Mintegral Virüsü ( Kaan N2 )

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Gökhan.1907

Üyecik
Ben Başarıya e-posta attım bana bu yazıyı gönderdiler

Merhaba,

Yeni bir yazılım versiyonu üzerinde çalışıyoruz. Yakında FOTA dan bir güncelleme yayınlayarak konuyu çözüme kavuşturacağız.

Bu süre içerisinde Malwarebytes ve Ccleaner uygulamalarını bir arada kullanarak bu rahatsız edici uygulamaların telefona gelmesini önleyebilirsiniz. Gelmeye teşebbüs etse bile yakalanacak ve telefonunuzda reklam açılmayacaktır.

Aşağıda önereceklerim;

1-Malwarebytes antivirüs uygulamasını telefonunuza yükleyiniz.(yükledikten sonra tarama yaptırmayınız- daha sonra aşağıda dördüncü adıma geldiğimizde tarama yapacağız)
2-Cleaner uygulamasını da yükleyiniz. (Cleaner ı sadece yükleyiniz ve aşağıdaki beşinci adımı bekleyiniz.)
3-Ayarlar-uygulamalar’dan mmigroup un içine girip ön bellek verilerini sıfırlayınız. (Telefonunuzda başka uygulama , mesela H5 plugin veya mintegral varsa aynı şekilde ön bellek verilerini ve verileri temizle yapınız)
4-Malwarebytes ile tam tarama yaparak uygulamayı kaldırınız.
5-Ccleaner ile derin dosya analizi yaptırınız.
6-Telefonunuzu restart ediniz.

Bundan sonra mmigroup veya başka bir rahatsız edici uygulama gelmek istese bile gelemeyecektir. Artık reklam da açılmayacaktır. (Malwarebytes ı gerçek zamanlı koruma yapacak şekilde çalıştırınız.)

Biz konuyu çözüme bağlamak için daha önce de belirttiğim üzere ilgili paydaşlar ile birlikte çalışıyoruz. Sona yaklaştığımızı bilmenizi isterim.

Ekli dosyalar

omer-raif

Üyecik
Kaan n2'nin orijinali gigaset gs370 android 8.1 güncellemesini almış, belki bi ihtamal kaan n2 yede gelir. Virüsler içinde ben malwarebytes uygulamasını kurdum playstore dan iş görüyor 😉
Kaan n2 nin orjinali gigaset s370 değil.Şayet telefonu kapatıp ses açma ve kısma tuşlarına aynı anda basarak telefonu açarsanız anlarsınız :D

omer-raif

Üyecik
Ben e-posta attım bana bunu dediler

Merhaba,

Yeni bir yazılım versiyonu üzerinde çalışıyoruz. Yakında FOTA dan bir güncelleme yayınlayarak konuyu çözüme kavuşturacağız.

Bu süre içerisinde Malwarebytes ve Ccleaner uygulamalarını bir arada kullanarak bu rahatsız edici uygulamaların telefona gelmesini önleyebilirsiniz. Gelmeye teşebbüs etse bile yakalanacak ve telefonunuzda reklam açılmayacaktır.

Aşağıda önereceklerim;

1-Malwarebytes antivirüs uygulamasını telefonunuza yükleyiniz.(yükledikten sonra tarama yaptırmayınız- daha sonra aşağıda dördüncü adıma geldiğimizde tarama yapacağız)
2-Cleaner uygulamasını da yükleyiniz. (Cleaner ı sadece yükleyiniz ve aşağıdaki beşinci adımı bekleyiniz.)
3-Ayarlar-uygulamalar’dan mmigroup un içine girip ön bellek verilerini sıfırlayınız. (Telefonunuzda başka uygulama , mesela H5 plugin veya mintegral varsa aynı şekilde ön bellek verilerini ve verileri temizle yapınız)
4-Malwarebytes ile tam tarama yaparak uygulamayı kaldırınız.
5-Ccleaner ile derin dosya analizi yaptırınız.
6-Telefonunuzu restart ediniz.

Bundan sonra mmigroup veya başka bir rahatsız edici uygulama gelmek istese bile gelemeyecektir. Artık reklam da açılmayacaktır. (Malwarebytes ı gerçek zamanlı koruma yapacak şekilde çalıştırınız.)

Biz konuyu çözüme bağlamak için daha önce de belirttiğim üzere ilgili paydaşlar ile birlikte çalışıyoruz. Sona yaklaştığımızı bilmenizi isterim.
Aynısını bana 2hafta önce atmışlardı yeni güncelleme ile ennalttaki iki çin li uygulamayı kaldiracaklar

Winson

Üyecik
Merhabalar kullandığnız telefon zaten başlı başına bir sorun yani bir diğer adı sorun olmalıymış cihazın. Size tavsiyem elden verin onu iyi bir fiyata alan olursa başka bir cihaz alın 2.el temiz olarak sağlam cihazlar alabilirsiniz mesela.

iNestle

Üyecik
NOKIA geri döndü haberin yok heralde HTC'yi hiç mi duymadın?
Nokia HTC boş telefon HTC Rusiyanın , Ben Azerbaycanlıyım Rusiyaya Giden Amcalarım var ordan biliyom nasıl telefon olduğu kullandığımda oldu (test amaçlı) HTC Nokia bunlar boş telefon! Huawei Lenovo ZTE Xiaomi iyidir... Samsung pahalı olduğundan tavsiyem yok iPhone Cep Yakıyor

Can1kl

Üyecik
Merhabalar. Şöyle bir durum oldu bende ve hala devam ediyor. O verilen apkları kurdum konu kapandı diyordum falan 2 gündür ekrana reklam geliyor ama hiçbir uygulamaya bağlı değil. Hangi programdan geldiği belli olmuyor herşeyi sildim telefonda ön bellekleri temizledim ama hala devam ediyor. Bilgisi olan var mı?

