MNG Kargo ve Çalışanları

Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Kargo sistemine acilen güvenli bir çözüm bulunmalı.

Aynen çok haklısınız. Arkadaşımda böyle bir durum yaşamıştı hatta yeni geldi aklıma. Sıfır aldığı ekran kartını sattı kargo ile yolladı alıcı kişi aradı kargo gelmedi hala diye adam havale yapmış hesaba haklı olarak soruyor aradan 3-4 gün geçmiş hala kargo yok ortalıkta. Arkadaşım araştırıyor gidiyor kargo şirketine verdiği şubeye falan bakıyorlar ediyorlar aynı bu arkadaşın yaşadığı gibi birisi geliyor alıyor ekran kartını çıkıyor gidiyor şubeden. Havale gelen parayı da geri yollamak zorunda kaldı ve ekran kartı da gitti. Bayağı uğraşmıştı ama bulamadı kim olduğunu. Onun için satış yaparken elden yapıyor artık o günden sonra bir kere bile kargo ile ürün yolladığını hatırlamıyorum. Dediğiniz gibi bu kargo şirketlerine ciddi şeyler yapmaları lazım adamlar resmen boş bulmuş meydanı.

bedran.cakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynen çok haklısınız. Arkadaşımda böyle bir durum yaşamıştı hatta yeni geldi aklıma. Sıfır aldığı ekran kartını sattı kargo ile yolladı alıcı kişi aradı kargo gelmedi hala diye adam havale yapmış hesaba haklı olarak soruyor aradan 3-4 gün geçmiş hala kargo yok ortalıkta. Arkadaşım araştırıyor gidiyor kargo şirketine verdiği şubeye falan bakıyorlar ediyorlar aynı bu arkadaşın yaşadığı gibi birisi geliyor alıyor ekran kartını çıkıyor gidiyor şubeden. Havale gelen parayı da geri yollamak zorunda kaldı ve ekran kartı da gitti. Bayağı uğraşmıştı ama bulamadı kim olduğunu. Onun için satış yaparken elden yapıyor artık o günden sonra bir kere bile kargo ile ürün yolladığını hatırlamıyorum. Dediğiniz gibi bu kargo şirketlerine ciddi şeyler yapmaları lazım adamlar resmen boş bulmuş meydanı.
Kesinlikle öyledir ne derseniz haklısınız hocam. Bir çözüm bulunmalı bir güvelik getirilmeli insanlar mağdur olmamalı.. en azından kargomuz sigortalı gidiyor diye içimiz rahat ama yine adamı mağdur ediyorlar .. beni bugün arayıp kargoyu alıp giden adamla alakanız var mı diye soruyorlar.. ya böyle birşey var mı ya. Sen götür kargomu kimlik felan hicbirsey almadan adamın birine teslim et sonra gel bana bunu söyle. Ya ne olursa olsun olay ne şekilde olmuş olursa olsun ister hata bende isterse amcaoglumda olsun ki öyle birşeyde yok.. ama yinede kimlik vs. Göstermeden siz nasıl verirsiniz bu kargoyu ya hicbirsey anlamadım gitti . Hâlen daha benim mağduruyetimi gidereceginize boş beleş sorular soruyosunuz.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Kesinlikle öyledir ne derseniz haklısınız hocam. Bir çözüm bulunmalı bir güvelik getirilmeli insanlar mağdur olmamalı.. en azından kargomuz sigortalı gidiyor diye içimiz rahat ama yine adamı mağdur ediyorlar .. beni bugün arayıp kargoyu alıp giden adamla alakanız var mı diye soruyorlar.. ya böyle birşey var mı ya. Sen götür kargomu kimlik felan hicbirsey almadan adamın birine teslim et sonra gel bana bunu söyle. Ya ne olursa olsun olay ne şekilde olmuş olursa olsun ister hata bende isterse amcaoglumda olsun ki öyle birşeyde yok.. ama yinede kimlik vs. Göstermeden siz nasıl verirsiniz bu kargoyu ya hicbirsey anlamadım gitti . Hâlen daha benim mağduruyetimi gidereceginize boş beleş sorular soruyosunuz.

Hocam şikayetçi oldunuz mu siz? Haber kanallarına ulaştınız mı?

Alp Duran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Ekşi ve dh foruma yaz hocam .
Forum sitelerinde ne yapacak hemşerim. Tüketici mahkemesine gitsin, avukata, bilirkişiye gerekirse kargonun genel müdürlüğüne gidip hakkını arayacak. Maddi açıdan önemli bir boyutta olmayan kargolar kaybolduğu zaman genellikle bir kaç gün peşine düşerler sonra bir yerlerde kayboldu diye üstelemezler ama bu kargo yanlış alıcıya gittiyse veya şubede duruyorsa elbet ortaya çıkar ama çalındığı zaman bu pek mümkün değil.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Bu tarz değerli kargolarda nadirde olsa kargocular kendi aralarında anlaşıyor. 1-2 kişide görmüştüm adamın kargosunu başka kişi teslim alıyor sonra ürünü kargoda çalışan ve teslim eden elemanla bölüşüyorlar. Poliste olayın peşine düşmüyor zaten. Firmaların kalitesi şubeye göre değişse de müşteri memnuniyetini genele oturtabilen firma yok maalesef. HepsiExpress güzel çalışıyor o da çok kısıtlı yerlerde hizmet veriyor.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Son 1 haftadır kargo işleriyle uğraşıp duruyorum, prosedürler doğru işlenirse hırsızlık yapılması mümkün değil. Ürünü teslim alan kişinin tc kimlik numarası, adresi vs. alınmamış mı? Alınmadıysa veya doğru değilse senin kargo ile ilgilenen şube çalışanları da bu işin içindedir. Kanunlar gereği alıcı ve gönderici için kimlik tespiti yapılmak zorundadır, eğer doğru yapılmamışsa konuyu yargıya taşıyıp(adalet sağlanırsa) zararını giderebilirsin.

