Milyonlarca Oyuncunun Hesabı Çalındı

Bu konuyu okuyanlar

hipster

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Köklü antivirüs üreticilerinden Symantec geçtiğimiz günlerde paylaştığı veritabanı sonuçlarında şaşırtıcı miktarda online oyuncunun hesaplarının çalındığına dikkat çekti.

Tamamı Çinli online oyuncuların hesaplarından oluşan söz konusu veritabanına ait araştırmalara göre oyuncuların şifreleri bir şifre sorgulayıcı tarafından çalınmış. Symantec verilerine göre çalınan oyuncu hesaplarının sayısı pek çok ülke nüfusundan bile fazla : 44 Milyon !

world-of-warcraft-21275153749.jpg

Online Hırsızlar sizin hesabınız üzerinden para kazanmak için fırsat kolluyor.

Yaklaşık olarak 17 GB yer kaplayan şifreler 18 adet popüler online oyun sayfasına ait. Hesap çalınma sayısına göre oyunlar ise ; World Of Warcraft 210.000, Aion 60.000, PlayNC system 2.000.000 ve Wayi Ent. şirketine ait oyunların 16.000.000 adet oyuncu hesabı çalınmış. Online hesapların fiyatları 6$ gibi cüzi olabilirken bu fiyat World Of Warcraft gibi yapımlarda 28.000$' a kadar çıkabiliyor.

:: Oynadığınız Online Oyuna ait hesabınızı korumak için hangi önlemleri alıyorsunuz ?

Yazan: Rumi Çabuk
SDN - http://shiftdelete.net

Turk_ST@Rs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
oynadıgım online oyun için ayrı 1 pc var ve o bilgisayarda sadece online oyun oynuyorum müzik dahi dinlemiyorum sadece driverler ve online oyun yüklü başka hiç bişey yok :)
bu çalınmaların %60 da amvo virüsünden kaynaklanıyor :)

mucahid

Doçent
Reaksiyon puanı
12
bu tür online oyunlarda bazıları için şifre çalmak çok kolay oyunda karşı kişiyle bağlantıya geçmeniz bile şifrenizin çalınmasına neden olabilir bide pc olan virusler şifrenın çalınmasına sebeb oluyor. örneğin keyloger gerçi keyloger lamerlerin kulandığı bir programdır:)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Oynamıyorum sorun yok.:D

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Oynasam bile PC'ye hiç program kurmam üstüne; sağlam 2 tane antivirüs kurarım. :)

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Binlerce dolar harcayıp oyuna masraf edenler yada hesap satın alanların aklından şüphe ederim

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bir çok online oyun oynadım . ko sro 2moons cabal warrock vb.

şimdiye kadar hiç soyulmadın. biraz dikkat etmeniz yeterlidir şuan
oynadığım combat arms da sırf 150 liralik silah im var her ay biraz daha aliyorum mutluyum aynı parayı dışarda harcasam belki bu kadar eğlenmeyecektim.

anti virüs e güvenmeyeceksiniz, kendiniz anti virüs olacaksınız =)

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Online oyunlardan anlamayan insanlar bu ne biçim oyun, böyle oyun mu olur? Saçma sapan oyun diyebilirler fakat oyuna alıştıklarında öyle demezler :) Saçma sapan gelmesinin sebebi oyundan birşey anlamamasından kaynaklanıyor. Online oyun tavsiye ederim. (bağımlı kalmamak şartıyla) :)

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Online oyunlardan anlamayan insanlar bu ne biçim oyun, böyle oyun mu olur? Saçma sapan oyun diyebilirler fakat oyuna alıştıklarında öyle demezler :) Saçma sapan gelmesinin sebebi oyundan birşey anlamamasından kaynaklanıyor. Online oyun tavsiye ederim. (bağımlı kalmamak şartıyla) :)

katılıyorm bi aralar bnde baya oynuyordm :D:D tatmadan lezzetini anlaşılmaz :D:D

WARIORKRAL

Doçent
Reaksiyon puanı
3
benim su ana kadar oynamadigim online oyun kalmadi cabal ko sro rakion gunbound wolfteam threekingdoms ninedragons warrock akliniza gelebilecek tum oyunlari oynamisimdir ancak 5 6 senelik accountlarda bile hala hersey yerinde :D tabi bi kac arkadas saolsun bi kac seyi araklasada onlarada ben izin veriyorum zaten bence bu calinma isi tamamen oyuncuya bagli

DogukanDogu

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
istediğiniz kadar antivirüs,firewall ve türevi yazılımlar kullanın, güvenliğin en zayıf halkası insandır.Sosyal Mühendislik tekniklerine karşı bir yazılım henüz üretilmedi. :D

Son mesajlar