca bağlanmak için Router’ınızdaki WPS tuşuna ve 850RE ürününüzdeki Range Extender tuşuna basın. Var olan bir Router ile bir kere bağlandığınız zaman TL-WA850RE ürününüzü, extenderı yeniden yapılandırmaya gerek olmadan evinizdeki en iyi sinyal kalitesi ve kapsamı olan yerde basitçe çıkarıp takabilirsiniz.
Teşekkürler dostum, yarın gelince sanırım içinde kurulum talimatı vardır, okuyup deneyeceğim.

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Bu sabah saat 09 sıralarında geldi fakat sanırım AirTies ile uyumlu değildi sadece 5.0 Ghz yi alıyordu 2.4 Ghz yi müşteri temsilcisi bile kuramadı oda AirTies ile sorun yaşanabilir deyince iade etmeye karar verdim, kargodan kurye bekliyorum.