Milli Piyango 10.000 kazandım

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
İşte gördünüz mü arkadaşlar. Böyle bir para kimseye hayır getirmedi.
Ama gerçekten o bileti arkadaşımız yaktıysa Allah en kısa zamanda ona hayırlısı ile borçlarını ödeyebilmeyi nasip etsin.

Allah tüm borçluluara darda kalmışlara hayırlı kazançalar rahatlık sağlık huzur versin.

Bazen böyle fedekarlıklar kimileri tarafından kanıksanır falan ama veren Allah alan Allah.

Allah C.C. zenginliği istediğime ilmi isteyene veririm buyuruyor. Sonuçta herkesin rızkı bu dünyada belli biz ne yaparsak yapalım.

O yüzden 2-3 kere büyuük ikramiyeyi kazanmalarına rağmen şuan sürünen birsürü milli piyango talihlisi var.

:thumbup1:

Mekselina-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burada bu para günah günah diye yırtınan arkadasa soruyorum sana 7.5 kat trılyon (7.5 mılyon lıra) [çeyrek bilete vurmus] cıksa acaba bu parayı elının tersıyle gerı cevırırmısın?

Lütfen dürüst cevap ver?

Yüzde 100 sanmıyorum. Sızın gıbı dusunenler bızlerden once alırlar bu parayı ;)

Bu 10.000 lirayıda borcuma vermıcem daha vadesine çok var, haram diyenlere gıcıklıgına çatır çatır yicem ;)

Kuran-ı Kerimde bu yazıyormu haramdır diye ?

Diyanet açıkladı diye hemen haram önceden haram değildi ama ??? Madem haram devlet neden bunu düzenliyor, cevap verelim haram diyen arkadaşlar..

Bizi harama teşvik eden o zaman devlet, size göre..

Devlet'in haram veya helale göre düzenlemeleri mi var ki bunu öne sürüyorsunuz? Hacı arkadaşlarınız sizin için referans mı ? Sizin alim saydığınız veya rehberiniz hacı arkadaşlarınız mı?

---------- saat 22:27 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:25 eklenmişti ----------

Yeter be yaptıklarınız !!!!!

Bu ülke şeriatla yönetilmiyor... Dini kurallara göre de yaşamadığımız için ne yaparsa yapar. Haram veya değil, çocuk kazandı ikramiyesini. İstediği gibi de harcar. Sayenizde mi öğrenecek haram mı değil mi ?

Haram aşağı, haram yukarı... Yemin ediyorum, dinden çıkarırsınız adamı. (Yemin konusunda ciddiyim)

Eğer bu kadar müslümansanız, insanların inançlarını zaafa uğratmaktan vazgeçin. Asıl o zaman gerçek müslüman olursunuz.

Harama haram, helale helal demek müslümanın görevidir. Sizin dine girip çıkmanız bu sebepte olacaksa zaten dini daire içinde yer almıyorsunuzdur. İlminize ve ihlasınıza dikkat ediniz. İnandığınız gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi inanırsınız, bunu da unutmayınız.

Allah demenin yasak olduğu dönemlerden geldik...Bunlar da geçer...Biz alışkınız...

---------- saat 22:28 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:27 eklenmişti ----------

Hahahahahahaha kocaman bir hahaha.

Ya kardeşim öncelikle haram falan değil ben bugün aldım boğazımdan lıkır lıkır geçti yerim haramını vs . Şimdiye kadar haram almadın ne oldu birşey olmadı git yarın al paranı güle güle kullan. Buraya mesaj yazmazdım ama yırtıcam vs görünce dayanamadım. Haram diyenlere o para çıksaydı kıçından ateş çıkararak şubelerin önünde yatardı emin ol.

Burada haram diyen kardeşlerimiz hakaret etmeyi tercih etmezken, özgürlükten yana olan kardeşlerimiz nedense soluğu hakaret limanında alıyor.

Çok okumanız lazım çok...

