MNG Kargo ve Çalışanları

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

bedran.cakar

Üyecik
Merhabalar ben 18.10.2019 tarihinde değeri 6~7 bin lira olan bir kargoyu İzmir Menderesten , İstanbul'a amcaoğlumun ev adresine gönderdim . İsmini bilmediğimiz bir kişi tarafından kargo dağıtıma çıkmadan 19.10.2019 tarihinde şubeden alınmış. Kargo şirketinin suçlu olduğu kesinlikle ortada elimde görüntüler mevcut . Video , fotoğraf mevcut. Kargo şirketini arayıp hakkımı istedigim zamanda telefonlarimi meşgule atıyorlar ve kaç gündür hiç bir şekilde dönüş yapılmadı .Öğrenciyim ve çok mağdurum . Tek güvencem olan bilgisayarım elimden gitti ve ucuz bir cihaz değildi . Sesimi duyurmak hakkımı almak istiyorum lütfen yardımcı olun. Kargo şirketi çalışanları kimlik almadan ve kargoyu adrese teslim etmeden ismini bilmediğimiz bir kişiye teslim etmiş. Birde ses kaydı mevcut .. MNG Kargo ile iletişime geçmek istediğim zaman numaramı meşgule atıyorlar.

Son düzenleyen moderatör:

PARAzitCELL

Dekan
Konuda görüntüler kişisel ve kurumsal hakları zedeleyici unsurlar içeriyorsa, beyan aksi halde ise suç olur... O yüzden burda veya başka yerde görüntü paylaşmayın, direkt karakola gidiniz. Fotoğrafı siliniz bence...

Logithx

Profesör
Yapacağın tek şey şikayette bulunmak zaten kamera kayıtlarını tutmak zorundalar polis onları kolayca elde eder hakkınızıda fazlasıyla alırsınız değerli bir ürün gönderilecekse ups kargo tercih edün en azından diğerlerinde daha iyi hizmet veriyorlar..

bedran.cakar

Üyecik
Hocam foruma ve ekşiye yazmak nedir ya anlamadım ilk işin karakola gidip şikayetçi olmak sonra da duruma göre dava ya da thh gözüküyor... İşin için de suç var, dolandırıcılık, hırsızlık...
Usta gittim gitmez olur muyum.. sesimi duyuramadığımdan burdayım. Bugün savcılığa dilekçe verdim bakalım ne olacak.

PARAzitCELL

Dekan
Usta gittim gitmez olur muyum.. sesimi duyuramadığımdan burdayım. Bugün savcılığa dilekçe verdim bakalım ne olacak.
Attığın foto suç unsuru olarak hakkında delil şeklinde kullanılabilir, onun için kesin bir hüküm mahkemeden çıkmadıkça silmelisin. Dikkatli olmalısın, mng kargo da sana bu konuda dava açabilir...

bedran.cakar

Üyecik
Konuda görüntüler kişisel ve kurumsal hakları zedeleyici unsurlar içeriyorsa, beyan aksi halde ise suç olur... O yüzden burda veya başka yerde görüntü paylaşmayın, direkt karakola gidiniz. Fotoğrafı siliniz bence...
Sizce kalmalı mı bu fotoğraf burda kaldırmalı mıyım?

PARAzitCELL

Dekan
"forumlar" sekmesinden çevrimiçi yöneticiler kısmından biri ile konuşma başlat seçeneğini seçiniz.

bedran.cakar

Üyecik
Emniyete gidip şikayetçi olmak varken burada hakkını araman yanlış. Konu görüntüler ile.savciya taşınmalı.
Hakkımı aramak değil de sesimi duyurmak amacım. Kargo şirketinde şikayet oluşturdum 24 veya 48 saat içerisinde geri dönüş yapılacak dediler yapılmadı. Arıyorum meşgule atıyorlar falan.. bende buraya yazmak istedim belki birşeyler söylemek isteyen olur.

