MNG Kargo ve Çalışanları

Bu konuyu okuyanlar

bedran.cakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar ben 18.10.2019 tarihinde değeri 6~7 bin lira olan bir kargoyu İzmir Menderesten , İstanbul'a amcaoğlumun ev adresine gönderdim . İsmini bilmediğimiz bir kişi tarafından kargo dağıtıma çıkmadan 19.10.2019 tarihinde şubeden alınmış. Kargo şirketinin suçlu olduğu kesinlikle ortada elimde görüntüler mevcut . Video , fotoğraf mevcut. Kargo şirketini arayıp hakkımı istedigim zamanda telefonlarimi meşgule atıyorlar ve kaç gündür hiç bir şekilde dönüş yapılmadı .Öğrenciyim ve çok mağdurum . Tek güvencem olan bilgisayarım elimden gitti ve ucuz bir cihaz değildi . Sesimi duyurmak hakkımı almak istiyorum lütfen yardımcı olun. Kargo şirketi çalışanları kimlik almadan ve kargoyu adrese teslim etmeden ismini bilmediğimiz bir kişiye teslim etmiş. Birde ses kaydı mevcut .. MNG Kargo ile iletişime geçmek istediğim zaman numaramı meşgule atıyorlar.

Son düzenleyen moderatör:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hocam foruma ve ekşiye yazmak nedir ya anlamadım ilk işin karakola gidip şikayetçi olmak sonra da duruma göre dava ya da thh gözüküyor... İşin için de suç var, dolandırıcılık, hırsızlık...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Konuda görüntüler kişisel ve kurumsal hakları zedeleyici unsurlar içeriyorsa, beyan aksi halde ise suç olur... O yüzden burda veya başka yerde görüntü paylaşmayın, direkt karakola gidiniz. Fotoğrafı siliniz bence...

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Yapacağın tek şey şikayette bulunmak zaten kamera kayıtlarını tutmak zorundalar polis onları kolayca elde eder hakkınızıda fazlasıyla alırsınız değerli bir ürün gönderilecekse ups kargo tercih edün en azından diğerlerinde daha iyi hizmet veriyorlar..

bedran.cakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam foruma ve ekşiye yazmak nedir ya anlamadım ilk işin karakola gidip şikayetçi olmak sonra da duruma göre dava ya da thh gözüküyor... İşin için de suç var, dolandırıcılık, hırsızlık...
Usta gittim gitmez olur muyum.. sesimi duyuramadığımdan burdayım. Bugün savcılığa dilekçe verdim bakalım ne olacak.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Usta gittim gitmez olur muyum.. sesimi duyuramadığımdan burdayım. Bugün savcılığa dilekçe verdim bakalım ne olacak.
Attığın foto suç unsuru olarak hakkında delil şeklinde kullanılabilir, onun için kesin bir hüküm mahkemeden çıkmadıkça silmelisin. Dikkatli olmalısın, mng kargo da sana bu konuda dava açabilir...

bedran.cakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konuda görüntüler kişisel ve kurumsal hakları zedeleyici unsurlar içeriyorsa, beyan aksi halde ise suç olur... O yüzden burda veya başka yerde görüntü paylaşmayın, direkt karakola gidiniz. Fotoğrafı siliniz bence...
Sizce kalmalı mı bu fotoğraf burda kaldırmalı mıyım?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
"forumlar" sekmesinden çevrimiçi yöneticiler kısmından biri ile konuşma başlat seçeneğini seçiniz.

bedran.cakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Emniyete gidip şikayetçi olmak varken burada hakkını araman yanlış. Konu görüntüler ile.savciya taşınmalı.
Hakkımı aramak değil de sesimi duyurmak amacım. Kargo şirketinde şikayet oluşturdum 24 veya 48 saat içerisinde geri dönüş yapılacak dediler yapılmadı. Arıyorum meşgule atıyorlar falan.. bende buraya yazmak istedim belki birşeyler söylemek isteyen olur.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Burada şikayet babında konu açmakta bi sorun yok ama dikkatli olunması gereken nokta başkaları için korunması gereken konu dışı kişisel veya kurumsal haklara saygısızlık olmaması... Burda çok büyük şirketlere çok güzel (!) eleştiriler yöneltebiliyoruz yoksa ?