Ya ol, ya öl...

DüŞeSs

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bu konunun sonunu hiç hayırlı görmüyorum:(

DüŞeSs

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Aman yangına körükle gitmeyelim herkes düşüncelerini söylemekte özgürdür:)

ama birşeyi birkez dersin bukadar ısrarcı yorumlar nekadar doğru onuda ayrı bir haber bülteninde tartışırız....

NETWORK

Müdavim
Reaksiyon puanı
115
herkes her istediğini yapar kimse de buna engel olamaz yada oyle yap soyle davran dıyemez..

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
herkes her istediğini yapar kimse de buna engel olamaz yada oyle yap soyle davran dıyemez..

Kimse de demiyor zaten
Ancak onun günah olduğunu hatırlatmak müslüman olarak görevimizdir.
Daha sonrasında zaten yapmak istediğinde serbesttir.

enrooy

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
ikramiye konusunda haram diyen arkadaşlarım içinz rahat olsun üstünüze düşen görevi yaptınız ve kişiyi harama bulaşmaması konusunda uyardınız,uyup uymama konusu o kişiye kalmıştır.Yani işin vebali onun üzerinedir konuyu uzatmanın manası yoktur....

Ordo ab chaO

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Dikkat ediyorum bu forumda bazı kişiler var, takip ediyorlar forumda yazılanları, başlıkları filan sürekli ve hangisinin dine uygun olup olmadığını belirliyorlar. Sanki tek hedefleri, tek işleri bu.

Biri bir şey diyor, o haram, biri başka bir şey diyor, o günah, yok efendim bunu yapan günahkardır. Hep böyle.

Bu arkadaşlara diyeceğim tek şey var "Size ne?" Siz, insanların ne olduğunu, ne yaşadığını, ne durumda olduğunu bilmeden nasıl onlara günahkar, haram yiyen diyebiliyorsunuz. Bu cüreti nasıl gösterebiliyorsunuz.

Herkesin dini, inancı kendine. Bu arkadaşlar kim oluyorlar ki bir insanın günahkar olduğu hükmünü burada dile getirebiliyorlar. Bu kişilere tavsiyem hadlerini bilmeleri, kimse kimsenin dinine, inancına karışma hakkına sahip değil.

Böyle denilince de bu arkadaşların ortak tepkisi "Ben kimseye karışmadım, sadece böyle böyle dedim, uyardım" şeklinde oluyor. Bunu diyerek, o insan hakkındaki düşüncenizi de yansıtmadığınızı mı sanıyorsunuz.

Bu arkadaşlara bir diğer tavsiyem de en başta belirttiğim gibi, forumda bahsedilen şeylerin dine uygun mu, değil mi takip etmekten vazgeçmeleri. Kimsenin sizin tavsiyesine ihtiyacı yok. Kimse size "bu dine uygun mu?" diye de sormuyor.

Ben istersem kumar da oynarım, içki de içerim, haram da yerim ama kimse bana sen günahkarsın diyemez. Bunu deme hakkına sahip olan tek varlık Allah'tır.

Parayı kazanan arkadaş da güle güle harcasın, o parayı iyi bir yerde kullandıktan sonra hiçbir zararı olmaz.

berek45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki böyle birşeyi görmüşken uyarmadıgımız için bize hesap sorulmayacak mı ? gereksiz bişi yazmışsın

---------- saat 22:57 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:57 eklenmişti ----------

kardeşim sende güle güle harca milli piyango idaresinde bozdurabilirsin

karcx

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Dikkat ediyorum bu forumda bazı kişiler var, takip ediyorlar forumda yazılanları, başlıkları filan sürekli ve hangisinin dine uygun olup olmadığını belirliyorlar. Sanki tek hedefleri, tek işleri bu.

Biri bir şey diyor, o haram, biri başka bir şey diyor, o günah, yok efendim bunu yapan günahkardır. Hep böyle.

