mobil uygulama yazmak için başlangıç yolum doğru mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
bir kaç gün önce yaşım 15 yazılım öğrenmek için geç mi demiştim , o konudan sonra başlamaya karar verdim
başlangıç yolum ;
ilk olarak pyhton öğreneceğim ardından java script öğreneceğim fakat yazdığım programlarının görüntü açısından estektikliğini nasıl yapacağımı bilmiyorum , bunun için hangi programı öğrenmeliyim ?
geliştirmek ve iyi işler çıkarmak için java yeter mi ?

not : sorduğum sorular cahilce olabilir , sonuçta yazılım hakkında pek bir fiktirm yok kusura bakmayın :)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Mobil uygulamalar için Android Java ve kendi kütüphanelerini kullanıyor. İos Swing diye bir şey kullanıyor. Microsoft Mobil sürümü için Xamarin öneriyor. Bir de çok yüksek seviyeli programlama araçları var ve bunlar Java veya diğer altyapılar üzerine kurulmuşlar ve doğrudan görsellik üzerine çalışıyorlar. Mobil'de programlama masaüstünden farklı.

Önce temel programlama öğren, sonra Mobilini, Otomobilini düşünürsün. Bu C++ olur, C olur, Basic olur, Pascal olur. Python olur. Fark etmez hangisi olursa olur.

Futbol bilmeyenlerin takım tuttuğu gibi, programlama bilmeyenler de bir şey tutar ve sonuna kadar savunur. Gönlün ne istiyorsa onu öğren.