bedran.cakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Burada şikayet babında konu açmakta bi sorun yok ama dikkatli olunması gereken nokta başkaları için korunması gereken konu dışı kişisel veya kurumsal haklara saygısızlık olmaması... Burda çok büyük şirketlere çok güzel (!) eleştiriler yöneltebiliyoruz yoksa ?
peki sizce bir haber kanalına durumu anlatıp ihbar etmelimiyim adamlar bana geri dönüş yapmıyor çünkü

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Kargo şirketleri böyle olayları çok yapıyor. Benim bir tanıdığım türkiye de aklınıza gelen bütün kargo şireketlerin de çalıştı UPS hariç. Adamın evi resmen elektronik ürün eşya malzeme dolu. Bir kere kargo patlattık içinden kutuların içinde 10'ar 10'ar paketlenmiş İphone cihazlar var falan diyordu 4 kişilermiş her kutuyu eşit dağıtmışlar kişi başı 10 İphone cihaz yapıyor ikisini kendine almış biri eşine diğeri kendine geri kalan 8 tanesini de satmışlar bana böyle demişti daha çok var böyle. Kargo bize gelir alıcı kişi gelmezse patlatıyoruz alıyoruz biz diyordu. Kargocular kadar zengini yoktur bunu bilin. Adam resmen anlatıyor böyle bende dinliyorum şaşırdım resmen. Evinde ne ararsanız var adamın. Şuan ne yapıyor hala kargocu mu bilmiyorum ama böyle kargocuları görünce sülalelerini anıyorum :)

Hocam bence bütün haber kanallarının whatsapp ihbar hattına atın ne varsa yazın baya baya onlar mutlaka paylaşırlar kargo şirketi bence sizin ürünü patlatmış orada çalışan biri almıştır yada onların tanıdığı biridir çünkü adı sanı belli olmayan biri nasıl gelipte senin ürününü alıp gidiyor? Bence haber kanallarına yollayın. Telefonumu açmıyorlar diyorsunuz bu da onların yaptığına yada yataklı ettiğinin kanıtıdır. Suçun yoksa adamın telefonunu açar cevap verirsin onu da yapmıyorlar size. Hiç beklemeyin derim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kargo şirketleri böyle olayları çok yapıyor. Benim bir tanıdığım türkiye de aklınıza gelen bütün kargo şireketlerin de çalıştı UPS hariç. Adamın evi resmen elektronik ürün eşya malzeme dolu. Bir kere kargo patlattık içinden kutuların içinde 10'ar 10'ar paketlenmiş İphone cihazlar var falan diyordu 4 kişilermiş her kutuyu eşit dağıtmışlar kişi başı 10 İphone cihaz yapıyor ikisini kendine almış biri eşine diğeri kendine geri kalan 8 tanesini de satmışlar bana böyle demişti daha çok var böyle. Kargo bize gelir alıcı kişi gelmezse patlatıyoruz alıyoruz biz diyordu. Kargocular kadar zengini yoktur bunu bilin. Adam resmen anlatıyor böyle bende dinliyorum şaşırdım resmen. Evinde ne ararsanız var adamın. Şuan ne yapıyor hala kargocu mu bilmiyorum ama böyle kargocuları görünce sülalelerini anıyorum :)

Hocam bence bütün haber kanallarının whatsapp ihbar hattına atın ne varsa yazın baya baya onlar mutlaka paylaşırlar kargo şirketi bence sizin ürünü patlatmış orada çalışan biri almıştır yada onların tanıdığı biridir çünkü adı sanı belli olmayan biri nasıl gelipte senin ürününü alıp gidiyor? Bence haber kanallarına yollayın. Telefonumu açmıyorlar diyorsunuz bu da onların yaptığına yada yataklı ettiğinin kanıtıdır. Suçun yoksa adamın telefonunu açar cevap verirsin onu da yapmıyorlar size. Hiç beklemeyin derim.
Vay be , demek bunun da yolu buymuş :( Onun için bu kargo çalışanları kargolar ile futbol maçı yapar gibi muamelede bulunuyolarmış...

