minecraft yumurta nasıl yenir?

Bu konuyu okuyanlar

Silindi58

Doçent
Reaksiyon puanı
235
oyunda pek iyi değilim yaratıcı modda yerin dibini kazarak köylülerin yanına ev yaptım sonra oraya 4 adet tavuk aldım ve (bağlaması zordu ama yinede becerdim) sonra hayatta kalmaya geçtim
tavuklardan yumurta geliyor alıyorum basılı tutunca fırlatıyor ocağa koyuyorum zaten pismiyor.ben bunu nasıl yiyecem

edit: mobilden oynuyorum
edit:eek:yun orijinal değil

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
oyunda pek iyi değilim yaratıcı modda yerin dibini kazarak köylülerin yanına ev yaptım sonra oraya 4 adet tavuk aldım ve (bağlaması zordu ama yinede becerdim) sonra hayatta kalmaya geçtim
tavuklardan yumurta geliyor alıyorum basılı tutunca fırlatıyor ocağa koyuyorum zaten pismiyor.ben bunu nasıl yiyecem

edit: mobilden oynuyorum
edit:eek:yun orijinal değil
yumurta yenebilen bir şey değil, fırlattıktan sonra yavru tavuk çıkma olasılığı vardır, o tavukları kılıçla öldürüp çıkan yemeği ısıtıp yiyebilirsin, alevden çehre kılıcın varsa ısıtmadan çıkan zaten pişmiş yemeği yiyebilirsin. Çiğ olarak yenebilsede büyük bir zaman kaybı gibi birşey olmuş oluyor.

düzenleme: bu arada yavru tavuklardan yemek çıkmıyor, büyümesini bekleyeceksin.

omer2402

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Yumurtayı yiyemezsin. Fırlatınca tavuk çıkabilir büyüyünce tavuğu keser pişirirsin.
Ayrıca yumurtayla pasta yapılabiliyor.
Crafting-Cake1.png

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Yumurtaları kırınca bazen içinden tavuk çıkıyor onu büyütüp kesip yiyebilirsin.

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Yumurta yenmez atılır, tavuk çıkar içinden. Pasta yapabilirsin gerekli malzemeleri bulup.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Yumurta yenebilen bir şey değil bu arada ben 1.3.2 den beridir oynuyorum en iyi sürüm 1.8

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
öncelikle yumurtayı yağda mı istiyorsun yoksa haşlama mı?
önce buna cevap vermen lazım.
yağlı istiyorsan eline 5 yumurta al ve t tuşuna bas.
bu komudu yaz.
/make yumurta1 minecraft:egg 5
bu komudu kullanarak yağlı yumurta yapabilirsin. 4 yemek barı doldurur.
haşlama içinse yine 5 yumurta al ve bunu yaz.
/make yumurta2 minecraft:egg 5
kolay gelsin.

şaka bir yana,
öncelikle verimli tavuk farmı yapımı: Basic Chicken Farm Tutorial | Minecraft 101

tavuk farmını büyütmek için:
*tavuğu tohumlar ile çiftleştirebilirsin. bir tavuğa tohum ver. farklı bir tavuğa daha tohum ver ve yavruları olsun. bu sayede çiftliğini büyüt.
*ya da yumurta at, içinden civciv veya civcivler çıkabilir. ya da hiç çıkmayabilir.

fazlalık gelen tavukları kes ve ye.

yumurta ile yapılabilecek 1 şey var, o da pasta.
1567337976903.png

bunu verimli kullanmak için şeker kamışı ve buğday tarlası yapman lazım. bir de inek farmı tabii.
*şeker kamışı ile şeker yapacaksın.
*ektiğin tohumlar sarı renge gelince kır. bu sayede buğday elde edersin.
*3 adet kova yap. süt elde etmek için ineğe kova ile sağ tıkla. 3 adet süt şişen olur.

sonra da pastanı yap, pastadan toplam 6 parça yiyebilirsin. her parça 1 yemek barı doldurur.