Bu arkadaşlara diyeceğim tek şey var "Size ne?" Siz, insanların ne olduğunu, ne yaşadığını, ne durumda olduğunu bilmeden nasıl onlara günahkar, haram yiyen diyebiliyorsunuz. Bu cüreti nasıl gösterebiliyorsunuz.

Herkesin dini, inancı kendine. Bu arkadaşlar kim oluyorlar ki bir insanın günahkar olduğu hükmünü burada dile getirebiliyorlar. Bu kişilere tavsiyem hadlerini bilmeleri, kimse kimsenin dinine, inancına karışma hakkına sahip değil.

Böyle denilince de bu arkadaşların ortak tepkisi "Ben kimseye karışmadım, sadece böyle böyle dedim, uyardım" şeklinde oluyor. Bunu diyerek, o insan hakkındaki düşüncenizi de yansıtmadığınızı mı sanıyorsunuz.

Bu arkadaşlara bir diğer tavsiyem de en başta belirttiğim gibi, forumda bahsedilen şeylerin dine uygun mu, değil mi takip etmekten vazgeçmeleri. Kimsenin sizin tavsiyesine ihtiyacı yok. Kimse size "bu dine uygun mu?" diye de sormuyor.

Ben istersem kumar da oynarım, içki de içerim, haram da yerim ama kimse bana sen günahkarsın diyemez. Bunu deme hakkına sahip olan tek varlık Allah'tır.

Parayı kazanan arkadaş da güle güle harcasın, o parayı iyi bir yerde kullandıktan sonra hiçbir zararı olmaz.

Evet insanları yönlendirmeleri konusuna katılmakla beraber:
Birde şöyle bir durum var..
Bazılarıda İslam konusu olunca birden karşı saldırıya geçiyor...
Ayrıca editör olduğuna göre tarafsız olman gerekir...

Ayrıca çok saçma konu vede ilk anda kilitlenmeliydi...
Bizene vede sizene kaç para çıkarsa çıksın:):)

--------------------------
Ayrıca isteğen istediği günahı vede sevabı burda paylaşarak reklam yapmamalı...

Müslümana vede müslümanlara yapılacak saldırıları engellemek her Müslümanın asli görevidir...

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99

arkadaşım asıl sen bizim dini inançlarımıza karışıyorsun
bizim inancımıza göre de bir müslüman kardeşimiz günah olan yanlış bir yolda ilerliyorsa en azından onu uyarmak bizim görevimizdir
bir birbirimizin gerektiğinde elinden tutar uyarırız, sana ne bizim aramızdaki bu hadiseden
o kişi ben müslüman değilim deseydi zaten kimse birşey demezdi

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Ordo ab chaO Keşke dediğin gibi hayatta olan her şeyi dinimize göre yorumlayıp yaşayabilsek.Ama maalesef senin dediğin gibi değil durum.Gerçi sen bunu eleştiri olarak dile getirmişsin :)

Yapılan yorumları,iyiliğe göre,ya da modernliğe göre ya da insaniyet namına değerlendirsek eminim sorun etmezsiniz.Dini yönden değerlendirince tukaka oluyoruz öyle mi.Halbu ki din de yukarıda bahsettiğimiz kavramlar kadar iç içedir hayatımızla.

Ancak dini inanışlarımız doğrultusunda bu paranın aslında haram oldugunu düşündüğümüzü belirtip,güle güle harcaması dileklerimizi bildirmişiz.

Bu bildirimi yapmak da inancımız gereğidir.Ben uyarayım da o ister ciddiye alır ister almaz.

Şu açılan başlıkta yapılan yorumları bir bir inceleyin bakalım.Kim kırıcı bir üslup takınmış?

Kim aşağılar yorumlar yapmış.Kim kimle dalga geçmiş.Hep ''haram değildir'' diyenler.

ama onlar göze batmıyor da yorumlarını dini inanışına göre yapanlar göze batıyor.