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Vay be , demek bunun da yolu buymuş :( Onun için bu kargo çalışanları kargolar ile futbol maçı yapar gibi muamelede bulunuyolarmış...

Hocam bu şahıs ile bayadır görüşmüyorum ama kargodan arakladığı ürünleri satarak kendine iyi kötü altına araba çektiğini hatırlıyorum hiç abartmıyorum her ay rahat 2-3 tane arabayla geliyordu önceki noldu diye sorunca ya onu sattık bunu aldık onun sorunu vardı falan filan diyordu bu kadar parayı nerden bulduğu da belli :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hocam bu şahıs ile bayadır görüşmüyorum ama kargodan arakladığı ürünleri satarak kendine iyi kötü altına araba çektiğini hatırlıyorum hiç abartmıyorum her ay rahat 2-3 tane arabayla geliyordu önceki noldu diye sorunca ya onu sattık bunu aldık onun sorunu vardı falan filan diyordu bu kadar parayı nerden bulduğu da belli :)
E yani 10 tane ayfon satsa basit bir araba ikinci el alır, 50 tane daha satsa ev alır :D Her biri 5000 tl ise 250.000 tl ye alınacak çok güzel köy evleri var...
Hocam aslında sırf buna özel konu açmalı, kargo çalışanları ve kargo şirketlerinin yaptığı usulsüzce işler, hırsızlıklar, dolandırıcılıklar diye...

bedran.cakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ya usta şimdi biz öğrenciyiz burda dolandırılacak son kişileriz. Dişimizden tırnağımızdan biriktirip aldık o bilgisayarı.. Kargo şirketinin bu şekilde kimlik görmeden cihazı vermesi akıllarda soru işareti bırakıyor. Kargo şirketi çalışanının onlarla iş birliği yaptığını da düşünmüyor değilim.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Geçen gün bir tane kargom geldi, 60mt2 dükkan içerisinde kargoyu bulamadılar. Birde düşünün büyük bir şehir içerisinde bir tane apartman bulacaklar..

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Aras Kargo ile anlaşmam mevcut. Fiyat çok iyi bir fiyat yazmıyayım burada.. :)

Fiyatı devletin kilo hesabı üzerinden resmi olarak koyması lazım diye düşünüyorum. Halbuki bu şirketlerde kesinlikle bir standart yok. Geçenlerde Ardahandan bir kolim geldi, 51 lira ücret aldılar. Halbuki bu anlaşmalı fiyatıymış, anlaşmalı olmasaymış 80 lira civarı bir ücret tahakkuk edebilirmiş dediler. Bundan bir iki ay evvel bu miktara yakın bir koliye 22 lira ödemiştim. Benim bu adamlara kesinlikle bir inancım kalmadı vesselam.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Fiyatı devletin kilo hesabı üzerinden resmi olarak koyması lazım diye düşünüyorum. Halbuki bu şirketlerde kesinlikle bir standart yok. Geçenlerde Ardahandan bir kolim geldi, 51 lira ücret aldılar. Halbuki bu anlaşmalı fiyatıymış, anlaşmalı olmasaymış 80 lira civarı bir ücret tahakkuk edebilirmiş dediler. Bundan bir iki ay evvel bu miktara yakın bir koliye 22 lira ödemiştim. Benim bu adamlara kesinlikle bir inancım kalmadı vesselam.
Sayın hocam, benim gönderilerim kağıt olduğu için desi hesabı yapılmıyor. A4 boyutunu geçmiyor. Onun için o kadar uçuk rakamlar ödemiyorum, ancak poşet gönderimi sanırım 20 TL ve üzeri diye biliyorum.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Ben hiç birini sevmiyorum PTT Kargo iyi diyorlar hiç denemedim ama onun hakkında da açılan kötü konular yorumlar okumuştum. Burası türkiye herşey olabiliyor.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
PTT kargo özelleşse de hala devlet zihniyeti ile çalışıyor. Belki diğerlerinden daha ucuz ve uygun fiyatlara taşıyor olsalar da süre olarak diğerlerinden biraz daha geç getirdiklerini duymuştum.

Alp Duran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23

Kargo sistemine acilen güvenli bir çözüm bulunmalı.