Vodafone Red Tarife Hırsızlığı

Bu konuyu okuyanlar

Karakuleli96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba,
Vodafonun red tarifelerinden biri olan

10 gb internet
2000 dakka görüşme
1000 sms
Vodafon ve sabit hatlarla ücretsiz görüşme

yi kapsayan paket kullanıyorum. Medeniyetten uzakta çalıştığım için telefon tek arkadaşım ve internet yetmediği için önce 12 TL olan ama sonra 15 TL ye çıkarılan sınırsız ve kotadan düşmeyen Youtube paketi satın aldım ayrıca 5 TL yede yine kotadan düşmeyen TV paketi aldım.

Sorunum şu 10 Gb internet bitince sistem 6 TL karşılığı 500 mb internet yüklüyor ancak üçretsiz ve kotadan düşmemesi gereken youtube 500 mb kotamdan düşürüyor. (Normal zamanda kotamdan düşüyormu anlayamadım orası muamma)

Müşteri hizmetlerini aradım şikayet oluşturdum. Bilgim dışında şikayeti kapatmışlar gerekçede sistemsel sorun yok kullanıcının geri plan uygulamaları ve izlediği youtube reklamları paketten düşüm yapmış olabilirmiş ve vodafonun kendi personeli sistem yetkilisi benim 24 saat açık telefonuma ulaşılamadı diye yalan bir not da düşmüş. Neyse bilgisayar ve internet konusunda eğitimli biri olduğumu söylenen konuları neyin ne kadar harcayabileceğini, söylediklerinin imkansız olduğunu tekrar inceleme için şikayet açılmasını talep ettiğimde ise aynı şikayeti iki defa açamayacaklarını bakıymış bir kayda tekrar işlem açmanın mükerrer sayılacağını söylediler bende böyle bir saçmalık olabiĺirmi çözümlenmemiş ve konu ile ilgili bana bilgi verilmemiş bir durum için tekrar şikayet alamayacakmısınız dediğimde evet aynen öyle diyerek küstahça bir tavırla geçiştirdiler.

Şimdi size sorum şu:
Ben bu konuyu mahkemeye taşıyacam ancak ücretsiz ve internet kodandan düşmemesi gereken youtube nin internet kotamdan yediğini nasıl ıspatlarım.
Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.

osnakli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşlar merhaba,

10 gb internet
2000 dakka görüşme
1000 sms

yi kapsayan paket kullanıyorum. Medeniyetten uzakta çalıştığım için telefon tek arkadaşım ve internet yetmediği için önce 12 TL olan ama sonra 15 TL ye çıkarılan sınırsız ve kotadan düşmeyen Youtube paketi satın aldım ayrıca 5 TL yede yine kotadan düşmeyen TV paketi aldım.

Sorunum şu 10 Gb internet bitince sistem 6 TL karşılığı 500 mb internet yüklüyor ancak üçretsiz ve kotadan düşmemesi gereken youtube 500 mb kotamdan düşürüyor. (Normal zamanda kotamdan düşüyormu anlayamadım orası muamma)

Müşteri hizmetlerini aradım şikayet oluşturdum. Bilgim dışında şikayeti kapatmışlar gerekçede sistemsel sorun yok kullanıcının geri plan uygulamaları ve izlediği youtube reklamları paketten düşüm yapmış olabilirmiş ve vodafonun kendi personeli sistem yetkilisi benim 24 saat açık telefonuma ulaşılamadı diye yalan bir not da düşmüş. Neyse bilgisayar ve internet konusunda eğitimli biri olduğumu söylenen konuları neyin ne kadar harcayabileceğini, söylediklerinin imkansız olduğunu tekrar inceleme için şikayet açılmasını talep ettiğimde ise aynı şikayeti iki defa açamayacaklarını bakıymış bir kayda tekrar işlem açmanın mükerrer sayılacağını söylediler bende böyle bir saçmalık olabiĺirmi çözümlenmemiş ve konu ile ilgili bana bilgi verilmemiş bir durum için tekrar şikayet alamayacakmısınız dediğimde evet aynen öyle diyerek küstahça bir tavırla geçiştirdiler.

Şimdi size sorum şu:
Ben bu konuyu mahkemeye taşıyacam ancak ücretsiz ve internet kodandan düşmemesi gereken youtube nin internet kotamdan yediğini nasıl ıspatlarım.
Böyle şeyler nedense turkcell de olmaz. Kıymet bilinmeli bence. Size de geçmiş olsun. Sizin yerinizde olsam bilişim suçlarına bakan tuttuğunu kopartan bi avukat bulup bunların anasını ağlatırım.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
burada bariz bir problem var senin youtube paketin olmasına ragmen 500mb'tan düşülmüş mağdur olmuşsun.
542'den değil de twitter gibi araçlardan ulaşmayı denedin mi?

