Mobil programlama

Bu konuyu okuyanlar

memo95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba
ben mobil programlama öğrenmek istiyorum. hangi programlama dilini öğrenmeliyim. cevap verirseniz sevinirim iyi günler

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Objective-C öğren bence. iPhone lara yazılım yaparsın ve bu sayede apple store üzerinden para kazanabilirsin. Benim niyetim var açıkçası ama ilk önce bir mac ve bir de iPhone almam lazım :)

memo95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben daha çok genel olan bi dil ile yapmak istiyorum yine de sağol

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
türkiyedeki kullanım oranı açısından java daha çok kişiye ulaşmanı sağlayabilir
bunun dışında iphone için uygulama geliştirmek de güzel bir fikir.

bunun yanında yeni çıkan samsung dokunmatik telefonların çoğu java. burada oluşan kitleye yönelik yazılımlar yeni yeni şekillenmekte.

örneğin http://www.apps.qwera.sk/ bu sitede basit ama eğlenceli uygulamalara yer verilmiş.

biraz uğraşılırsa güzel uygulamalar çıkabilir

memo95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle java dilini mi öğrenmem lazım

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
ingilizce bilmeden ingilizce konuşabilir misin :D bu da o hesap. Neyde geliştirecekse o dili öğrenmen gerekiyor.

Tabi sadece dil bilmek yetmez. Algoritma oluşturabilmelisin. Bir programın baştan sona sorunsuz işleyişini planlayabilmelisin. Kodcu değil programcı olmalısın, eğer tek başına yazmak istiyorsan :)

memo95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben daha yeni başlayan biri olarak ne yapmamı önerirsin

k2ann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cgrszone

bence biraz abartmışsın :) ikisini almak dünyanın parası bayaa bi app. hazırlaman lazım bunların parasını çıkarmak için :) gereksiz yani...

memo95
dostum sende c# öğren yada visual basic .net teknolojileriyle gayet rahat yazabilirsin.. microsoft mobil uygulamalar için SDK sağlıyor zaten.sana birtek visual studio indirmek kalıyor ;)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Algoritma yapısını çok iyi kavramalısın. Yazacağın bir programın işleyiş yapısını oluşturabilmeli ve kodunu yazabilmelisin.

memo95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki nereden öğrenebilirim

k2ann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
algoritma dediğini zaten programı kodlarken hazırlamış oluyo..kağıt üzerinde oturup eğer böyle olursa bunu yapsın yerine bence direkt olarak programlamayı bi şekilde başlatmalı eksiklerini gördükçe değişiklikler yapmalı.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
cgrszone

bence biraz abartmışsın :) ikisini almak dünyanın parası bayaa bi app. hazırlaman lazım bunların parasını çıkarmak için :) gereksiz yani...

Eğer işiniz buysa ki benim bu ben para veririm :) Ayrıca 1 dolarlık bir program 3000-5000 tane satsa parasını çıkarıyo zaten. Ki millet dandik bir saat programına 0.99 $ vererek 1.5 milyon satış rakamına ulaştıktan sonra bence benimki daha mantıklı :D

memo95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben daha algoritma ne bilmiyorum hangi kaynaklardan başlayabilirim (ör bilgisayar, kitap vb)

k2ann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:) ehehehe o zaman diyecek bişey yok.ama biraz geç kalınmış bi mesele oluyo.yani o ilk saat programcığını sen yazmış olsaydın kaymağını yemiş olacaktın amma velakin artık biraz daha komplike şeyler aranıyo..aynı şekilde işim bu :) yazarım satarım

memo95 sende c# nedir mobil programlama şeklinde bi google a sor ;) algoritma bel kemiği kısmı olmuş oluyor;) ama sen dha hiç bişey bilmeden kemiği yerleştirme peşindesin ;) nette birsürü programalama kaynağı war araştır azcık

memo95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nereden öğrenebilirim ben sadece bunu soruyorum

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
herkesin öğrenme olayı farklıdır. bence konu ile alakalı video dersleri izle. nereden bulurum diye sorma google diye bişey var :D

memo95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki şimdi ben ne öğrenerek başlıyayım

k2ann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım google a gir mobil programlama yaz karşına 1 milyar sayfa çıkar..ne bu hazırdan hemen YA!!!

tıkla

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
konu ile ilgili bilgi almak açısından programlama metodlarını anlatan birşeyler ile başlayabilirsin...

memo95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben symbian için bi şeyler yapmak istiyorum bunun için hangi dili kullanabilirim

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
ben itunesdan video indiriyom algoritmayla ilgili hem ingilizce ogreniyom hemde en bastan anlatiyor.mit universitesinin tahtaya yaziyo her seyi acikliyo daha tam baslamadim ama baslayacam bir gun .

MtHan

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
symbian için yapmak istiyorsan ya java öğren ya da önce python öğrenip pys60 modülünü öğren. Python için en iyi Türkçe kaynak www.istihza.com sitesi. Burdan Python u orta dereceye yakın öğrenebilirsin(tabi kendini geliştirmen de gerekli). Sonra da pys60 yazıp google da aratırsan Türkçe bir forum var bu işlerle ilgili buradan yardım alırsın. İngilizcen varsa zaten daha çabuk kaparsın.

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Bu iş uygulama geliştireceğin platforma göre değişir. Örneğin symbian işletim sistemi için C++, Python, Java kullanabilirsin. Win Mobile, PoketPc için C++, Java, C#, Python kullanabilirsin.

Bu işlere yeni başlıyorsan direkt mobil programlama ile başlama bence. C ve C++ ile biraz altyapı oluşturduktan sonra C++, Java, Python, C# dillerinden bir veya birkaçında kendini geliştirirsin. Tavsiyem C++ ve Java dilleri üzerinde yoğunlaşman. Çünkü her platformda kullanılabilen diller bunlar. Ama başta da dediğim gibi sadece bir platform içinse o platformun destekledikleriyle yola devam etmek mantıklı.

Sword.q

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
arkadaşların hepsi sana 2. aşamayı anlatmıs. öncelikle algoritma geliştirme ve programlamaya giriş adında bir kitap var onu bul oku. programcılık nedir onu bilmen gerekir önce. öyle otur kod yaz değildir programcılık.

kolay gelsin.....

k2ann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üniversitelerin zaman kaybıdır algoritma;) öretilerden ileri gidemezsin..bi program yazılırken eksikleri görülür..öncesinde eksiklerini düşünmek zaman kaybıdır..ne yapmak istediğini bileceksin önce..kod yazmak programcılığın %50 sidir;)