Can1kl

Üyecik
Merhabalar. Şöyle bir durum oldu bende ve hala devam ediyor. O verilen apkları kurdum konu kapandı diyordum falan 2 gündür ekrana reklam geliyor ama hiçbir uygulamaya bağlı değil. Hangi programdan geldiği belli olmuyor herşeyi sildim telefonda ön bellekleri temizledim ama hala devam ediyor. Bilgisi olan var mı?
çıldırdım çıldırıcam resmen 3 dakikada bir ekrana reklam geliyor ve sadece kapat işareti var herhangi bir uygulamaya bağlı değil gibi. Delirtiyor şuan beni

Can1kl

Üyecik
Sabah uyandığımda osearch adında bi APK yüklenmiş chromeda otomatik sayfa falan açıyor sanırım yeni bir virüsumuz daha oldu geçmiş olsun cümleten

omer-raif

Üyecik
Sabah uyandığımda osearch adında bi APK yüklenmiş chromeda otomatik sayfa falan açıyor sanırım yeni bir virüsumuz daha oldu geçmiş olsun cümleten
lütfen google play storedan apk çıkarıcı uygulumasını inririp o reklam virüsü uygulamanın apksını çıkartın . Ardından bır upload sitesine yükleyip linkini bırakın cevp verdiğiniz gün size geri dönüş yaparım o uygulamayıda bitirelim

Can1kl

Üyecik
lütfen google play storedan apk çıkarıcı uygulumasını inririp o reklam virüsü uygulamanın apksını çıkartın . Ardından bır upload sitesine yükleyip linkini bırakın cevp verdiğiniz gün size geri dönüş yaparım o uygulamayıda bitirelim
tamamdır tekrar yüklendiğinde dediğinizi yaparım hemen. Benim anlamadığım şuan çıkmaya başlayan reklamlar hiçbir uygulamaya bağlı değil telefonun herhangi bir tuşuna basınca kapanıyor göremiyorum neyden kaynaklı olduğunu bu çok garibime gitti. Bizim göremediğimiz bir apk gizliden yüklenmiş olabilirmi acaba?

Can1kl

Üyecik
Az önce sürekli ekrana gelen reklamin kaynağini buldum. Google play de
"Pdf Reader - Pdf Viewer"
Gelistiricisi " fodoo Software" bu uygulama yüklüyse ve surekli Ana menüde bile reklam geliyorsa kaldırın sorun kalmıyor adamlar deli gibi reklam koymus uygulamayi kullanmadigin zaman dahi reklam çıkıyor o kadar indirmeye sasirdim doğrusu.

omer-raif

Üyecik
Az önce sürekli ekrana gelen reklamin kaynağini buldum. Google play de
"Pdf Reader - Pdf Viewer"
Gelistiricisi " fodoo Software" bu uygulama yüklüyse ve surekli Ana menüde bile reklam geliyorsa kaldırın sorun kalmıyor adamlar deli gibi reklam koymus uygulamayi kullanmadigin zaman dahi reklam çıkıyor o kadar indirmeye sasirdim doğrusu.
Uygulamayı şikayet edelim muhtemelen kural dışı yaptıkları

manga_28

Üyecik
Kaan n2 nin orjinali gigaset s370 değil.Şayet telefonu kapatıp ses açma ve kısma tuşlarına aynı anda basarak telefonu açarsanız anlarsınız :D

Hocam sende Google amcaya gigaset s370 yaz o zaman görürsün, yada hakkında kısmında yazan anabant sürümünü arat. Bilip bilmeden boş yorum yapma.

omer-raif

Üyecik
Hocam sende Google amcaya gigaset s370 yaz o zaman görürsün, yada hakkında kısmında yazan anabant sürümünü arat. Bilip bilmeden boş yorum yapma.
Bakın arattim . Ha bide kaan n2 ile gs370 in aynı olduğunu kimden öğrendiniz acaba? Aa yetkili serivse soran benden

Ekli dosyalar

omer-raif

Üyecik
Kardeşim ben Google'dan rom araştırırken buldum ama senin gönlün olsun orjinali Gigaset s370 değil demişsin peki nee?
Orijinali alman malı bi telefon olsa sence boot menü ye ( artık ne ise ) girince normalde ingilzice yazması gereken yazılar çince çıkıyor . Peki o neden . Almanlara artık ilkokulda çin cemi öğretiyor lar

manga_28

Üyecik
Orijinali alman malı bi telefon olsa sence boot menü ye ( artık ne ise ) girince normalde ingilzice yazması gereken yazılar çince çıkıyor . Peki o neden . Almanlara artık ilkokulda çin cemi öğretiyor lar
Artık bütün firmalar fabrikalarını Çine kuruyor çünkü, marka Alman markası ama fabrikada Çinliler çalışıyor 😉

stat counter