Minibooka Windows 7 kursammı ?

Bu konuyu okuyanlar

akinov5

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Toshiba NB200 minibook um var. Garantisi bittiği için üstündeki xp yi kaldırıp yerine Windows 7 kurmayı düşünüyorum. Fakat internette bazısı hiç kasma yapmadı xp den çok iyi gibi yorumlar yazarken bazısı olumsuz yorumlar yapmış. Yükseltme danışmanını çalıştırdığımda sistemimin windows 7 yi kaldırabileceği yazıyo ama ben sizin de düşüncelerinizi alarak Windows 7 kurayımmı kurmayımmı diye sorayım dedim.:D:D:D Bir de Windows 7 kuracaksam hangi sürümünü kurmalıyım onuda belirtirseniz sevinirim.:)

Intel® Atom™ İşlemci N280
1 GB RAM
160 GB HDD
Mobile Intel® GMA 950

---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 18:59 ----------

Yardım edecek kimse yok mu?

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Geçen hafta hemen hemen bu tarz bir donanımı olan bir netbook'u windows 7 starter sürümü ile satıldığını gördüm. Ama home premium yüklesen herşeyini karşılar.

akinov5

Asistan
Reaksiyon puanı
4
İlk home premium deneyeceğim eğer kasma olursa Startera dönmeyi düşünüyorum.

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Kasma olacağını pek sanmıyorum ama kurabileceğin sürümler zaten home pre ve starter. Dediğin gibi dene bakalım :)

akinov5

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Tamam yardımın için teşekkür ederim en kısa zamanda deneyeceğim :)

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Windows un sunduğu avantajlar senin için önemli değilse, ubuntu gibi linux sürümlerinin netbook için OS leri var. Belki ilgini çeker diye dedim :)

Ama senin yerinde olsam Windows 8 Dev sürümünü kurup denerdim. :) çok şık olacağını düşünüyorum :):)

akinov5

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Benimde aklıma gelmedi değil fakat babamla ortak kullandığımız bir pc olduğu için benim olmadığım zaman babam açarda bir şeyler beceremezse evde hır çıkma ihtimali var :D

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Benimde aklıma gelmedi değil fakat babamla ortak kullandığımız bir pc olduğu için benim olmadığım zaman babam açarda bir şeyler beceremezse evde hır çıkma ihtimali var :D

Linux sorun çıkartacaktır o zaman :D Windows 7 kur, herkesin kafası rahat olsun... Aile kavgası çıksın istemeyiz :p

TaGaLoG

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nette gezinmek ve msn kullanıyorsundur büyük ihtimalle ubuntu daha iyi bi seçenek olabilir tabiki ama ubutunda kullanılan msn göze pek şık gelmiyor malesef :)

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Win 7 home pre kurarsan maksimum verim alırsın :)