Dinden imandan fazlaca bahsetmek kusur haline gelmiş.(!)

Tekrar ediyorum.Arkadaş güle güle harcasın ancak benim inanışıma göre o para haramdır.

Şimdi bunu dedim diye suçlu mu oldum:)

Sizin nazarınızda evet ama inancım doğrultusunda HAYIR

Diyelim ki ben sigara içiyorum.Birisi çıkıp dese ki sigara sağlığa zararlıdır.

''evet doğru söylüyorsun ancak ben içmeye devam edeceğim''

..Ama burada deniliyor ki ''sigara sağlığa zararlı değildir ben buna inanmıyorum''

Bizde neden zararlı olugunu anlatmaya çalışmışız..Bunun bedelini de

''BAZI ÜYELER'' diye başlayan yorumunuzu okuyarak ödemişiz:)

Ben o ''BAZI ÜYELER'' denim.Ve bundan gurur duyuyorum..

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Evinizin önüne muhtaç bir insan gelse 10 lira vermezsiniz. Ama gidiyorsunuz başka biri milyoner olsun diye tüm ülkede para topluyorsunuz. İlginç mantık. Ya tutarsa. :mrgreen:

karcx

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
@Zorhak ve @realmanager :
+Bonus :D:D:D

Ayrıca bu gereksiz konuyu sonlandırmak gerekir...

-------------
@7.42: sanada + bonus:D:DD

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Kötü yerde kullanırsa zararı olur mu?

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Madem haram devlet neden bunu düzenliyor, cevap verelim haram diyen arkadaşlar..

Matild Manukyan, Türkiye de 1944 yılından beri bir çok kez devlete ödediği vergilerle, vergi rekortmeni oldu. Peki yaptığı iş neydi de bu kadar çok para kazanıyordu? Kendisini tanımayanlar için söyleyelim, Türkiye'nin genelev patroniçesi idi. E hadi buyrun, şimdi geneleve gidip fuhuş yapmakta helal deyin! Nasıl olsa devlet izin veriyor ve bu sektörden vergisini topluyor.

Bu arada ek bir bilgi daha verelim, Manukyan 2001 yılında Hakk'ın rahmetine kavuştu!

Ordo ab chaO

Müdavim
Reaksiyon puanı
42

Yapılan yorumları,iyiliğe göre,ya da modernliğe göre ya da insaniyet namına değerlendirsek eminim sorun etmezsiniz.Dini yönden değerlendirince tukaka oluyoruz öyle mi.Halbu ki din de yukarıda bahsettiğimiz kavramlar kadar iç içedir hayatımızla.

Böyle dersen sorun etmem. Neden dersen, din özeldir. Çok özel, içten yaşanan, sadece insanın kendisinin bilebileceği, derinden hissettiği bri olgudur.

Bir insanın ne kadar inandığını, günahkar olup olmadığını sadece Allah bilir. O yüzden burada ne benim, ne senin, ne de başkasının bir yorumunun ya da söylediği şeyin aslına bakarsan çok da bir manası yok.

Bu kadar özel bir olguyu, inancı, insanın sadece Allah ile arasında olanları, burada alakası olmayan insanlar rencide ederse ben buna karşı çıkarım.

Hoşgörü dini olan İslam'da hoşgörüsüzlüğü hakim kılmaya çalışanlara karşı çıkıyorum ben. Bırakın herkes istediği gibi yaşasın, kimsenin dini, inancı hakkında yorum yapmayın, ima etmeyin. Bunu yapmak bu kadar mı zor?

Bunu genel olarak söylüyorum, kimseyi kişisel olarak rencide etmek istemem. Her alanda, yukarıda belirttiğim şekilde düşünen ve hareket eden insanlara karşıyım.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Daha fazla tartışıp, konuyu uzatıp, farklı yönlere çekmeye gerek yok arkadaşlar.

Konu sonlandırılmıştır!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...