a) Alıcı gerçek (birey, şahıs) kişi ise:
• Adı – Soyadı
• Açık adres bilgileri
• T.C. Kimlik numarası
• Kimlik tespiti
• İmza
b)Alıcı tüzel (şirket) kişi ise:
• Yetkili kişinin Adı – Soyadı
• T.C. Kimlik numarası
• Kaşe ve İmza
• Kargoyu tüzel kişi adına teslim alacak kişi alıcı tarafından yetkilendirilmiş -yetki belgesi sahibi- olmalıdır.
• Kargo teslimi sırasında zimmet listesi üzerine ”Kimliği kayıtlarımızda mevcuttur” notu düşülür ve adı ve soyadı yazdırılarak imza karşılığında kargo teslim edilir. Yetki belgelerinin 6 ayda bir güncellenmesi gerekmektedir.
• Kargo alıcısı veya alıcı adına yetkili kişi yabancı uyruklu ise, pasaport numarası, uluslararası geçerliliği olan muadili belge numarası veya T.C yetkili mercilerinde verilmiş kimliği tespite yarayan belge numarası alınır, adı-soyadı yazdırılarak imza atılır ve kargo teslim edilir.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Forum sitelerinde ne yapacak hemşerim. Tüketici mahkemesine gitsin, avukata, bilirkişiye gerekirse kargonun genel müdürlüğüne gidip hakkını arayacak. Maddi açıdan önemli bir boyutta olmayan kargolar kaybolduğu zaman genellikle bir kaç gün peşine düşerler sonra bir yerlerde kayboldu diye üstelemezler ama bu kargo yanlış alıcıya gittiyse veya şubede duruyorsa elbet ortaya çıkar ama çalındığı zaman bu pek mümkün değil.
Reis oralarda sosyal medya gücü var . Konu ünlü olunca direk iletişime geçiyorlar korkudan .

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bana kalırsa kesin kargo şirketinde çalışanların işi bu belki de orda çalışan pc'den anlayan birisi baktı pahalı birşey alıcı gibi geldi dükkana aldı gitti çünkü şuan ben gitsem bana vermezler mesela kargoyu öyle düşünün bir de.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,257
Aslına bakılacak olursak bu tamamen bulunduğunuz ilin çalışanları ve en başta işletme müdüründen kaynaklanan bir durum. Eğer işletme müdüründe iş yoksa çalışanlarında da bir o kadar iş olmuyor. Ne demişler "Balık baştan kokar." tamamen o misal. Genelleme yapmamak lazım.

Size göre PTT Kargo çok iyi olabilir, ancak benim bulunduğum ilde PTT Kargo evde olsanız dahi kapınızı çalmadan kağıt yapıştırıp gidiyor. "Geldik, evde yoktunuz. Kargonuzu şubemizden alınız." gibisinden bir yazı ile çekip gidiyor. Arıyorsun arkadaş kapıyı çalmadın diyorsun yok efendim çaldık siz duymamış olabilirsiniz. Yok daha neler.. :)

Kargo şirketlerinin tamamen çalışanlarında olan bir durum söz konusu..

Alp Duran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Aslına bakılacak olursak bu tamamen bulunduğunuz ilin çalışanları ve en başta işletme müdüründen kaynaklanan bir durum. Eğer işletme müdüründe iş yoksa çalışanlarında da bir o kadar iş olmuyor. Ne demişler "Balık baştan kokar." tamamen o misal. Genelleme yapmamak lazım.

Size göre PTT Kargo çok iyi olabilir, ancak benim bulunduğum ilde PTT Kargo evde olsanız dahi kapınızı çalmadan kağıt yapıştırıp gidiyor. "Geldik, evde yoktunuz. Kargonuzu şubemizden alınız." gibisinden bir yazı ile çekip gidiyor. Arıyorsun arkadaş kapıyı çalmadın diyorsun yok efendim çaldık siz duymamış olabilirsiniz. Yok daha neler.. :)

Kargo şirketlerinin tamamen çalışanlarında olan bir durum söz konusu..
özel kargo firma çalışanlarının yaptığı hırsızlıktan iyidir bence
fakat bu iş tamamen çalışan personelde bitiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bana kalırsa kesin kargo şirketinde çalışanların işi bu belki de orda çalışan pc'den anlayan birisi baktı pahalı birşey alıcı gibi geldi dükkana aldı gitti çünkü şuan ben gitsem bana vermezler mesela kargoyu öyle düşünün bir de.
bir düzmece oyunu olduğu ortada zaten.
sıradan birisi gelip bu kargo benim bana verin deyip alamaz. dağ başı mı burası ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

PTT kargo özelleşse de hala devlet zihniyeti ile çalışıyor. Belki diğerlerinden daha ucuz ve uygun fiyatlara taşıyor olsalar da süre olarak diğerlerinden biraz daha geç getirdiklerini duymuştum.
ptt geç getirir, kapıya yazı bırakıp gider ama emin olun kargonuz başkasının eline geçmez.

Son düzenleme:

bedran.cakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Instagram: bedran.cakar
Gönderi olarak paylaştım yorum ve desteğe ihtiyacım var.
SAYGILARIMLA!