Mobil oyun yapmak için hangi programı tavsiye edersiniz?

hangi oyun motoru?

• Kullanılan toplam oy
    11

Bu konuyu okuyanlar

Mercyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar unreal engine mi ? unity mi? kullanmalıyım?
Neden?
Farkı ne?

Not(Mobil oyun için)

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Unity veya klasik Unreal Engine..Bu arada lutfen open world yap arkadasim Pyun yapmayi ogrenen gidipte Temple Run cakmasi sonsuz kosu oyunu ne vileyim arcade 2d oyunlar filan yapiyor. Amaclarin yuksekse Unreal Engine i kullanman lazm

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Ben her konuda Basic tercih ederim. Ama işin içine oyun girince derleyiciler ücretli oluyor. Henüz yeterli tecrübeye sahip değilken, ücretli bir derleyici (yada tümleşik geliştirme ortamı) satın almak bana mantıklı gelmiyor.

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Unity ağır kalıyor. Bence de Unreal Engine.

Mercyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
c# ve java orta seviye
--- Gönderi Güncellendi ---
2d oyun için grafik ve performans bakımından

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Orta seviye C# yada Java bilen birisi için Unity yada Unreal gereksiz kalır.

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Bu ülkedeki insanlar neden unityi küçümsüyor ben onu anlamış değilim. Inside oyununu hiç oynadınız mı, oyun değil film resmen hatta kitap bile denebilir. Hiç oyun oynamayan ve sevmeyen ben bile oturdum 2-3 saat oynadım, oyun 3 boyutlu bile değil 2.5 boyutlu. Önemli olan kullandığımız araçların yeteneklerinden ziyade hayal gücümüz ve becerilerimizdir. Ülkemizde python desen performansı düşük derler, elin oğlu gelir instagram yapar bununla. Unity de unreal da iyidir, unreal ile daha ince işlemeler yapılabilir ama başlangıç için daha zordur unitye göre. Ayrıca programlamayı iyi bilmek oyun motoru bilmekten daha önemlidir.

Mercyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
oyun motorun grafik üzerin de bir etkisi var mıdır?(Görüntü kalitesini düşürme vb.)?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Bir oyun motoru sadece belirli bir tür veya belirli bir oyun üzerine odaklanmış bir programlama aracı. İşlemi kolaylaştırıyor, çünkü var olan şeyler arasından seçim yapıyorsun ve seçtiğin şeylere var olan işlevler veya var olan özellikler ekliyorsun. Sunulan seçenekler seni uçurabilir da, sınırlayabilir de.

Mahmut4545

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar konuyla alakası yok ama ben ünity le bir oyun üzerindeyim.tıklattığım yere adam konuşlamasını istiyorum.kodu bilen atabilirmi lütfen acil