Bu konuyu okuyanlar

fatih_tuncel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Değerli Okurlar, Turkcell son dönemde "Turkcell superbox" adı altında sınırsız taşınabilir yani mobil internet dönemine geçti. Her ne kadar Turkcell, mobilde lider konumda olsa da Türkiye'de diğer mobil operatörlerde de (Turk telekom mobil ve vodafone mobil) ciddi miktarda bir abone var. Eğer toplum olarak biz operatörlerden sınırsız mobil interneti istemezsek onlar BTK'yı da yanlarına alarak bizi 2019'da ve gelecekte kendi çıkarları doğrultusunda yüksek fiyatlarla 3-5 gb internete mahkum edecekler. Forumda daha önce benzer konular açılmış ancak yeterli olunamamıştı. Benim yeni bir konu açmamın sebebi yeni bir farkındalık yaratmak... Bu açılan yeni başlık altında ki yazıyı okuyan değerli arkadaşlarım, Türkiye'de bulunan mobil operatörlerin sosyal medya hesaplarında her reklamın, fotoğrafın, yazının altına "Turkcell sınırsız mobil internete geçti siz hala geçemediniz" şeklinde sitemlerde bulunurlarsa hem diğer yorum yazanları etkileyecekler ve onlarda aynı sitemlerde bulunmaya başlayacaklar böylece geniş bir ağ kurmuş olacağız hem de eminim ki bu sitemleri gören diğer operatörlerde mobilde sınırsız internete geçecektir. Turkcell geçmiş zaten, diğer operatörlerin geçmesini neden bekliyorsun diyenler içinde şöyle bir açıklamada bulunayım: bu bir strateji, şayet tüm operatörler sınısız mobil internete geçerse aralarında abone kazanma yarışı başlayacak daha önce olduğu gibi, bu kazanımıda fiyatları indirerek sağlamaya çalışabilirler. Turkcell 159 TL'ye 10 mbps sınırsız mobil hız veriyor, eğer diğer operatörlerde aynı şekilde sınırsız olursa, tabiki bu internetin yeni fiyatı daha da aşağılara çekilecek. Forum yöneticilerinden de bu yazıyı öne çıkarmalarını istiyorum.
Screenshot_20190511-203201_1.jpg
Screenshot_20190511-202650_1.jpg
Screenshot_20190511-203201_1.jpg
Screenshot_20190511-202650_1.jpg

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190511-202200_1.jpg
    Screenshot_20190511-202200_1.jpg
    37.4 KB · Görüntüleme: 609

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kısaca dicekleri genelde şu olur "numaranız nedir? - biz sizi ararız, biz sizi ararız" :D

fatih_tuncel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Attığım fotoğraflarda bana senin dediklerini yazdılar bende tekrar aynı sitemde bulundum. Herkes her fotoğrafın, reklamın, yazının altına benzer sitemlerde bulunduklarında konu Türkiye gündemine gelebilir. Layık olduğumuz mobilde kotasız internete kavuşabiliriz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Attığım fotoğraflarda bana senin dediklerini yazdılar bende tekrar aynı sitemde bulundum. Herkes her fotoğrafın, reklamın, yazının altına benzer sitemlerde bulunduklarında konu Türkiye gündemine gelebilir. Layık olduğumuz mobilde kotasız internete kavuşabiliriz.
Önceki açtığım kouda bu mesele için yetkililerle görüşmeyi düşünüyordum fakat seçimler dolayısı ile bir türlü olmadı, zaten konuma yeteri kadar cevap da yazılmadı :( Çok olabilseydik işin resmi tarafından atak yapacaktım ben :p Yine de çıkmadık candan umut kesilmez.

fatih_tuncel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İnşallah bukez çoğunluğu sağlayabiliriz. Çünkü biz daha fazlasını istemedikçe onlar bize 3-5 gb internet vermeye devam edecekler. Koyun yerine koyuluyoruz. Güdüyorlar bizi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
1gb olsa aşımda 128kbps ols o bile olur ama aşımsızları 1kbps yapıp sınırsız verdik diyor troller üstelik alınmaz fiyatta...
hepsini boykot edelim kapatalım gsm hatları...

fatih_tuncel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ne 1 gbsi ne 128 kbps si kardeşim sen instagramdan facebooktan youtubeden twitterdan her reklamın,fotoğrafın ve yazının altına Turkcell superboxta sınırsız mobil internet var sizde neden yok yaz yeterli. Hatırlayın kotalar kaldırılıp fiyatlar arttığında twitter da operatörler boykot edilince fiyatları tekrar aşağı çektiler. İşte twitter da bir hafta böyle bir boykot edilecek olsa operatörler sınırsız mobil interneti gündeme almaya başlarlar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
onu diyorum zaten internet yok size diyorlar...