PARAzitCELL

Dekan
Burada şikayet babında konu açmakta bi sorun yok ama dikkatli olunması gereken nokta başkaları için korunması gereken konu dışı kişisel veya kurumsal haklara saygısızlık olmaması... Burda çok büyük şirketlere çok güzel (!) eleştiriler yöneltebiliyoruz yoksa 😇

bedran.cakar

Üyecik
Burada şikayet babında konu açmakta bi sorun yok ama dikkatli olunması gereken nokta başkaları için korunması gereken konu dışı kişisel veya kurumsal haklara saygısızlık olmaması... Burda çok büyük şirketlere çok güzel (!) eleştiriler yöneltebiliyoruz yoksa 😇
peki sizce bir haber kanalına durumu anlatıp ihbar etmelimiyim adamlar bana geri dönüş yapmıyor çünkü

The Undertaker

Profesör
Kargo şirketleri böyle olayları çok yapıyor. Benim bir tanıdığım türkiye de aklınıza gelen bütün kargo şireketlerin de çalıştı UPS hariç. Adamın evi resmen elektronik ürün eşya malzeme dolu. Bir kere kargo patlattık içinden kutuların içinde 10'ar 10'ar paketlenmiş İphone cihazlar var falan diyordu 4 kişilermiş her kutuyu eşit dağıtmışlar kişi başı 10 İphone cihaz yapıyor ikisini kendine almış biri eşine diğeri kendine geri kalan 8 tanesini de satmışlar bana böyle demişti daha çok var böyle. Kargo bize gelir alıcı kişi gelmezse patlatıyoruz alıyoruz biz diyordu. Kargocular kadar zengini yoktur bunu bilin. Adam resmen anlatıyor böyle bende dinliyorum şaşırdım resmen. Evinde ne ararsanız var adamın. Şuan ne yapıyor hala kargocu mu bilmiyorum ama böyle kargocuları görünce sülalelerini anıyorum :)

Hocam bence bütün haber kanallarının whatsapp ihbar hattına atın ne varsa yazın baya baya onlar mutlaka paylaşırlar kargo şirketi bence sizin ürünü patlatmış orada çalışan biri almıştır yada onların tanıdığı biridir çünkü adı sanı belli olmayan biri nasıl gelipte senin ürününü alıp gidiyor? Bence haber kanallarına yollayın. Telefonumu açmıyorlar diyorsunuz bu da onların yaptığına yada yataklı ettiğinin kanıtıdır. Suçun yoksa adamın telefonunu açar cevap verirsin onu da yapmıyorlar size. Hiç beklemeyin derim.

PARAzitCELL

Dekan
Kargo şirketleri böyle olayları çok yapıyor. Benim bir tanıdığım türkiye de aklınıza gelen bütün kargo şireketlerin de çalıştı UPS hariç. Adamın evi resmen elektronik ürün eşya malzeme dolu. Bir kere kargo patlattık içinden kutuların içinde 10'ar 10'ar paketlenmiş İphone cihazlar var falan diyordu 4 kişilermiş her kutuyu eşit dağıtmışlar kişi başı 10 İphone cihaz yapıyor ikisini kendine almış biri eşine diğeri kendine geri kalan 8 tanesini de satmışlar bana böyle demişti daha çok var böyle. Kargo bize gelir alıcı kişi gelmezse patlatıyoruz alıyoruz biz diyordu. Kargocular kadar zengini yoktur bunu bilin. Adam resmen anlatıyor böyle bende dinliyorum şaşırdım resmen. Evinde ne ararsanız var adamın. Şuan ne yapıyor hala kargocu mu bilmiyorum ama böyle kargocuları görünce sülalelerini anıyorum :)

Hocam bence bütün haber kanallarının whatsapp ihbar hattına atın ne varsa yazın baya baya onlar mutlaka paylaşırlar kargo şirketi bence sizin ürünü patlatmış orada çalışan biri almıştır yada onların tanıdığı biridir çünkü adı sanı belli olmayan biri nasıl gelipte senin ürününü alıp gidiyor? Bence haber kanallarına yollayın. Telefonumu açmıyorlar diyorsunuz bu da onların yaptığına yada yataklı ettiğinin kanıtıdır. Suçun yoksa adamın telefonunu açar cevap verirsin onu da yapmıyorlar size. Hiç beklemeyin derim.
Vay be , demek bunun da yolu buymuş :( Onun için bu kargo çalışanları kargolar ile futbol maçı yapar gibi muamelede bulunuyolarmış...

The Undertaker

Profesör
Vay be , demek bunun da yolu buymuş :( Onun için bu kargo çalışanları kargolar ile futbol maçı yapar gibi muamelede bulunuyolarmış...
Hocam bu şahıs ile bayadır görüşmüyorum ama kargodan arakladığı ürünleri satarak kendine iyi kötü altına araba çektiğini hatırlıyorum hiç abartmıyorum her ay rahat 2-3 tane arabayla geliyordu önceki noldu diye sorunca ya onu sattık bunu aldık onun sorunu vardı falan filan diyordu bu kadar parayı nerden bulduğu da belli :)

stat counter