Karakuleli96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
burada bariz bir problem var senin youtube paketin olmasına ragmen 500mb'tan düşülmüş mağdur olmuşsun.
542'den değil de twitter gibi araçlardan ulaşmayı denedin mi?
Biraz açıklarmısın nasıl ve hangi adreslerden ulaşabilirim

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Telafondan youtube uygulamasını silin. Geriplan dedikleri o.
Youtube twiter facebook gibi paketleri o sayfaları int tarayıcı ile açtığınız zaman kullanırsınız. Kendi Uygulaması üzerinden girerseniz genel int kullanımı olur.

mustafa229

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok benzer bir olay başıma geldi (vodafone'den en kısa zamanda çıkacam bunu da belirteyim) ben hafta sonu haftalık ek paket yapmıştım pazartesi çarktan bana 1 GB internet geldi ben de gelen hediyeye güvenerek internette takılmaya başladım youtube instagram derken mesaj geldi haftalık paketin %80 interneti kullanılmış diye ben müşteri hizmetlerini aradım bana ilk başta bir sorun olmadığını sonra ısrarla önceden böyle bir sorun yaşamadığımı söyleyince bana yarına kadar mağduriyetimin giderileceğini ve adıma bir dilekçe oluşturulduğunu söyledi . Ertesi gün arayınca herhangi bir hatanın olmadığını ve adıma herhangi bir başvuru yapılmadığını söyledi . ondan sonra onlara biraz bağırıp çağırmamdan sonra en kısa zamanda vodafoneyi terk edeceğimi söyledim

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Vodafone bunu hep yapıyor. En kısa zamanda başka bir operatöre geçin. Vodafone konusunda pek de iç açıcı şeyler duymuyorum.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Arkadaşlar merhaba,

10 gb internet
2000 dakka görüşme
1000 sms

Şimdi size sorum şu:

Mhz den mükerrer kayıt oluşturmazlar ancak sen sosyal medyadan veya opt resmi internet sitesinden şikayet maili atarsan kaydın otomatik olarak oluşur aranmak istediğini belirtirsen seni aramak zorundalar. Bu gibi paketler sıkıntı, bence seni aradıklarında fatura detaylarında sadece youtube bağlantılarını nasıl ayırabileceğini sor(yani internet01,internet02 veya internet 015gibi bir apn olup olmadığını) böylece sen de kontrol etmiş olursun.

Bir de telefon dan veri kısmından baktın mı? Hangi uygulamadan ne kadar veri kullandığına belki sorun yoktur.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Her operatör aynı açıkları kullanır. O YT paketini alırken aktarılan bilgileri veya detaylarını tekrar oku. İlla ki bunu açıklayan bir gerekçe vardır. Senin bütün internetin bitmiş ve YT paketini kullanırken karşına çıkan reklamlar Google reklam ile geldiği için harici olarak şahsi internetinden yiyor. İlla suç duyurusunda bulunacaksan savcılık yoluyla bu kullanım detaylarına ulaşılabilir. Haricinde sadece hangi saat kaç mb kulllanmışsın o gözükür.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Bi arkadaşta aynı sorunu yaşamıştı Vodafone pass uygulamalari 2. Aya geçince denildiği şekilde kullanabilmisti ayrıca 400p üstü kalite ile izlersen normal kotadan gider sürekli 400 p izlemen lazım ve ayrıca reklamlarda normal kotadan gidiyor diye biliyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

Birde internet speed test yapınca mobil 4.5g de ne kadar download ve Upload hızı alıyorsunuz speed test programın ismi benim turkcell de elde ettiğim hız bu acaba 200 Mbps üstü bi hız mi kullanıyorsunuzda ondan mı böyle oluyor sizde bi test yapıp sonucu atın bakalım

A4987222-A3C8-4FDA-9AE8-3D3592EFAD15.jpeg

Son düzenleme:

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Bi arkadaşta aynı sorunu yaşamıştı Vodafone pass uygulamalari 2. Aya geçince denildiği şekilde kullanabilmisti ayrıca 400p üstü kalite ile izlersen normal kotadan gider sürekli 400 p izlemen lazım ve ayrıca reklamlarda normal kotadan gidiyor diye biliyorum

Birde internet speed test yapınca mobil 4.5g de ne kadar download ve Upload hızı alıyorsunuz speed test programın ismi benim turkcell de elde ettiğim hız bu acaba 200 Mbps üstü bi hız mi kullanıyorsunuzda ondan mı böyle oluyor sizde bi test yapıp sonucu atın bakalım

Ekli dosyayı görüntüle 40553
turkcell muhteşem ya. bide ben buna hızlı diyordum.
1526917174790.png

bu arada speed test yaparken internetten gidiyor mu

mutalvar34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
vodafone red pass 20 paketini kullandim en ust paketini kullandim vodafone sistemsel sikintilar mevcut ayni problem bende vardi reklam engelleme programida kullandim youtube videolari 360 seklinde ayarladim yine kotamdan gidiyor kayit actilar nafile sikayet var bunla iligili cok aikayet var hattimi turkcwle tasidim kurtuldum cezasini odeyip ciktim vodafone hatti guzel ama bi sorunun oldu coz cozebilirsen . vodafona telefon cekmyene 300 nufus yerde bedava yerdik gelip kurmadilar

oguzcenk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Ekli dosyayı görüntüle 40553

tövbe yarabbi o nasıl bir upload dır

kartaltibet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Ben de red 20 paketini kullanıyorum ve hiçbir şekilde pass servisleri normal internetimden yemiyor hatta telefonu bilgisayara bağlayıp youtube üzerinden olabilecek en yüksek çözünürlükte (1080p 60fps veya 4k) içerik izlememe rağmen yine de internetimden düşmüyor. Ancak hediye olarak verdikleri internet ise pass servisleri veya normal kullanım fark etmeden hemen tükeniyor. Çekim kalitesine gelince bazı yerlerde iyi bazı yerlerde ise çok kötü hatta çok iyi olduğu yerlerde bile günün akşam saatlerinde çok kötü oluyor tutarsız yani. Şu tarife Turkcellde olsaydı keşke ne iyi olurdu.